|
۱ هفته پیش
sedayebourse صدای بورس

..هر برد چند درصد می ارز حسین خزلی، کارشناس بازار سرمایه و فعال بورس ها در گفت وگو با صدای بورس: ورو

..هر برد چند درصد می ارز حسین خزلی، کارشناس بازار سرمایه و فعال بورس ها در گفت وگو با صدای بورس: ورو
.
.
🔷 هر برد چند درصد می‌ارز

🔶حسین خزلی، کارشناس بازار سرمایه و فعال بورس‌ها در گفت‌وگو با صدای بورس:

🔹ورود دو باشگاه‌ استقلال و پرسپولیس به بازار سرمایه را می‌توان از چند جنبه مورد بررسی قرار داد، از نفع آن برای دولت، نظام و خود باشگاه گفت یا از دیدگاه ورزشکاران، حرفه‌ای‌ها و هواداران این باشگاه‌ها و حتی از دید بازار سرمایه و سهامداران صحبت کرد.

🔹با فرض اینکه میلیون‌ها هوادار این باشگاه‌ها سهامدار آن نیز باشند وقتی یک فوتبالیست مطرح در دنیا گل می‌زند علاوه بر شادی هوادران، شهرت و ثروت خود فرد و باشگاه او در کنار ارزش سهام باشگاه رشد می‌کند.

🔹بنابراین درگیری ذهنی پیش می‌آید که چندین میلیون ایرانی که هوادار باشگاهی هستند و تا کنون حمایت قلبی از تیم مورد علاقه خود داشتند، حالا برگ سهم مالکیت باشگاه را نیز دارند.

🔹هرچقدر مدیر و بازیکنان باشگاه قوی‌ترعمل کنند رتبه و امتیاز آن باشگاه بالاتر و روند قیمت سهام آن نیز رشد می‌کند و همین باعث فشار و هیجان جدید به مدیران باشگاه و بازیکنان تیم می‌شود.

🔹از همین جریان احساسی می‌توان برای تامین مالی آن باشگاه استفاده کرد، بنابراین باشگاه ورزشی وقتی که به عنوان شرکت ثبت می‌شود و صورت‌های مالی را شفاف ارائه می‌کند هوادارن آن با خرید سهام و خرید حق تقدم حاصل از افزایش سرمایه باشگاه به تامین مالی کمک می‌کنند.

🔹یک باشگاه ورزشی این امکان را دارد از حمایت هواداران به حمایت سهامداران نیز متکی باشد؛ البته در این فرآیند بسیاری از نهادهای مالی و مردم عادی هم می‌توانند سهامدار شوند.

🔹با حضور باشگاه‌ها در بورس وابستگی آنها به دولت و تامین‌کننده اصلی کم شده و موجب گره خوردن اقتصاد با ورزش می‌شود؛ در این حالت بورس محل تلاقی چمن سبز و اقتصاد خواهد شد.

🔹امید است که علاوه بر استقلال و پرسپولیس دیگر تیم‌ها در سایر رشته‌ها نیز وارد بورس شوند و امکان سرمایه‌گذاری حرفه‌ای‌ها و مردم عادی در زمینه ورزش و هلدینگ‌های مرتبط فراهم شود.

#‌صدای_بورس #‌بازار_سرمایه #‌بورس #‌عرضه #‌عرضه_اولیه #‌استقلال #‌پرسپولیس #‌استقلال_پرسپولیس #‌پرسپولیس_تهران #‌پرسپولیس_استقلال #‌عرضه_اولیه #‌هوادار #‌سهامدار #‌سود #‌بازدهی #‌گل #‌میناوند #‌علی_انصاریان

بیشتر...

تبلیغات


مطالب مرتبط