|
1 ماه پیش
faceit.ir

پس از اعتراض نسبت به تعلق هزینه 20 درصدی اینترنت بین الملل به برنامه شاد، مجلس در اصلاحیه ای اعلام

پس از اعتراض نسبت به تعلق هزینه 20 درصدی اینترنت بین الملل به برنامه شاد، مجلس در اصلاحیه ای اعلام
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
پس از اعتراض نسبت به تعلق هزینه‌ی 20 درصدی اینترنت بین‌الملل به برنامه شاد، مجلس در اصلاحیه‌ای اعلام کرد که همچنان در سال آینده هم هزینه‌ی اینترنت شاد، دانشگاه‌ها و مراکز دولتی رایگان خواهد بود.

به واسطه‌ی شیوع ویروس کرونا در سراسر دنیا، در کشورمان هم بسیاری از فعالیت‌ها به صورت مجازی در حال انجام است. به عبارتی حالا حدود 1 سال است که به صورت کامل، کلاس‌های مدارس به صورت مجازی و از طریق اپلیکیشن شاد در حال برگزاری است. روز گذشته شاهد بررسی بخش درآمدی لایحه‌ی بودجه‌ی سال 1400 توسط مجلس شورای اسلامی بودیم که در بخشی از آن، تعرفه‌ی اینترنت پیام رسان‌های بومی به یک پنجم پیام رسان‌های خارجی کاهش یافت. در این بین اما خبری منتشر شد به این صورت که بنا به تصویب مجلس شورای اسلامی، در سال آینده هزینه‌ی استفاده از برنامه‌ی شاد رایگان نخواهد بود.

این موضوع واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت و نهایتا امروز شاهد اصلاحیه‌ای برای آن بودیم.
این اعتراض باعث شد تا موضوع رایگان بودن تعرفه‌ی برنامه شاد به رای گیری در مجلس گذاشته شود. نتیجه‌ی این رأی گیری با حضور 249 نماینده، که امروز انجام شد، به این صورت بود: 176 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 11 رأی ممتنع. از این رو تعیین شد که در سال آینده همچنان هزینه‌ی اینترنت شاد، دانشگاه‌ها و مراکز دولتی، به صورت رایگام محاسبه شده و هزینه‌ی 20 درصدی پیام رسان‌های بومی برای آن‌ها لحاظ نشود.

برای مطالعه بیشتر اخبار فناوری و تکنولوژی به وبسایت فیسیت مراجعه کنید.
‌‌
Faceit_mag |فیسست
#‌Faceit #‌Faceit_mag
#‌Shad #‌Internet
#‌رایگان #‌شاد #‌اینترنت #‌اینترنت_شاد #‌مجلس_انقلابی  #‌آذری_جهرمی #‌افزایش_تعرفه #‌اینترنت_گران   #‌تکنولوژی #‌فناوری #‌فیسیت #‌فیسیت_مگ

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات


مطالب مرتبط