هاکان شوکور: در آمریکا راننده تاکسی هستم کتاب هم می فروشم

هاکان شوکور: در آمریکا راننده تاکسی هستم کتاب هم می فروشم
هاکان شوکور: در آمریکا راننده تاکسی هستم و کتاب هم می‌فروشم/ با دولت ترکیه مشکل دارم نه با مردم آن
هاکان شوکور ستاره سابق فوتبال ترکیه که خیلی‌ها او را به واسطه دوران بازیگری‌اش در تیم‌‌های فوتبال اینتر، تورینو و پارما در ایتالیا و گالاتاسرای در ترکیه می‌شناسند، اعتراف کرد که بعد از خروجش از ترکیه و پناهنده شدن به آمریکا، اکنون با رانندگی و فروش کتاب درآمد کسب می‌کند.
شوکور 48 ساله که در فاصله سال‌های 2000 تا 2002 در سری A بازی می‌کرد و در 44 بازی‌اش در این لیگ 9 گل هم به ثمر رساند، یکی از اعضای تیم ملی ترکیه‌ای بود که سال 2002 مقام سوم جام جهانی را در کره و ژاپن کسب کرد. زندگی او پس از آویزان کردن کفش‌هایش تغییر وضعیتی دراماتیک داشت؛ چون او وارد دنیای سیاست و حتی به عنوان نماینده مجلس ترکیه انتخاب شد. سال 2011 اما او با پیوستن به جبهه مخالفان رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به رهبری فتح‌الله گولن، در لیست سیاه دولت ترکیه قرار گرفت و به همین دلیل به آمریکا پناهنده شد. او و چند نفر دیگر متهم هستند که در کودتای نافرجام چند سال پیش ترکیه دست داشته‌اند و به همین دلیل در کشورش تحت تعقیب قرار دارد.
شوکور درباره وضعیت فعلی‌اش به روزنامه «ولت‌آم‌زونتاگ» آلمان گفت: برای من هیچ چیز باقی نمانده است. اردوغان همه چیز را از من گرفته است. حق آزادی‌ام، حق آزادی بیان و حق کار. ظاهراً هیچکسی نمی‌تواند توضیح دهد که نقش من در آن کودتا چه چیزی می‌توانسته باشد. من هرگز کاری غیرقانونی انجام ندادم. نه خائن به کشورم هستم و نه تروریست.
شوکور افزود: ممکن است که دشمن دولت فعلی باشم اما با ملت ترکیه و مردم این کشور هیچ مشکلی ندارم. من عاشق کشورم هستم. بعد از اختلافاتی که با اردوغان پیدا کردم، یکسری تهدیدات دریافت کردم. به فروشگاه همسرم حمله شد. فرزندانم را مورد اذیت و آزار قرار می‌دادند. پدرم به زندان افتاد و تمام دارایی‌هایم مصاده شد. به همین دلیل به آمریکا آمدم و در ابتدا در کالیفرنیا یک کافه باز کردم اما از آنجایی که مدام افراد عجیب و غریب به آنجا رفت و آمد داشتند آن را هم بستم. اکنون هم راننده اوبر (تاکسی اینترنتی) هستم و کتاب می‌فروشم.
#‌تی_وی_پلاس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات


مطالب مرتبط