دستگیری کلاهبردار ثبت آگهی فروش در سایت دیوار all tv logo

دستگیری کلاهبردار ثبت آگهی فروش در سایت دیوار
آبادانآبادان

سرهنگ کیومرث کشوری فرمانده انتظامی آبادان گفت: با مراجعه افرادی به پلیس فتا که مدعی بودند از سوی فردی درسایت دیواربه بهانه فروش منزل مسکونی مورد سوءاستفاده و کلاهبرداری واقع‌شده اند، مراتب با تشکیل پرونده در دستور کار افسران سایبری قرار گرفت.

به گفته او شکایت کنندگان این پرونده سه نفر بودند و در اظهارت اولیه خود اعلام کردند که با مشاهده آگهی فروش منزل مسکونی در سایت دیوار با صاحب آگهی تماس گرفتند و پس از توافقات اولیه و قرار ملاقات حضوری و بازدید از منزل، آن را به‌صورت قولنامه‌ای در بنگاهی که مورد نظر مالک بوده، معامله نموده و مبالغ آن را نیز به حساب مالک پرداخت کرده اند، اما پس از گذشت چند روز و پیگیری‌های انجام‌شده متوجه شده اند که اولا بنگاه معاملاتی جعلی بوده و فرد مورد نظر منزل را به چندین نفر فروخته و دیگر پاسخگو نمی‌باشد.

سرهنگ کشوری گفت: افسران سایبری بلافاصله با رصد گسترده فضای مجازی و سایت دیوار به چند آگهی و شماره تلفن فرد مظنون که به نام اتباع بیگانه بوده دست پیدا کردند که پس از بررسی‌های فنی، تخصصی و پلیسی متهم مورد شناسایی قرار گرفت و طی یک عملیات سایبری دستگیر شد.

این مقام انتظامی گفت: مجرم در بازجویی‌های انجام شده اعتراف کرد که از طریق خطوط تلفن ایرانسل و همراه اول با هویت‌های ناشناس و به نام اتباع خارجی، اقدام به انتشارآگهی فروش منزلمسکونی باقیمت بسیار پایین در سایت دیوار می‌کرده و این معاملات به صورت حضوری و در بنگاه جعلی که هماهنگ کرده بود، انجام می‌گرفته است.

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان ضمن معرفی متهم به دادسرا و برگشت پول‌های مالبختگان به مبلغ ۶ میلیارد ریال به حسابشان، به کاربران توصیه کرد همه آگهی‌های ثبت‌شده در فضای مجازی واقعی نیستند و کلاهبرداران با شماره، مشخصات، قیمت‌های جعلی و صوری اقدام به درج آگهی‌های متنوع و جذاب کرده و با آن مردم را فریب می‌دهند، بنابراین هموطنان می‌توانند جهت گزارش موارد مشکوک از قسمت گزارش‌های مردمی سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اقدام کنند.

باشگاه خبرنگاران جوانآبادانآبادان#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اسامی داوران دومین جشنواره ملی چندرسانه‌ای میراث فرهنگی قزوین در بخش‌های مختلف این رویداد منتشر شد.

یک ربع پیش

ورزشکاران قهرمان در صورت کسب مقام قهرمانی مسابقات المپیک، جهانی و آسیایی از معافیت سرباز قهرمان بهره‌مند می‌شوند.

یک ربع پیش

نسل دوم پروژکتور‌های Freestyle سامسونگ، کارشناسان و منتقدان حوزه فناوری را تحت‌تاثیر نوآوری‌های پیشگامانه و طراحی کاربرمحور خود قرار داد.

یک ربع پیش

مسئول بخش بین‌الملل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با حضور در رویداد ملی دیجیتال دایموند روسیه از طریق ویدئوکنفرانس، به تبیین وضعیت صنعت بازی ایران و معرفی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای به عنوان تنها متولی صنعت بازی ایران و اقدامات حمایتی این بنیاد از شرکت‌های بازی‌ساز داخلی پرداخت.

یک ربع پیش

مراسم میثاق با شهداء و غبارروبی گلزار شهداء به مناسبت سالگرد خاکسپاری شهدای محله استقلال در منطقه ۲۱ توسط خانواده های معزز شهداء برگزار شد.

یک ربع پیش

در ویدیو زیر طرز تهیه پلو شوشتری خوشمزه را به شما آموزش می دهیم.

یک ربع پیش

استاندار کرمانشاه گفت : منتظر طرح‌های پیشنهادی و عملیاتی و کاربردی بسیجیان و اقشار بسیج هستیم.

نیم ساعت پیش

استفاده از خدمات سوپراپلیکیشن «ایرانسل‌من» با هدف تجربه زندگی دیجیتال، برای شماره‌های غیر ایرانسلی هم امکان‌پذیر است.

یک ربع پیش

رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با ارسال نامه به شهرداری تهران نسبت به استفاده از نمک برای یخ زدایی معابر در فصل بارش هشدار داد.

یک ربع پیش

بیشتر...