خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

بهره برداری از ۶۸۰۰ فضای ورزشی، آموزشی پرورشی در دولت نقش ۵۰ درصدی خیران در تکمیل پروژه ها ایسنا

بهره‌برداری از ۶۸۰۰ فضای ورزشی، آموزشی و پرورشی در دولت/ نقش ۵۰ درصدی خیران در تکمیل پروژه‌ها

به گفته رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، سرانه فضای دانش‌آموزی قبل از انقلاب ۱.۵ متر مربع بوده اما در حال حاضر علیرغم رشد جمعیت دانش‌آموزی و وجود مشکلاتی همچون تحریم‌ها، این سرانه به ۵.۲۸ متر مربع افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا،حمیدرضا خان محمدی با حضور در برنامه پرسشگر که با عنوان عدالت آموزشی برگزار شد افزود:در عمر دو ساله دولت سیزدهم که توجه به آموزش و پرورش خاص‌تر شده است، حدود ۶۸۰۰ فضای آموزشی، پرورشی و ورزشی با استعداد حدود ۳۲ هزار کلاس درس احداث و یا تکمیل شده‌است.

وی افزود: ۶۴ درصد پروژه‌های یاد شده در مناطق عشاری و روستایی و کم برخوردار تکمیل و احداث شده‌اند به عبارت دیگر عمده توجهات به سوی مناطق محروم و حاشیه شهرها بوده است و این نگاه دولت با سفرهای رییس جمهور تقویت شده است.

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با تاکید بر نقش خیران در مدرسه سازی و تکمیل پروژه‌ها عنوان کرد:متوسط نقش خیران در این پروژه‌ها متوسط ۵۰ درصد است و با این اتفاق حدود ۸۰۰ هزار دانش‌آموز از فضای ایمن و استاندارد بهره‌مند شدند.

خان محمدی گفت: در آخرین افتتاحیه که حدود ۹۵۰ مدرسه با ظرفیت ۴۰۰۰ کلاس درس افتتاح شد، در ۵۴ درصد طرح‌ها و پروژه‌ها، خیران مشارکت داشتند و این نقش بی بدیل خیران در امر مدرسه‌سازی را نمایان می‌کند.

ادامه دارد#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

چند شاعر برای عملیات «وعده صادق» سروده‌هایشان را منتشر کردند.

7 دقیقه پیش

هدف قرار دادن مناره مسجد هنگام اذان ظهر در اردوگاه نصیرات در مرکز نوار غزه را مشاهده می‌کنید.

نیم ساعت پیش

شهاب زاهدی مهاجم نیم فصل اول پرسپولیس که در بازار نقل و انتقالات زمستانی راهی ژاپن شده است در پنجمین بازی خودش موفق شد سومین گلش را به ثمر برساند.

یک ربع پیش

مراسم ختم همسر زنوزی امروز در مسجد جامع شهرک غرب برگزار شد.

یک ربع پیش

در این ویدئو یک بانوی ترکیه‌ای طریقه درست کردن حلوای شیر ترکی را به شما آموزش می‌دهد.

نیم ساعت پیش

بر اثر رعد و برق‌های مرگبار حداقل ۲۵ نفر در مناطق مختلف پنجاب و بلوچستان جان خود را از دست دادند و بارش‌های بهاری نیز مناطق مختلف خیبر پختونخوا را درنوردید و مناطق کم ارتفاع آنها را زیر آب برد.

1 ساعت پیش

سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد که تعطیلی تمامی فعالیت‌های آموزشی و ممنوعیت تجمع در سرزمین‌های اشغالی تا روز دوشنبه تمدید شده است.

1 ساعت پیش

رئیس اسرائیل در تداوم سیاست مظلوم‌ نمایی این رژیم گفت: ما دیشب از چهار گوشه خاورمیانه مورد حمله قرار گرفتیم، نیروهای نیابتی ایران هم با موشک‌های بالستیک، پهپادها و موشک‌های کروز شلیک می‌کردند.

1 ساعت پیش

دو مدافع تیم ملی فوتبال کشورمان به حمله موشکی و پهپادی ایران به مواضع اسرائیل واکنش نشان داند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...