عصر ایران |
2 ماه پیش

زها حدید یک جایزه معماری دیگر در چین فیلم عکس

تیم طراحی در شرکت معماری زها حدید طرح مرکز فرهنگی و هنری جینگه را به عنوان شبکه ای از حجم های جاری سازماندهی کرده اند.

عصر ایران-بنابر اعلامزها حدید آرکیتکتس، اینشرکت معماریبرنده رقابت طراحیمرکز فرهنگی و هنری شهر جدید جینگهدر استان شانشی چین شده است. این پروژه در منطقه نوآوری علم و فناوری خلیج جینگه اجرایی می شود.

با احداث موسسات جدید برای پژوهش های علمی و توجه به محیط زیست، شهر جدید جینگه به عنوان یک هاب علم و فناوری در حال رشد است. این شهر در حال تبدیل شدن به یک مرکز برای صنایعی است که در زمینه منابع انرژی و مواد جدید، هوافضا وهوش مصنوعیپژوهش انجام می دهند. با در نظر گرفتن این شرایط، پروژه جدید مرکز فرهنگی و هنری شهر جدید جینگه به عنوان یک سازه پسیو طراحی شده و از ادغام فناوری ها برای تولید برق در محل استفاده می کند.

این مرکز جدید بالاترین استاندارهای ساخت و ساز در سراسر شهر را ترویج خواهد کرد. هونگ‌وی ژانگ، عضو کمیته منطقه جدید شیشیان و شهر جدید جینگه یادآور شده است که پروژه مرکز فرهنگی و هنری شهر جدید جینگه با ایجاد انواع فضاهای عمومی جدید برای ارائه خدمات به جامعه، عزم شهر جدید جینگه برای ارائه معماری و شهرسازی با بالاترین کیفیت ممکن را نشان می دهد.

سبک خاص معماری زها حدید در جینگه

طراحی مرکز فرهنگی و هنری شهر جدید جینگه شامل مجموعه ای از حجم های خمیده، حیاط ها و فضاهای درونی و بیرونی است که برای انجام فعالیت های مختلف فرهنگی و تفریحی طراحی شده اند. فرم های منحنی در واقع با الهام از رودخانه جینگه و دره های کوهستانی منطقه شکل گرفته اند.

طراحی این مرکز فرهنگی با طرح جامع شهری جینگه در هم آمیخته است تا کتابخانه چند رسانه ای جدید با سالن های جدید اجراهای هنری، سالن های چند منظوره، استودیوها و گالری ها در ارتباط باشد. همه این پیوندها از طریق حیاط های مرتفع، باغ ها، و مسیرهای پیاده‌روی که بر فراز بزرگراهی با هشت باند قرار دارند، امکان پذیر می شود.

مسیرهایی با شیب ملایم امکان دسترسی به مسیرهای پیاده‌روی مرتفع را فراهم می کنند. این دسترسی پیوندهایی را بین مناطق تجاری و مسکونی ناحیه با پارک ها و رودخانه در جنوب فراهم می کند، در شرایطی که ساکنان شهر را به قلب ساختمان دعوت کرده و امکان دسترسی مستقیم به ایستگاه مترو برنامه ریزی شده را فراهم می کند.

مکانی برای پژوهش، اجرا و سرگرمی

تیم طراحی در شرکت معماریزها حدیدطرح مرکز فرهنگی و هنری جینگه را به عنوان شبکه ای از حجم های جاری سازماندهی کرده اند. این لایه ها و سطوح جاری که به حیاط ها و باغ ها باز می شوند یک سری از فضاهای فرهنگی و تفریحی درونی و بیرونی را شکل می دهند که همگی در دسترس جامعه اطراف قرار دارند.

تراسی که میزبان یک کتابخانه چند رسانه ای است به آتریومی تمام قد مشرف است. در اینجا، نورگیرهایی در نظر گرفته شده اند که مجموعه ای از مناطق مطالعه را هم برای مطالعه فردی و هم جمعی ایجاد می کنند. کتابخانه دارای انتشارات چاپی در ترکیب با فناوری های واقعیت مجازی فراگیر است که مرزهای یادگیری را گسترش داده و تبادل دانش را غنی می سازد.

یک سالن هنرهای نمایشی با گنجایش 450 نفر در این طرح قرار دارد که می تواند با بسیاری از کاربردها و رویدادها سازگار شود. سالن چند منظوره، استودیوها و گالری هایی اطراف سالن هنرهای نمایشی قرار دارند که با به اشتراک گذاشتن فضاهای عمومی دسترسی و همکاری بین رشته ای را تسهیل می کند.

سازه ای با کارایی بالا

هدف معماران زها حدید آرکیتکتس بهینه‌سازی تهویه طبیعی و استفاده از نور طبیعی تا حد ممکن بوده است که با تجزیه و تحلیل تابش خورشیدی و برنامه ریزی درست امکان‌پذیر شده است. تیم طراحی ازپنل های خورشیدیبرای تامین نیروی مورد نیاز در محل استفاده خواهند کرد و سامانه جمع آوری آب باران نیز به کار گرفته خواهد شد. ساخت و ساز مرکز فرهنگی و هنری شهر جدید جینگه استفاده از مواد تولید شده محلی با محتوای بازیافتی بالا را در اولویت قرار خواهد داد و دستیابی بهگواهینامه 3 ستارهدر برنامه ساختمان سبز چین را هدف قرار داده است.

زها حدید
زها حدید
زها حدید
زها حدید
زها حدید
زها حدید
زها حدید
زها حدید
زها حدید
logo-vidتماشاخانه
میمون‌های اوباش تاج محل/ از حمله به گردشگران تا دزدی وسایل/ استقرار تیم محافظتی

میمون‌های اوباش تاج محل/ از حمله به گردشگران تا دزدی وسایل/ استقرار تیم محافظتی

logo-vid

مسابقه پرواز؛ رقابت عجیب در تایوان/ هیجان تماشاچیان برای ۳۲ متر پرواز

logo-vidفیلم های دیگر
کانال عصر ایران در تلگرام
عضویت در اینستاگرام عصر ایران
نظرات کاربران
15 سال پیش در چنین روزی


#‌اخبار منبع: عصر ایران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با حکم مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، علیرضا فاضلی به عنوان مدیر مجموعه ورزشی آزادی منصوب شد.

6 ساعت پیش

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش 80 درصدی تعهدات در بیمه تکمیلی خبر داد.

5 ساعت پیش

جمعی از معلمان حق‌التدریسی می‌گویند: به خاطر تعلل اداره‌های آموزش و پرورش در استان‌هایی مثل لرستان و کرمان وبه بهانه‌ی نیامدن مجوز از سوی وزارتخانه‌ی آموزش و پرورش، احکام معلمان بعد از عید در ماه‌های صادر شد. حالا از آموزش و پرورش نامه آمده که رتبه‌بندی شامل حال کسانی که احکامشان بعد از عید آمده نمی‌شود!

5 ساعت پیش

روزنامه آبولا مدعی شد که ریو فردیناند در تلاش است تا مهدی طارمی را به یکی از تیم های لیگ جزیره ببرد.

5 ساعت پیش

اعضای تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در جام جهانی بامداد امروز راهی کشور آمریکا شدند.

7 ساعت پیش

واکنش نخست وزیر جدید انگلیس برای سرکوب اعتصابات و اعتراضات در این کشور با استفاده از نیروهای پلیس و ارتش، شکل اعتراضات و اعتصابات را در انگلیس از دیگر کشورهای اروپایی متمایز کرده است.

6 ساعت پیش

مدیرعامل ایران تلنت اعلام کرد محدودیت‌های اینترنت موجب شده تا یک چهارم شرکت‌ها دست به تعدیل یا توقف استخدام نیرو بزنند.

5 ساعت پیش

خوان پاچون مدیر ارتباطات کمیته روابط خارجی سنا در پاسخ به سوالی درباره نامزدی لین تریسی به اسپوتنیک گفت: این موافقت با رای شفاهی خارج از کمیته تصویب شد.

5 ساعت پیش

بانوان عضو یگان ویژه پلیس از دیروز در برخی میادین تهران از جمله میدان بهارستان مستقر شدند.

5 ساعت پیش

بیشتر...