خبر 24 |
3 روز پیش

فروش ۱۵۹ میلیاردی پانزدهمین حراج تهران خبر24

فروش ۱۵۹ میلیاردی پانزدهمین حراج تهران
به گزارشخبر24، پانزدهمین حراج تهران ویژه هنر مدرن ایران شامگاه گذشته (جمعه ۲۴ دی‌ماه ۱۴۰۰) به صورت حضوری در هتل پارسیان آزادی برگزار شد و به  رقم ۱۵۸ میلیارد و و ۸۹۰ میلیون تومان دست یافت. این حراج طی ۲ سال اخیر به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا با محدودیت برگزار شده بود.

در پانزدهمین حراج تهران ۳۸ اثر میلیاردی چکش خوردند در حالی که چهاردهمین دوره حراج تهران که مردادماه امسال برپا شده بود، ۸ اثر میلیارد داشت و مجموع فروش آن ۴۲ میلیارد بود.

در پانزدهمین حراج تهران با اجرای حسین پاکدل، ۸۰ اثر از ۶۰ هنرمند ارائه شد و حراج تهران با اثر ۱۲۰ میلیون تومانی عنایت‌الله نظری نوری آغاز کرد. پس از آن تابلوی ۸۵۰ میلیون تومانی صداقت جباری چکش خورد.

سپس خوشنویسی نصرالله افجه‌ای که قیمت پایه آن ۸۵۰ میلیون تومان بود، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان چکش خورد تا نخستین اثر میلیاردی حراج پانزدهم لقب بگیرد. او یک اثر بدون عنوان دیگر هم داشت که یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان فروخته شد.

اما گرانترین اثر میلیاردی حراج تهران، مجسمه برنزی «شاعر نشسته» اثر پرویز تناولی بود که ۱۲ تا ۱۴ میلیارد تومان قیمت‌‌گذاری شده بود که ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فروخته شد.

اما بیشترین جهش قیمت مربوط به اثر آینه‌کاری منیر شاهرودی فرمانفرماییان بود که ۸ تا ۹ میلیارد تومان برآورد قیمتش بود اما نهایتاً ۱۳ میلیارد تومان چکش خورد! این هنرمند فقید یک اثر دیگر هم داشت که ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فروش رفت.

سهراب سپهری هم با ۲ اثر در حراج تهران حضور داشت که تابلوی گرانترش ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و تابلوی ارزانتر، ۶ میلیارد تومان فروخته شد.

حسین زنده‌رودی هم با ۲ اثر در حراج حاضر بود که تابلوی ارزان‌تر یک و نیم میلیارد تومان و تابلوی گرانتر با نام «لا+لا+صر» ۱۱ میلیارد تومان چکش خورد.

 اثر بدون عنوانی از بهمن محصص بود با قیمت پایه ۵ میلیارد تومان، ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فروخته شد. نقاشی کوروش شیشه‌گران هم ۵ میلیارد تومان فروش رفت. «ترکیب بندی» منصور قندریز هم ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان چکش خورد. اثر فریده لاشایی ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و

سیدمحمداحصائی هم که اخیراً چندین نمایشگاه برپا کرده است، با ۲ نقاشی‌خط «قاصدک» و «یزدان» در حراج حاضر بود که به ترتیب ۴ میلیارد تومان و ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان چکش خوردند.

آثار منوچهر یکتایی و رضا درخشانی، هر کدام ۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان فروخته شدند. آثار صادق تبریزی هم به قیمت‌های ۲ میلیارد و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان فروخته شدند.

از دیگر آثار میلیاردی این دوره از حراج می‌‌توان به آثار ژازه تباتبایی، توکل اسماعیلی (مش اسماعیل)، جعفر روح‌بخش، پرویز کلانتری، محسن وزیری‌مقدم، مسعود عربشاهی، ابوالقاسم سعیدی، حسین کاظمی، بهمن دادخواه، محمدعلی ترقی‌جاه، ایرج اسکندری، عبدالرضا دریابیگی، قاسم حاجی‌زاده و ناصر عصار اشاره کرد.

«عاشورا»ی هانیبال الخاص هم آخرین اثر پانزدهمین حراج تهران بود که ۴۰۰ میلیون تومان چکش خورد.

منبع: فارس


منبع: خبر 24

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قیمت آپارتمان در تهران با عمر بنای بین یک تا ۳۰ سال را می‌توانید در این گزارش مشاهده کنید.

2 روز پیش

ارزش سهام عدالت، ۰.۸درصد کاهش یافت.

2 روز پیش

الکتروجنیک، شرکت تبدیل خودرو‌های الکتریکی Oxfordshire، ادعا کرده می‌تواند خودرو‌های قدیمی را تبدیل به خودرو‌های برقی کند و برای شروع این کار روی پورشه ۳۵۶ کار کرده است. اکنون پورشه ۳۵۶ اولین خودرو برقی است که به دستور مالک خودرو، برقی شده است.

2 روز پیش

یکی از مهمترین پرسش‌هایی که در جریان همه‌گیری ویروس کرونا طی دو سال گذشته برای بسیاری از مبتلایان یا اطرافیان آنها پیش آمده زمان شروع ناقل بودن فرد مبتلا است.

2 روز پیش

اخیراً کارنامه 9ماهه صنعت بیمه در سال 1400 درحالی منتشر شده که کرونا و تورم نیز بر آن بی‌تأثیر نبوده است.

2 روز پیش

رئیس جمهور سابق آمریکا قرار است امروز در گردهمایی سیاسی با نام «آمریکا را نجات دهید» در ایالت آریزونا شرکت کند.

2 روز پیش

نسخه مرمت شده فیلم سینمایی «عروس آتش» ساخته خسروسینایی در چهارصد و نود و یکمین برنامه سینماتک خانه هنرمندان ایران نمایش داده می‌شود.

2 روز پیش

تهران- «علی البیاتی» دبیرکل جنبش ملی عراق، امروز (شنبه) گفت که تظاهرات (تشرینی / اکتبر) علیه محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق، در میدان «النسور» و «التحریر» ، در ورودی منطقه سبز و ورودی های استان «الانبار» برگزار خواهد شد.

2 روز پیش

کبک جریمه قابل توجهی را برای ساکنان واکسینه نشده اعمال می کند.

2 روز پیش

جلسه بررسی روند پیشرفت فعالیت‌های انجام شده درخصوص طرح نظام ایده‌ها و نیازها (نان) با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، رئیس موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC)، مدیر دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری، معاون پژوهش و فناوری و مدیر گروه تحقیق و توسعه ISC و نیز تعدادی از مشاوران وزرات علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

2 روز پیش

یک خبرگزاری نزدیک به طالبان از سومین سفر رهبر این گروه خبر داده و اعلام کرد که آخند زاده پس قندهار و فراه این بار هلمند را برای سفر انتخاب کرد.

2 روز پیش

ارزش معاملات بازار سهام، از شهریور تا امروز روندی نزولی در پیش گرفته و سرمایه ‌گذاران با وجود قیمت‌ های مناسب در اکثر سهم‌ ها، بهبود ارزش معاملات را برای ورود به بازار و اطمینان از بازگشت تعادل به معاملات ضروری می ‌دانند.

2 روز پیش

سردار کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا درباره نقش پلیس در کاهش حوادث جاده‌ای، اظهار کرد: پلیس یکی از دستگاه‌هایی است که در کاهش حوادث ترافیکی دارای مسئولیت است.

2 روز پیش

سخنگوی دولت با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رییس‌جمهور به روسیه و سفر دیگر مقامات به برخی کشورها، دیپلماسی دولت سیزدهم را پویا، همه‌جانبه و نتیجه‌گرا خواند و تصریح کرد: دیپلماسی در ‌دولت مردمی به ‌میدان وسیع منافع ملی توجه دارد.

2 روز پیش

نایب‌رئیس هیأت تحقیق و تفحص از نحوه هزینه‌کرد «ارز 4200 تومانی»، جزئیات برنامه فعالیت این هیأت در هفته‌های آینده را تشریح کرد و گفت: نمایندگان هیأت، بزودی در بانک مرکزی مستقر می‌شوند.

2 روز پیش

بیشتر...