خبرگزاری رضوی |
۳ هفته پیش

پیش بینی اسکان اضطراری برای 34 هزار 700 زائر در ایام نوروز رضوی

قائم‌ مقام ستاد مناسبت‌ های شهرداری مشهد عنوان کرد:
پیش‌بینی اسکان اضطراری برای 34 هزار و 700 زائر در ایام نوروز
به گزارشخبرگزاری رضوی، علی نجفی امروز یکشنبه 7 اسفندماه در نشست خبری در تشریح اقدامات شهرداری مشهد در استقبال از بهار 1402 اظهار کرد: با توجه به حضور خیل عظیمی از زائران حرم علی بن موسی الرضا(ع) در لحظه تحویل سال، 400 دستگاه اتوبوس در مسیرهای منتهی به حرم رضوی سرویس‌ دهی ویژه دارند.

وی ادامه داد:علاوه بر 13 هزار تاکسی که در سطح شهر فعال است، سه هزار تاکسی نیز در ایام نوروز شیفت‌ بندی شده است تا خدمات بیشتری به زائران ارائه شود.

قائم‌ مقام ستاد مناسبت‌ های شهرداری مشهد همچنین به تامین پارکینگ برای زائران در ایام نوروز اشاره و خاطرنشان کرد: در نوروز 1402 بیش از 15 هزار جای پارک برای زائران مهیا شده است.

وی همچنین از افزایش ساعات کار مراکز معاینه فنی در ایام عید نوروز و ارائه خدمات به زائران از ساعت 5 الی 13 خبر داد و گفت:همچنین در حوزه خدمات به زائران، تمهیداتی دیده شده است تا زائران در تعمیرگاه‌ های منتخب تخفیف داشته باشند.

نجفی در بخش دیگر سخنان خود بهافزایش سرویس‌ های بهداشتی ثابت و سیار در اطراف حرم رضوی اشاره و ابراز کرد:4 هزار و 150 چشمه سرویس بهداشتی ثابت و سیار در اطراف حرم فعال است که به نسبت سال گذشته 43 چشمه سرویس بهداشتی ثابت و 295 سرویس سیار افزایش دارد.

وی بیان کرد:13 بازار ارزاق کالای ضروری با قیمت مناسب و همچنین 11 مکان عرضه نان در اطراف حرم پیش‌بینی شده است.

قائم‌ مقام ستاد مناسبت‌ های شهرداری مشهد با توجه به دغدغه شهرداری به ایمنی شهر، از آمادگی و استقرار آتش نشانی و تجهیزات لازم در اطراف حرم مطهر خبر داد و گفت: 14 خطر پرتکرار در پارک‌ ها را رفع کرده‌ایم همچنین پیگیر رفع نقص مراکز اسکان زائر نیز هستیم.

وی اضافه کرد:در 7 فروشگاه «شهرما» شیرینی با تخفیف و میوه تنظیم بازار نیز عرضه خواهد شد.

نجفی یادآور شد: ضمن راه اندازی 5 ایستگاه استقبال از زائر در 5 محور ورودی، 18 مکان راهنمای زائر به شکل شبانه روزی فعال خواهند بود.

وی همجنین از برگزاری جشنواره نور برای اولین بار در کشور خبر داد و گفت: این جشنواره در بسیاری از شهرهای دنیا برگزار می شود و مشهدمقدس برای اولین بار میزبان برگزاری چنین جشنواره ای در کشور خواهد بود و امیدواریم در سال های بعد با مشارکت بخش خصوصی این جشنواره توسعه پیدا کند.

قائم‌ مقام ستاد مناسبت‌ های شهرداری مشهد تصریح کرد: 15میلیون بوته گل در سطح شهر مشهد کاشته خواهد شد و شاید سوال پیش بیاید که چرا نسبت به سال گذشته این رقم به سه میلیون تقلیل پیدا کرده است. علت این کاهش این است که امسال توزیع مناسب و کنترل کیفیت و تغییر کاشت در فضای سبز را خواهیم داشت. همچنین یک میلیون و 438 هزار متر زیباسازی در معابر انجام شده و یکصد هزار مبلمان پارکی رفع نقص شده است.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...