خبرگزاری ایسنا |
12 ماه پیش

مراجعه بیش از ۵۱ هزار دستگاه وسائل نقلیه سنگین به مراکز معاینه فنی آذربایجان غربی ایسنا

مراجعه بیش از ۵۱ هزار دستگاه وسائل نقلیه سنگین به مراکز معاینه فنی آذربایجان غربی<br>

ایسنا/آذربایجان غربیمدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از مراجعه بالغ بر ۵۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه وسائل نقلیه سنگین و نیمه سنگین به مراکز معاینه فنی استان در ۸ ماهه گذشته از سال جاری خبر داد.

پیمان آرامون در گفت و گوبا ایسنا با اعلام فعالیت ۷ مرکز معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین در سطح استان گفت: این تعداد شامل دو مرکز در شهرستان ارومیه و پنج مرکز دیگر در شهرستانهای سلماس، مهاباد، خوی، میاندوآب و بوکان است که در ۸ ماهه گذشته سال از جاری ۵۱ هزار و ۵۴۸ وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین به آن مراکز جهت تست و معاینه فنی مراجعه کردند.

وی ادامه داد: در این مدت از مجموع مراجعات وسایل نقلیه به مراکز معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین استان ۴۵ هزار و ۷۱۱ دستگاه از تست های مربوطه قبول و ۵۸۳۷ دستگاه رد شدند.

آرامون افزود: بیشترین پذیرش وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین جهت معاینه فنی به ترتیب در شهرستانهای خوی با ۱۴۶۲۲ دستگاه ، ارومیه با ۱۴۰۳۴ دستگاه و مهاباد با ۷۴۱۶ دستگاه انجام گرفته است و بیشترین مراجعه وسائل نقلیه سنگین و نیمه سنگین برای انجام معاینات فنی نیز به ترتیب متعلق به کامیون ، کامیون کشنده و مینی بوس بوده است.

وی گفت: در این مراکز انواع آزمایشات همچون آزمایش میزان آلایندگی ، میزان صدا ، تست سرعت ، تست ترمزها ، نور چراغ ها ، باک غیر استاندارد ، آج لاستیک و سایر آزمایشهای فنی مشابه از وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین گرفته می شود بطوریکه عمده ترین دلایل ردی معاینه فنی این قبیل خودرو ها در مراکز معاینه فنی تست ترمز ، آزمون ظاهری و آلودگی بوده است.

آرامون اظهار کرد: بر اساس آمار بالغ بر ۸۸ درصد وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین که به‌ مراکز معاینه فنی استان مراجعه کردند از آزمایشات مربوطه قبول شده و ۳۹.۲۹ درصد وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین ردی از معاینه فنی بالای ۲۰ سال عمر داشتند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آیین الحاق گروه‌های پروازی پهپاد کرار مسلح به موشک مجید به یگان‌های نیروی پدافند هوایی ارتش با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

نیم ساعت پیش

همزمان با ایام فاطمیه (س) آیین تعزیه خوانی به همت هیئت تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل (ع) ده زیار برگزار شد.

نیم ساعت پیش

سخنگوی وزارت خارجه با انتقاد از عزل چندین رئیس دانشگاه در آمریکا به بهانه گسترش اعتراضات دانشجویی نسبت به کشتار مردم بی دفاع غزه گفت: لابی‌های صهیونیستی در آمریکا دادگاه‌های تفتیش عقاید قرون وسطی را در آمریکای قرن بیست و یکم برپا کرده‌اند.

نیم ساعت پیش

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین با بیان اینکه مشکلات ‌‌شیر خشک ‌‌‌در استان ‌برطرف شد، گقت: از اواسط مهرماه سال جاری شیر خشک‌های معمولی تحت عنوان رگولار افزایش یافته و محدودیتی در تحویل آن وجود ندارد.

نیم ساعت پیش

انجمن تولیدکنندگان خودروی اروپا از کاهش ۸درصدی تولید خودرو‌های سواری ایران طی ۹ماهه ۲۰۲۳ خبر داد و با وجود این اعلام کرد ایران در این دوره بیشتر از کشور‌های صنعتی مثل فرانسه و انگلیس خودرو تولید کرده است.

نیم ساعت پیش

رئیس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: کارشناسان این اداره برای نخستین‌ بار در پایش‌های خود، دسته‌ای 100 قطعه‌ای از قوهای فریاد کش مهاجر را در تالاب بین‌المللی «کانی‌برازان» این شهرستان مشاهده کردند.

نیم ساعت پیش

فرمانده نیروی پدافندهوایی ارتش گفت: پهپاد به‌عنوان یکی از ابزار‌های قطعی و مؤثر در نبرد‌های آتی به‌منظور کوتاه نمودن زمان نبرد، سرعت عمل در غافلگیری و ایجاد فضای ابهام برای دشمن مطرح است.

نیم ساعت پیش

مربی دروازه‌بانان تیم فوتبال فولاد خوزستان توضیحاتی درباره درگیر‌ی‌اش با مهدی هاشمی‌نسب داد و گفت که مربی استقلال به خانواده‌اش بی‌احترامی کرده است.

نیم ساعت پیش

نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف روستاهای حریم شیراز که دارای جمعیت بالای 10 هزار نفر هستند، گفت: 4 روستای کیان‌آباد، شاه‌پورجان، کرونی و سلطان‌آباد بیش از ده هزار نفر جمعیت دارند که باید فکری به حال آنها کرد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...