خبرگزاری ایسنا |
1 ماه پیش

مراجعه بیش از ۵۱ هزار دستگاه وسائل نقلیه سنگین به مراکز معاینه فنی آذربایجان غربی ایسنا

مراجعه بیش از ۵۱ هزار دستگاه وسائل نقلیه سنگین به مراکز معاینه فنی آذربایجان غربی<br>

ایسنا/آذربایجان غربیمدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از مراجعه بالغ بر ۵۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه وسائل نقلیه سنگین و نیمه سنگین به مراکز معاینه فنی استان در ۸ ماهه گذشته از سال جاری خبر داد.

پیمان آرامون در گفت و گوبا ایسنا با اعلام فعالیت ۷ مرکز معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین در سطح استان گفت: این تعداد شامل دو مرکز در شهرستان ارومیه و پنج مرکز دیگر در شهرستانهای سلماس، مهاباد، خوی، میاندوآب و بوکان است که در ۸ ماهه گذشته سال از جاری ۵۱ هزار و ۵۴۸ وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین به آن مراکز جهت تست و معاینه فنی مراجعه کردند.

وی ادامه داد: در این مدت از مجموع مراجعات وسایل نقلیه به مراکز معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین استان ۴۵ هزار و ۷۱۱ دستگاه از تست های مربوطه قبول و ۵۸۳۷ دستگاه رد شدند.

آرامون افزود: بیشترین پذیرش وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین جهت معاینه فنی به ترتیب در شهرستانهای خوی با ۱۴۶۲۲ دستگاه ، ارومیه با ۱۴۰۳۴ دستگاه و مهاباد با ۷۴۱۶ دستگاه انجام گرفته است و بیشترین مراجعه وسائل نقلیه سنگین و نیمه سنگین برای انجام معاینات فنی نیز به ترتیب متعلق به کامیون ، کامیون کشنده و مینی بوس بوده است.

وی گفت: در این مراکز انواع آزمایشات همچون آزمایش میزان آلایندگی ، میزان صدا ، تست سرعت ، تست ترمزها ، نور چراغ ها ، باک غیر استاندارد ، آج لاستیک و سایر آزمایشهای فنی مشابه از وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین گرفته می شود بطوریکه عمده ترین دلایل ردی معاینه فنی این قبیل خودرو ها در مراکز معاینه فنی تست ترمز ، آزمون ظاهری و آلودگی بوده است.

آرامون اظهار کرد: بر اساس آمار بالغ بر ۸۸ درصد وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین که به‌ مراکز معاینه فنی استان مراجعه کردند از آزمایشات مربوطه قبول شده و ۳۹.۲۹ درصد وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین ردی از معاینه فنی بالای ۲۰ سال عمر داشتند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...