خبرگزاری ایسنا |
9 ماه پیش

آخرین ولوو دیزلی در راه است ایسنا

آخرین ولوو دیزلی در راه است

شرکت خودروسازی ولوو کارز روز سه‌شنبه (۱۹ سپتامبر) اعلام کرد که تولید مدل‌های دیزلی باقی‌مانده را تا اوایل سال ۲۰۲۴ به پایان می‌رساند زیرا به سمت تبدیل‌شدن به یک خودروساز تمام الکتریکی پیش می‌رود.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، این شرکت سوئدی در بیانیه‌ای اعلام کرد که آخرین خودروی ولوو با موتور دیزلی در چند ماه آینده تولید می‌شود و ولوو کارز را به یکی از اولین خودروسازان قدیمی تبدیل می‌کند که این گام را برداشته است.

ولوو که اکثریت آن متعلق به جیلی چین است متعهد شده است تا سال ۲۰۳۰ کاملاً برقی شود. در حالی که اکثر خودروهای ولوو در اروپا تا سال ۲۰۱۹ دیزلی بودند، در سال ۲۰۲۲ تنها ۸.۹ درصد از فروش خودروساز سوئدی را تشکیل دادند.

در آگوست ۳۳ درصد از فروش ولوو را مدل‌های تمام الکتریکی یا هیبریدی تشکیل می‌داد. این شرکت اعلام نکرد که چه تعداد از ۶۷ درصد مدل‌های موتور احتراقی دیزلی و چه تعداد از آن‌ها با بنزین کار می‌کنند.

خودروهای دیزلی بیش از ۵۰ درصد از فروش خودروهای جدید اروپا در سال ۲۰۱۵ را تشکیل می‌دادند اما در ماه جولای بیش از ۱۴ درصد فروش را به خود اختصاص دادند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس کل دادگستری استان گیلان از صدور دستور قضایی برای بررسی علت حادثه آتش‎‌سوزی بیمارستان قائم رشت خبر داد.

9 دقیقه پیش

مدیرکل راه‌وشهرسازی لرستان گفت:میانگین ساخت چهارخطه‌ها در دولت سیزدهم به ۳۰ کیلومتر افزایش یافت.

9 دقیقه پیش

مدیر جهاد کشاورزی دامغان گفت: پیش‌بینی می‌شود ۱۲ هزار تن محصول زرد آلو در سراسر شهرستان از باغات جمع آوری شود.

8 دقیقه پیش

خبرنگار صداوسیما نظرات مردم در مورد اولین مناظره نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری را جویا شد.

3 دقیقه پیش

رئیس سابق دفتر شورای نگهبان در استان قم گفت: انتخابات مظهر عظمت، تجلی و عینیت بخش پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی است، هر نظامی را جزء نظام متکی بر مردم می‌توان شکست داد.

3 دقیقه پیش

از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۵۰۰ تبعه غیر مجاز از استان قزوین به موطنشان بازگردانده شده اند.

2 دقیقه پیش

تحلیلگر بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه در یک ماه اخیر روند اصلاحی تند و تیز داشته که در سهم‌های کوچک این روند بیشتر بوده است.

9 دقیقه پیش

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی قزوین گفت: سیزدهمین نمایشگاه مادر، کودک و نوجوان، امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین برپا می‌شود.

7 دقیقه پیش

وزارت داخله طالبان از تامین امنیت در روزهای آینده عید در افغانستان خبر داد.

5 دقیقه پیش

بیشتر...