خبرگزاری تسنیم |
۱ هفته پیش

افزایش برابری اعتبارات حوزه راه های گلستان در دولت سیزدهم اخبار گلستان اخبار استانها تسنیم Tasnim


افزایش 9 برابری اعتبارات حوزه راه‌های گلستان در دولت سیزدهم

استاندار گلستان گفت: در دولت سیزدهم منابع اختصاص داده شده به حوزه راه در استان گلستان ۹ برابر شده اما اعتقاد ما بر این است بازهم بیش از این برای حفظ جان مردم باید اقدامات عملیاتی انجام شود.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیمازگرگان، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، علی‌محمد زنگانه در جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل و هشتمین جلسه شورای ترافیک گلستان که به صورت مشترک در سالن اجتماعات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان برگزار شد، اظهارداشت: آسیب‌شناسی و اقدام کارشناسی در نقاط حادثه‌خیز و علت یابی وقوع تصادفات در این نقاط در اولویت کاری کمیسیون قرار گیرد.

وی ادامه داد: در آسیب شناسی وقوع تصادف‌ها در جاده‌های گلستان، نقش دوربرگردان‌های نا ایمن برجسته است و انتظار دارم معاونت هماهنگی امور عمرانی، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و پلیس‌راه، با شناسایی نقاط پرتصادف، ایمنی‌سازی آنها را اولویت بندی کند تا بلافاصله نسبت به ایمن‌سازی اقدام شود.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: آسیب‌شناسی نقطه‌ای و ارائه راهکارهای عملیاتی و اولویت‌بندی نقاط، نکته دیگری است که دستگاه‌های مرتبط با ایمنی راه‌ها و کاهش تصادفات باید در دستور کار داشته باشند.

زنگانه بیان کرد: در دولت سیزدهم منابع اختصاص داده شده به حوزه راه در استان گلستان 9 برابر شده اما اعتقاد ما بر این است بازهم بیش از این برای حفظ جان مردم باید اقدامات عملیاتی انجام شود.

وی اضافه کرد: اقدامات ائتلافی، گروهی، جمعی و با همبستگی و همپوشانی تنها راهکار موثر برای کاهش تصادفات در سطح جاده‌ها است.

استاندار گلستان تصریح کرد: 60 درصد تصادفات جاده‌های استان در محورهای بزرگراهی رخ می‌دهد که علت‌های مختلفی دارد و در کنار خطای انسانی نباید از نقش علل مختلف همانند روشنایی معابر غافل شد.

زنگانه گفت: در بسیاری از این موارد در مصوبات سفر رئیس جمهور به گلستان دیده شد و اقدامات بزرگی در این بخش انجام شد اما باز هم نیازمند اقدامات بیشتر هستیم.

وی اظهار کرد: ما در حل مشکلات راه‌ها هدف و برنامه داریم و به همین دلیل شاهد اتفاقات مهم و موثر در سطح راه‌های استان بوده‌ایم.

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: یکی از مصوبات این جلسه نصب 31 دوربین نظارت تصویری و کنترل سرعت جدید در محورهای مواصلاتی استان است.

زنگانه اضافه کرد: 53 درصد آسیب دیدگان در تصادفات استان عابران پیاده و موتورسیکلت‌سواران هستند که نیاز است بخش قابل توجهی از برنامه‌های آموزشی در مدارس و دستگاه‌ها فرهنگ سازی در این بخش اختصاص پیدا کند.

انتهای پیام/581#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی در رشته ووشو گفت: در فینال با تمام وجود جنگیدم اما داوران کم‌لطفی کردند.

یک ربع پیش

رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: طبیعتا برای بهترین نتیجه آمده بودیم و مدال برنز تیمی راضی کننده نبود.

یک ربع پیش

رئیس فدراسیون ووشو، کسب هفت مدال در بازی‌های آسیایی هانگژو را حاصل تلاش‌های شبانه‌روزی فدراسیون، ملی‌پوشان و کادر فنی عنوان کرد.

یک ربع پیش

جواد نکونام به ملاقات خصوصی با مهدی تاج رفت؛ از مفاد این جلسه چیزی بیرون نیامده اما خود این جلسه محل بحث است.

نیم ساعت پیش

دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی در رشته ووشو گفت: ای‌کاش حداقل به طلایی‌های بازی‌های آسیایی هم حواله خودرو بدهند.

یک ربع پیش

عضو تیم ملی تیراندازی گفت: سطح مسابقات خیلی بالا بود و فشار زیادی که روی ورزشکاران بود سبب می‌شد تا امتیازها زیاد بالا و پایین شود.

یک ربع پیش

ملی‌پوش شنای ایران، رکورد خود در ماده 50 متر پروانه در بازی‌های آسیایی را قابل قبول توصیف کرد.

یک ربع پیش

قهرمان بازی‌های آسیایی گفت: خوشبختانه توانستم در اولین حضورم در بازی‌های آسیایی طلا بگیرم

یک ربع پیش

بیشتر...