خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

آگاهی بصیرت جهانی نسبت به آرمان فلسطین افزایش یافته است ایسنا

آگاهی و بصیرت جهانی نسبت به آرمان فلسطین افزایش یافته است

یک کارشناس مسائل غرب آسیا، می‌گوید: در سال‌های اخیر آگاهی و بصیرت در افکار عمومی جهان نسبت به آرمان فلسطین در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده و این یکی دیگر از نشانه‌های افول رژیم صهیونیستی است.

سیدرضاصدرالحسینی، در ارتباط با فرا رسیدن «یوم النکبه» (سالروز اشغال فلسطین و تشکیل رژیم جعلی اسرائیل) و همچنین افزایش اعتراضات مردم فلسطین در مسجد الاقصی و به شهادت رسیدن خبرنگار شبکه خبری الجزیره در جریان پوشش این اعتراضات توسط صهیونیست‌ها، گفت: در شرایط کنونی می‌توانیم بگوییم که از حدود یک ربع قرن پیش یعنی 25 سال گذشته خشونت ارتش و پلیس رژیم صهیونیستی نسبت به فلسطینی‌ها و مسجدالاقصی افزایش جدی پیدا کرده و ما پیش از این، این میزان خشونت را شاهد نبودیم. در مقابل مقاومت مردم فلسطین به ویژه ساکنان قدس شریف نیز به حد اعلای خود رسیده است و به همین جهت روز قدس سال جاری شرایط ویژه‌ای داشت و به صورت مستمر این شرایط ادامه دارد. 


وی تاکید کرد: خون پاک خبرنگار شهید «شیرین ابوعاقله» خبرنگار الجزیره به این حرکت موج جدیدی را افزود و شرایط جدیدی را ایجاد کرد. اسم ایرانی این شهید، ملیت و  قومیت فلسطینی او و دین مسیحی این خبرنگار توانست این واقعیت را به خوبی جلوه دهد که موضوع فلسطین یک موضوع قومیتی، دینی و زبانی نیست بلکه یک موضوع انسانی است. 

این کارشناس مسائل غرب آسیا افزود: در حال حاضر شرایط در فلسطین به نحوی شده که از یک طرف رژیم صهیونیستی با تمام توان پلیسی، نظامی و مذهبی خود تلاش دارد که روز «یوم النکبه» را برگزار کند، از طرف دیگر فلسطینی‌ها این روز را «صبح پیروزی» برای مبارزه با این رژیم نامیده‌اند و ما شاهد طلاقی منافع دو جریان حق و باطل در این زمینه هستیم. 

صدرالحسینی با بیان اینکه تحولات جاری در فلسطین نشان می‌دهد که ما در روزهای پر فراز و نشیبی قرار گرفته‌ایم و باید وجدان بشری قضاوت نهایی خود را در مورد این تحولات انجام دهد، خاطرنشان کرد: بعد از شهادت خبرنگار الجزیره تعدادی از نمایندگان مجلسین آمریکا در این ارتباط اظهار نظر کردند و موضوع آپارتاید و سرکوب‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین را به صورت علنی مطرح و محکوم کردند و تعدادی از آنها خواستار پاسخ گویی مقامات آمریکا نسبت به کمک‌های بلاعوض و فراوانی شدند که هر ساله از سوی دولت واشنگتن به صهیونیست‌ها ارائه می‌شود. 

وی تاکید کرد: در حال حاضر در شرایطی به سر می‌بریم که آگاهی و بصیرت در سطح جهانی نسبت به آرمان فلسطین در مقایسه با سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده و این یکی از نشانه‌های افول رژیم صهیونیستی است. 

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سرپرست فرماندهی انتظامی آوج از کشف ۲۵۰۰ کیوگرم آرد احتکار شده و پلمب ۲ واحد صنفی در این خصوص خبر داد.

3 ساعت پیش

قیمت دلار و قیمت یورو برای تاریخ ۴ خرداد ۱۴۰۱ اعلام شد.

3 ساعت پیش

در جریان تیراندازی در دبستانی در شهر اوالد در ایالت تگزاس دست‌کم 21 نفر کشته شدند که ۱۹ نفر آن‌ها کودک دبستانی بوده است.

3 ساعت پیش

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، طی شبانه روز گذشته ۲۹۳ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۵ تن جان خود را به دلیل ابتلا به این بیماری از دست دادند.

3 ساعت پیش

دولت در حالی در قالب طرح نهضت ملی مسکن مصمم است نسبت به تولید چهار میلیون واحد مسکونی اقدام کند که بنا به گفته برخی کارشناسان، تنها راه تحقق این هدف تولید مسکن به شیوه صنعتی‌سازی است؛ صنعتی سازی سبک سازی، ارزان‌سازی و انبوه‌سازی مسکن را به دنبال دارد و البته تهیه نقشه راه صنعتی‌سازی نیز پیش شرط اجرای صنعتی سازی در ساخت وسازها است.

3 ساعت پیش

با اعلام باشگاه پرسپولیس دیدار این تیم مقابل شهرخودرو که روز گذشته به تعویق افتاده بود، امشب برگزار خواهد شد.

3 ساعت پیش

رئیس مجلس گفت: با پایان زمان قانونی دولت برای ابلاغ آئین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان از شهریور ۱۴۰۰ اجرایی می‌شود.

3 ساعت پیش

تهران- رییس جمهور با بیان اینکه پیشرفت کشور را به رفع تحریم موکول و متوقف نمی‌کنیم تا دیگران برای ما تصمیم بگیرند، گفت: قرارگاهی برای خنثی کردن تحریم‌ها تشکیل دادیم که فعالانه مشغول است.

3 ساعت پیش

عضو هیات عامل و معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی ایران در نشست هم اندیشی معاونان فناوری اطلاعات بانک های کشور که به میزبانی این بانک برگزار شد، گفت: با آمدن پدیده‌هایی همانند متاورس، بانکداری کشور متحول خواهد شد و ورود فین تک ها به شبکه بانکی، بانکداری تمام دیجیتال و بانکداری فین تکی را در آینده رقم می زند.

3 ساعت پیش

بیشتر...