خبرگزاری رضوی |
۱ هفته پیش

تشکیل بسیج حرکتی آگاهانه برای خنثی سازی نقشه های ابرقدرت ها بود رضوی

تشکیل بسیج حرکتی آگاهانه برای خنثی‌سازی نقشه‌های ابرقدرت‌ها بود
به گزارشخبرگزاری رضوی، حجت‌الاسلام محمدرضا طاهری عصر پنج شنبه در اجتماع بسیجیان ناحیه مقاومت بسیج سپاه مالک اشتر شهرستان بوشهر به مناسبت هفته بسیج اظهار داشت: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی اگر انقلاب می‌خواست ماندگار شود، ارتش و حتی سپاه که یک نیروی نظامی منسجم و سازمان یافته هستند نمی‌توانست برای دفاع همه جانبه از انقلابی که از همه طرف مورد هجوم قرار گرفته بود موفق عمل کنند، و احتیاج بود که همه مردم به نیروی نظامی برای دفاع از انقلاب تبدیل شوند، لذا این امر مقدمه‌ای شد برای اینکه این آموزش و سازماندهی مردمی در راه حفظ انقلاب در مقابل توطئه‌ها در دستور کار نظام مقدس قرار بگیرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر افزود: فرمان رهبر کبیر انقلاب مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفان در شرایطی که انقلاب شکوهمند اسلامی از همه جهات مورد تهاجم قرار گرفته بود، حرکتی آگاهانه در جهت خنثی‌سازی نقشه‌های ابرقدرت‌ها بود که با تحمیل جنگ و محاصره اقتصادی می‌خواستند به خیال خود انقلاب را متوقف کنند و دستاوردهای مقدس ملت مسلمان ایران را بر باد دهند.
وی با اشاره به تلاش‌های گسترده دشمنان برای ناکام گذاشتن انقلاب از طریق تجزیه‌طلبی، حمله مستقیم نظامی، کودتا، فشار اقتصادی، سازماندهی گروه‌های نفاق و فرقه‌های مختلف در اوایل انقلاب ادامه داد: در این شرایط هر چقدر هم بودجه و امکانات برای دفاع نظامی و امنیتی هزینه می‌کردیم انقلاب ماندگار نمی‌شد و تنها راه این بود که خود مردم دفاع از انقلاب‌شان را بر عهده بگیرند؛ لذا با تشکیل بسیج، خود مردم برای حراست از انقلاب اسلامی سازماندهی و آموزش داده شدند.
حجت‌الاسلام طاهری در بخش دیگری از سخنان خود آموزش و سازماندهی را دو رکن مهم برای به کارگیری همه مردم در راستای اهداف انقلاب عنوان کرد و افزود: در طول انقلاب اسلامی تلاش دشمن برای از بین بردن انقلاب چندین برابر شده، چون می‌دانند ماندن ما به معنی نابودی آن‌هاست، پیامی که انقلاب ما دارد ظرفیت ایدئولوژیک نابودی تمام جریان غرب را در بر خواهد داشت.
مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر خاطرنشان کرد: دشمنان هر چقدر تلاش کردند تفکر اسلامی و انقلابی ما را از مسیر اصلی خود منحرف کنند و فرایند اضمحلال از درون را برایش برنامه‌ریزی کنند، به دلیل عدم انحراف تفکر ولایت و اندیشه ولی و حرکت رهبر معظم انقلاب در همان خط حضرت امام (رضوان‌الله تعالی علیه) و همچنین به دلیل زنده ماندن جریان اصیل مردمی معتقد به مبانی انقلاب در قالب بسیج، موفق به دستیابی به اهداف شوم خود نشدند.
وی تفکر بسیجی و حرکت‌های مردم نهاد بسیجی را دومین عنصر محوری و بازوی انقلاب برشمرد و اضافه کرد: حرکت بسیج، حرکتی سازمان یافته و محوری است یعنی یک لایه در اوج و یک لایه در پایین‌ترین سطح مردم و این دو همچنان یک تفکر یک گفتمان و یک خط را دنبال می‌کنند.
حجت‌الاسلام طاهری با اشاره به پیام حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله‌العالی) به مناسبت سالروز تشکیل بسیج که می‌فرمایند «همه ملت عزیز ما مخصوصاً مسئولان باید این نگاه واحد به بسیج مستضعفان را داشته باشند و با این نگاه به بسیج بنگرند و در واقع آن را تشکیل عظیم نیروی حزب الله در برابر هر آنچه شیطانی و طاغوتی است بدانند»، تصریح کرد: مقابله سازمان یافته با تفکر طاغوتی و انحرافی و شیطانی مسئولیت جریان بسیج است.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

۱ هفته پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

۱ هفته پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

۱ هفته پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

۱ هفته پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

۱ هفته پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

۱ هفته پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

۱ هفته پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

۱ هفته پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

۱ هفته پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

۱ هفته پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

۱ هفته پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

۱ هفته پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

۱ هفته پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

۱ هفته پیش

بیشتر...