توزیع کود شیمیایی بر اساس الگوی کشت تخصیص می یابد all tv logo

توزیع کود شیمیایی بر اساس الگوی کشت تخصیص می‌یابد<br><br>
همدانهمدان

علی بایگانه با اشاره به آغاز کشت‌های بهاره گفت: به کشاورزان توصیه می‌شود بر اساس برنامه الگوی کشت محصولات زراعی ابلاغی به شهرستان‌ها اقدام به کشت کنند.

او با عنوان اینکه نهاده‌ها به ویژه کود شیمیایی صرفا مطابق با برنامه الگوی کشت محصولات زراعی در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد گفت: اجرای الگوی کشت، امنیت غذایی و پایداری تولید را تضمین می‌کند و برای حفاظت منابع پایه و افزایش بهره‌وری امری ضروری است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: با توجه به بازه کشت بهاره توصیه می‌شود در اراضی آیش از گیاهان تناوبی همچون حبوبات و گیاهان علوفه‌ای کشت شود همچنین در اراضی آبی نیز کشت گیاهان علوفه‌ای جدید توصیه می‌شود به ویژه که نهاده‌ها و کود شیمیایی در سامانه در نظر گرفته شده است.

بایگانه در بخش دیگر با تاکید بر میزان تحقق کشت قراردادی در استان گفت: از برنامه ابلاغی کشت قراردادی استان۶۱درصد تحقق یافته است.

او با اشاره به اینکه برنامه ابلاغی استان۵۱۹هزار و۸۰۰هکتار در نظر گرفته شد که از این میزان۳۱۶هزار هکتار آن زیر پوشش کشاورزی قراردادی قرار گرفته است، گفت:۲۸۰هزار هکتار گندم آبی و دیم و بالغ بر۳۵هزار هکتار جو آبی و دیم زیر کشت قراردادی قرار گرفته است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با تاکید بر اینکه یک هزار و۳۰۰هکتار دانه‌های روغنی نیز تحت کشاورزی قراردادی قرار گرفته است گفت:۲۵۵هزار هکتار از این اراضی زیر پوشش بیمه است.

باشگاه خبرنگاران جوانهمدانهمدان#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

این کشتی یک روز پیش از عملیات تنبیه رژیم صهیونیستی در تنگۀ هرمز توقیف شده است./ فارس

1 ساعت پیش

نمایندگی ایران در سازمان ملل نوشت رژیم صهیونیستی باید تنبیه می‌شد و این اتفاق به وقوع پیوست.

1 ساعت پیش

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با وزیر خارجه هند، وی را از چگونگی دفاع مشروع ایران و تنبیه رژیم اسراییل مطلع کرد.

1 ساعت پیش

امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان گزارشی از رایزنی‌های امروز خود با برخی از وزرای خارجه کشورهای جهان ارائه کرد.

نیم ساعت پیش

نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت با حمایت از پاسخ کوبنده ایران به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد نشست اضطراری شورای امنیت درباره پاسخ ایران، رویکرد دوگانه و مزورانه غرب را نشان می‌دهد.

نیم ساعت پیش

رسانه‌های یمنی از تجاوز مشترک آمریکا و انگلیس به استان تعز واقع در جنوب غرب یمن خبر دادند.

نیم ساعت پیش

نماینده سوریه در سازمان ملل با مشروع خواندن پاسخ کوبنده ایران به تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که آمریکا باید به حضور غیرقانونی در سوریه و حمایت از گروههای تروریستی پایان دهد.

نیم ساعت پیش

نماینده چین با اشاره به اقدام تلافی‌جویانه نظامی ایران علیه اسرئیل گفت: از اقدام ایران ابراز نگرانی عمیق می‌کنیم ولی ایران تاکید کرده که این اقدام تلافی‌جویانه بوده و اتمام یافته است.

نیم ساعت پیش

دبیر شورای عالی امنیت ملی در گفت‌و‌گوی تلفنی با همتای هندی خود گفت: نباید فرصتی برای سوء استفاده و شانه خالی کردن رژیم صهیونیستی از مسئولیت جنایت هایش فراهم گردد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...