بحران انرژی در اروپا انگلیس احتمال قطعی چهار روزه برق را پیش بینی کرد

بحران انرژی در اروپا / انگلیس احتمال قطعی چهار روزه برق را پیش‌بینی کرد
تشدید بحران انرژی در اروپا، دولت انگلیس طرحی را با نگاه به سهمیه‌بندی توزیع انرژی در فصل زمستان آماده کرده که در آن قطع چهار روزه برق براثر کمبود گاز و سرمای شدید پیش‌بینی شده است.

به گزارشسراج24؛ از منابع خبری انگلیس، مقامات دولت «لیز تراس» و شرکت‌های توزیع کننده انرژی درصدد راه‌اندازی تبلیغاتی هستند که مردم این کشور را به کاهش مصرف انرژی تشویق کند. در این تبلیغات از خانواده‌ها خواسته خواهد شد که در مصرف برق صرفه جویی کنند.

شبکه ملی برق انگلیس قرار است امروز (پنجشنبه) برنامه نهایی خاموشی‌ها در زمستان را ارائه کند. مقامات دولت انگلیس در اظهارنظرهای عمومی ادعا کرده‌اند که این کشور با توجه به منابعی که از قبل پیش‌بینی کرده است، برای هرگونه احتمالی در زمستان آمادگی دارد.

نخست وزیر انگلیس هم ماه گذشته احتمال سهمیه بندی انرژی در این کشور را در جریان مبارزات انتخاباتی رد کرد. این درحالیست که صادرات گاز روسیه به اروپا در هفته‌های اخیر به میزان قابل توجهی کاهش یافته و کارشناسان احتمال قطعی برق و گاز را در فصل زمستان حتمی می‌دانند.

گفته می‌شود که مقامات انگلیس و شرکت‌های توزیع کننده انرژی درباره استفاده از هشدار پیامکی، تماس تلفنی و ایمیلی برای تماس با خانوارها در مورد کاهش مصرف برق بحث کرده‌اند. این سیستم معمولاً برای اطلاع رسانی به مصرف کنندگان در هنگام قطعی برق استفاده می‌شود؛ اما دولت قصد دارد تا از این طریق توصیه‌هایی را در مورد نحوه صرفه‌جویی انرژی ارسال کند.

در اسناد دولت انگلیس که فرازهایی از آن در رسانه‌های این کشور منتشر شده پیش بینی شده است که در صورت کمبود گاز و شرایط بد جوی، ممکن است که برق در ماه ژانویه به مدت چهار روز قطع شود. این درحالیست که نهاد ناظر بر عملکرد شرکت‌های توزیع کننده برق و گاز در این کشور (آفجم) نیز نسبت به خطر جدی کمبود گاز در فصل زمستان هشدار داده است.

این هشدار که هفته پیش در نامه‌ای از سوی آفجم اعلام و برای نخستین بار توسط روزنامه تایمز فاش شد، از احتمال اعلام وضعیت اضطراری تامین گاز خبر می‌دهد. این وضعیت زمانی اعلام می‌شود که شرکت‌های توزیع‌کننده نتوانند حامل‌های انرژی را به صورت ایمن منتقل کنند.

آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) هم به تازگی نسبت به "خطرات بی‌سابقه" برای کمبود ذخایر انرژی هشدار داده و گفته است که سرمای طولانی مدت منابع انرژی را در معرض خطر قرار می‌دهد.

گزارش فصلی این سازمان نشان می‌دهد که کشورهای اتحادیه اروپا در صورت قطع کامل واردات انرژی از روسیه، باید استفاده از انرژی را در طول ماه‌های زمستان تا ۱۳ درصد کاهش دهند.منبع: سراج۲۴| رسانه جبهه انقلاب اسلامی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کاپیتان تیم ملی تکواندو بانوان با انتشار پیامی از تیم ملی خداحافظی کرد.

3 ساعت پیش

اعلان وضعیت اضطراری ساعت هوشمند کارلوس کی‌روش پس از گل اول ایران به ولز نشان می‌دهد سرمربی تیم ملی هیجان خطرناک و بالایی را پشت سر می‌گذاشت.

2 ساعت پیش

رهبر انقلاب اسلامی به پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل ولز واکنش‌ نشان داد

4 ساعت پیش

نمایش تیم ملی فوتبال آمریکا در برابر انگلیس که منجر به نتیجه مساوی بدون گل شد این ذهنیت را برای برخی ایجاد کرده است که تیم ملی فوتبال ایران برای صعود کار بسیار سختی پیش رو دارد.

2 ساعت پیش

پیام رهبر انقلاب به ملی پوشان پس از برد تاریخی مقابل تیم ملی ولز را ببینید.

3 ساعت پیش

سیدحسین حسینی که در بازی اول تیم ملی مقابل انگلیس با مصدومیت علیرضا بیرانوند از ناحیه بینی وارد میدان شده بود ۶ گل از حریف گردن کلفت تیم ملی خورد تا خیلی‌ها او را یک دروازه‌بان تمام شده توصیف کنند.

4 ساعت پیش

رهبر انقلاب در پاسخ به عده‌ای که می‌گویند صدای ملت را بشنوید، فرمودند: صدای رعدآسا در 13 آبان امسال بلند شد. منبع: دانشجو

4 ساعت پیش

تمرینات امروز بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران زیر نظر کارلوس کی‌روش و با حضور علیرضا بیرانوند در تمرینات گروهی برگزار شد.

3 ساعت پیش

اعتماد نوشت:  بر اساس اعلام اکثر چهره‌های اصلاح‌طلب، گام نخست برای هر نوع تغییری؛ عذرخواهی و دلجویی از آسیب‌دیدگان، مجازات عاملان بروز مشکلات، به رسمیت شناختن حق اعتراض مردم و برداشتن گام‌های عملی برای اعمال تغییرات در حوزه‌هایی چون تاکید بر حاکمیت قانون، پایان دادن به نظارت‌های استصوابی، گردش آزاد اطلاعات، توسعه مناسبات ارتباطی با جهان، آزادی رسانه‌ها و... است. ضرورت‌هایی که تا زمینه تحقق آنها فراهم نشود، نمی‌توان از عزم و اراده نظام حکمرانی برای اعمال تغییرات اصلاحی سخن گفت.

3 ساعت پیش

بیشتر...