بحران انرژی در اروپا انگلیس احتمال قطعی چهار روزه برق را پیش بینی کرد

بحران انرژی در اروپا / انگلیس احتمال قطعی چهار روزه برق را پیش‌بینی کرد
تشدید بحران انرژی در اروپا، دولت انگلیس طرحی را با نگاه به سهمیه‌بندی توزیع انرژی در فصل زمستان آماده کرده که در آن قطع چهار روزه برق براثر کمبود گاز و سرمای شدید پیش‌بینی شده است.

به گزارشسراج24؛ از منابع خبری انگلیس، مقامات دولت «لیز تراس» و شرکت‌های توزیع کننده انرژی درصدد راه‌اندازی تبلیغاتی هستند که مردم این کشور را به کاهش مصرف انرژی تشویق کند. در این تبلیغات از خانواده‌ها خواسته خواهد شد که در مصرف برق صرفه جویی کنند.

شبکه ملی برق انگلیس قرار است امروز (پنجشنبه) برنامه نهایی خاموشی‌ها در زمستان را ارائه کند. مقامات دولت انگلیس در اظهارنظرهای عمومی ادعا کرده‌اند که این کشور با توجه به منابعی که از قبل پیش‌بینی کرده است، برای هرگونه احتمالی در زمستان آمادگی دارد.

نخست وزیر انگلیس هم ماه گذشته احتمال سهمیه بندی انرژی در این کشور را در جریان مبارزات انتخاباتی رد کرد. این درحالیست که صادرات گاز روسیه به اروپا در هفته‌های اخیر به میزان قابل توجهی کاهش یافته و کارشناسان احتمال قطعی برق و گاز را در فصل زمستان حتمی می‌دانند.

گفته می‌شود که مقامات انگلیس و شرکت‌های توزیع کننده انرژی درباره استفاده از هشدار پیامکی، تماس تلفنی و ایمیلی برای تماس با خانوارها در مورد کاهش مصرف برق بحث کرده‌اند. این سیستم معمولاً برای اطلاع رسانی به مصرف کنندگان در هنگام قطعی برق استفاده می‌شود؛ اما دولت قصد دارد تا از این طریق توصیه‌هایی را در مورد نحوه صرفه‌جویی انرژی ارسال کند.

در اسناد دولت انگلیس که فرازهایی از آن در رسانه‌های این کشور منتشر شده پیش بینی شده است که در صورت کمبود گاز و شرایط بد جوی، ممکن است که برق در ماه ژانویه به مدت چهار روز قطع شود. این درحالیست که نهاد ناظر بر عملکرد شرکت‌های توزیع کننده برق و گاز در این کشور (آفجم) نیز نسبت به خطر جدی کمبود گاز در فصل زمستان هشدار داده است.

این هشدار که هفته پیش در نامه‌ای از سوی آفجم اعلام و برای نخستین بار توسط روزنامه تایمز فاش شد، از احتمال اعلام وضعیت اضطراری تامین گاز خبر می‌دهد. این وضعیت زمانی اعلام می‌شود که شرکت‌های توزیع‌کننده نتوانند حامل‌های انرژی را به صورت ایمن منتقل کنند.

آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) هم به تازگی نسبت به "خطرات بی‌سابقه" برای کمبود ذخایر انرژی هشدار داده و گفته است که سرمای طولانی مدت منابع انرژی را در معرض خطر قرار می‌دهد.

گزارش فصلی این سازمان نشان می‌دهد که کشورهای اتحادیه اروپا در صورت قطع کامل واردات انرژی از روسیه، باید استفاده از انرژی را در طول ماه‌های زمستان تا ۱۳ درصد کاهش دهند.منبع: سراج۲۴| رسانه جبهه انقلاب اسلامی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آیین استقبال از پیکر پاک 8 شهید مدافع حرم اهل بیت(ع) صبح امروز با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد برگزار شد.

11 دقیقه پیش

عضو هیئت مدیره شبکه ملی ایثارگران با بیان اینکه در برخی قوانین ایثارگران وجانبازان شفافیت وجود ندارد، گفت: این عدم شفافیت به اجرای ناقص قوانین موجود دامن زده که باید برای رفع آنها گام‌های موثری برداشته شود.

12 دقیقه پیش

منابع خبری رژیم صهیونیستی از عملیات ضد صهیونیستی در شهر قدس اشغالی خبر دادند که در آن 3 صهیونیست به هلاکت رسیدند.

12 دقیقه پیش

از ابتدای شناسایی بیماری ایدز در کشور تاکنون (از سال 1365 تا زمان آخرین بررسی انجام شده در پایان شهریور 1402) کل موارد ثبت شده ابتلا به اچ‌آی‌وی، بالغ بر 46 هزار نفر بوده که مرگ 22هزار و 415 نفر از آن‌ها ثبت شده است.

13 دقیقه پیش

رئیس کل دادگستری استان بوشهر از صدور سند مالکیت اراضی نیروی دریایی ارتش در استان بوشهر خبر داد و گفت: 30 فقره سند مالکیت به مساحت 47 هکتار تحویل پایگاه دریایی بوشهر شد.

12 دقیقه پیش

شورای امنیت سازمان ملل گزارش هماهنگ‌کننده ویژه این سازمان درباره وضعیت افغانستان را در یک نشست غیرعلنی بررسی کرد.

12 دقیقه پیش

استاندار گلستان با اشاره به اینکه گوش به فرمان رهبری بودن پیام شهدا و سید شهدای مقاومت به ما بوده است، گفت: با چراغ راه شهدا راه گم نمی‌شود.

12 دقیقه پیش

دلیل حمایت آلمان از اوکراین از دیدگاه پوتین، تاکید مجدد کی‌یف بر عدم هرگونه مذاکره با مسکو، اعتراف ناتو به قدرت موشکی روسیه، ادعای آمادگی کی‌یف برای عضویت در اتحادیه اروپا و برنامه همکاری آتی ناتو و اوکراین، از مهمترین رویدادها پیرامون جنگ هستند.

12 دقیقه پیش

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی از تحقق  96 درصدی هدف صادراتی استان خبر داد. 

12 دقیقه پیش

بیشتر...