خبرگزاری ایسنا |
۱ هفته پیش

بدون مجاهدت تلاش از بهشت خبری نیست ایسنا

بدون مجاهدت و تلاش از بهشت خبری نیست

ایسنا/همدانفرمانده پیشین کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئول قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیةالله (عج)، گفت: همه افرادی که به دنبال ثبت آثار شهدا هستند و قلم میزنند، اهداف والای شهدا را دنبال می‌کنند و بدانید که بدون مجاهدت و تلاش، از بهشت خبری نیست.

به گزارش ایسنا، سرلشکر عزیزاله جعفری پنج‌شنبه ۴ آذرماه در اختتامیه چهارمین جشنواره دوسالانه حبیب حرم در همدان، اظهار کرد: شهید همدانی از ابتدای پیروزی انقلاب در عرصه امنیتی حضور داشتند و با شروع جنگ حضور مجاهدانه‌ای در جبهه‌ها داشته و  در تشکیل تیپ محمد رسوالله تاثیرگذار بودند. در اواسط جنگ مسئولیت تیپ‌ها و قرارگاه‌های مختلف را برعهده داشتند و پس از دفاع مقدس، گرایش خود به کارهای فرهنگی و اجتماعی را نشان دادند. 
جعفری با اشاره به برجستگی شهید همدانی در عرصه‌های دفاعی و امنیتی، ادامه داد: با ظهور داعش به سوریه رفتند و تشکیل جبهه مقاومت در سوریه با تلاش شهید همدانی،شکل گرفت.
وی در رابطه با کار فرهنگی در حوزه انقلاب، بیان کرد: پیام‌رسانی خون شهدا، مجاهدت و تلاش فرهنگی است و افرادی که پیام و هدف خون شهدا را به نسل آینده منتقل کنند، همان کار حضرت زینب پس از عاشورا را انجام می‌دهند.
فرمانده پیشین کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئول قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیةالله (عج)، مطرح کرد: جهاد و تلاش باید خالص، برای خدا، همراه با سخت‌کوشی و صبر در برابر مشکلات باشد. 
جعفری با بیان اینکه روحیه‌ی بسیجی در همه پاسداران و شهدای عزیز، مقدم بر نظامی‌گری بوده، مطرح کرد: همه شهیدان قبل از نظامی، فرهنگی بودند و هستند و کارشان به خاطر اعتقاد و آرمان در عرصه سیاسی و اجتماعی مقدم بر کار نظامی است و عمل نظامی بر اثر روحیه اعتقادی، آن‌ها را به عرصه دفاع کشانده و می‌کشاند. 
وی ادامه داد: هر شهیدی با خصوصیات خاص خود، گوشه‌ای از این عرفان و ایمان و اعتقاد را به ما نشان می‌دهد. ابعاد دینی و اعتقادی، شهدا را در این مسیر به اوج عرفان و شهادت در راه خدا می‌کشاند. 
فرمانده پیشین کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسئول قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیةالله (عج) در رابطه با انقلاب اسلامی، توضیح داد: هدف انقلاب اسلامی، فقط از بین بردن رژیم پهلوی و جایگزینی نظام اسلامی نبود بلکه انقلاب به دنبال پیاده سازی احکام اسلامی در جامعه بود که بسیاری از این اهداف، با وجود دستاوردهای بزرگی که داشتیم، هنوز محقق نشده است.
جعفری ادامه داد: ساختن جامعه اسلامی عدالت محور، اخلاق محور و فرهنگ محور از اهداق انقلاب است که هنوز با آن، فاصله داریم. رساندن پیام شهیدان مربوط به اهداف انقلاب است که باید به دنبال آن باشیم. رهبر انقلاب از همه به ویژه جوانان می‌خواهند که اهداف شهیدان را محقق کنند.
وی خاطرنشان کرد: در طول گام اول انقلاب، تشکیل نظام اسلامی و دفع تهدیدات انجام شده که دستاورد والایی است و در حال حاضر، هیچ کشوری حتی بزگترین قدرت‌ها، اقدام موفقیت آمیز علیه جمهوری اسلامی نداشتند. در گام دوم انقلاب، با مجاهدت و تلاش مجاهدین مومن انقلابی و ولایی، همه افرادی که به دنبال ثبت آثار شهدا هستند و قلم میزنند، اهداف والای شهدا را دنبال می‌کنند و بدانید که بدون مجاهدت و تلاش، از بهشت خبری نیست.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

۱ هفته پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

۱ هفته پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

۱ هفته پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

۱ هفته پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

۱ هفته پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

۱ هفته پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

۱ هفته پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

۱ هفته پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

۱ هفته پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

۱ هفته پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

۱ هفته پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

۱ هفته پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

۱ هفته پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

۱ هفته پیش

بیشتر...