اکونا پرس |
21 ساعت پیش

سامسونگ استارت‌‌آپ‌های مرکز نوآوری C-Lab را در نمایشگاه CES 2021 معرفی می‌کند

سامسونگ استارت‌‌آپ‌های مرکز نوآوری C-Lab را در نمایشگاه CES 2021 معرفی می‌کند

سامسونگ الکترونیکس امروز اعلام کرد طی روزهای ۱۱ تا ۱۴ ژانویه پروژه‌های مرکز نوآوری C-Lab و استارت‌آپ‌های C-Lab Outside خود را در نمایشگاه CES 2021 معرفی می‌کند.

سامسونگ استارت‌‌آپ‌های مرکز نوآوری C-Lab را در نمایشگاه CES 2021 معرفی می‌کند
به گزارشاکونا پرس،

براین اساس سامسونگ از چهار پروژه هیجان‌انگیزی که در حال حاضر مراحلرشدخود را در C-Lab Inside طی ‌می‌کنند، رونمایی خواهد کرد. همچنین ۱۷ استارت‌‌آپی که مراحل شتابدهی خود را در C-Lab Outside، شتابدهنده استارت‌آپیسامسونگپشت‌سر گذاشته‌اند، در CES 2021 معرفی خواهند شد.

عدم برگزاری رویدادها و نمایشگاه‌هایفناوریدر سال ۲۰۲۰ که به دلیل همه‌گیری بیماری رخ داد، باعث شده تا استارت‌آپ‌ها فرصت چندانی برای معرفی خود نداشته باشند. به همین دلیل سامسونگ فرصتی فراهم کرده تا استارت‌آ‌پ‌ها با حضوری مجازی در CES بتوانند سرمایه‌گذاران و خریداران بالقوه را جذب کنند. برای اولین بار در این نمایشگاه استارت‌آپ‌های محلی معرفی خواهند شد که بصورت مشترک توسط سامسونگ و مراکز تحقیقاتی و نوآوری Daegu و Gyeong-buk رشد داده شده‌اند.

چهار پروژهC-Lab Inside

C-Lab Indside که از سال ۲۰۱۲ آغاز به کار کرده در واقع یک برنامه پرورش ایده داخلی در سامسونگ است که هدف آن افزایش نوآوری وخلاقیتدر میان تمامی کارمندان این شرکت است. پروژ‌ه‌های C-Lab Inside که امسال معرفی خواهند شد متمرکز بر محصولات و خدمات شخصی و متناسب باسبک زندگیافراد هستند. در طی مراسم، امکان بازاریابی و بازخورد مشتریان به آنها بررسی خواهد شد تا بهتوسعه و پیشرفتبیشتر این پروژه‌ها کمک کند.

چهار ایده معرفی شده C-Lab Inside عبارتند از:

 • EZCal - برنامه کالیبراسیون خودکار کیفیت تصویرتلویزیونبرای دیدن فیلم‌ها در کیفیت بالای سینمایی
 • Air Pocket، دستگاه قابل حمل ذخیره ساز اکسیژن
 • Scan&Dive، دستگاه‌های مبتنی بر فناوریهوش مصنوعیبرای طبقه بندی پارچه و توصیه بهینه مراقبت
 • Food&Sommelier، سرویس پیدا کردن بهترین ترکیب غذا و نوشیدنی

۱۷ استارت‌آپC-Lab Outsideآماده ورود به بازارهای جهانی

واحد C-Lab Outside در اکتبر ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد و به عنوان برنامه شتابدهی استارت‌آپ‌ها در اکوسیستم استارت‌آپیکره جنوبیشناخته می‌شود. برنامه‌های رشددهی استارت‌آپ توسط مراکز دائگو و گیونگ‌باک هم در قالب بخشی از C-Lab Outside اجرا می‌شوند.

استارت‌آپ‌هایی که در برنامه C-Lab Outside پذیرش می‌شوند، امکاناتی شامل فضای کار اداری، مشاوره با منتورهایی از کارمندان سامسونگ، فرصت شرکت در نمایشگاه‌های جهانی فناوری اطلاعات، ایجاد رابطه‌ با سرمایه‌گذاران و پشتیبانی مالی را دریافت می‌کنند.

۱۷ استارت‌‌آپی که سال گذشته مراحلرشد و توسعهخود را در C-Lab Outside پشت‌سر گذاشتند، در CES 2021 حاضر خواهند شد.

نوآوری‌های معرفی شده توسط این تیم‌ها در حوزه‌های زیر خواهد بود:

 • پنهان‌سازی اطلاعات با هوش مصنوعی، متعلق به شرکت Deeping Source
 • ایجاد آواتارهای واقعی به کمک اسکن سه‌بعدی، تولید محتوای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده متعلق به شرکت Flux Planet
 • دستگاه مدیریت رشدکودکانمتعلق به شرکت Magpie Tech
 • ایجاد طراحیمدبا هوش مصنوعی متعلق به شرکت Designovel

استارت‌آپ‌های C-Lab Outside با هدف قرار دادن CES 2021 به عنوان شروع کار خود برای ورود به بازار جهانی می‌توانند ضمن ملاقات با سرمایه‌گذاران و خریداران از سراسرجهانبا فرصت‌های جدید دنیای کسب‌وکار آشنا شوند.

دریافت نشان افتخاری نوآوریCES 2021توسط سه استارت‌آپ ایجاد شده درC-Lab Inside

سامسونگ از سال ۲۰۱۵ پروژه‌هایی که پتانسیل و ظرفیت بالایی برای رشد دارند را C-Lab Inside حمایت می‌کند تا در قالب استارت‌اپ‌های کامل رشد کنند. سه استارت رشد یافته در این مرکز به نام Luple، Bluefeel و Pixelro منتظر جذب شریک و مصرف کننده در CES 2021 هستند. 

 انجمن فناوری مصرف‌کننده (CTA) نیز تلاش‌های سامسونگ در رشد دادن استارت‌آپ‌ها را به رسمیت شناخته و نشان افتخاری نوآوری خود را در زمینه بهداشت وسلامتبه سه استارت‌‌آ‌پ از برنامه C-Lab Inside اعطا کرد.

این سه استارت‌‌آپ دریافت کننده نشان افتخار عبارتند از:

 • Luple، برای دستگاه قابل حمل نور مصنوعی خورشید
 • Breathings، برای دستگاهی مبتنی براینترنتاشیا برای کنترلتنفسافراد
 • Linkface، که برای دومین سال متوالی برنده این جایزه می‌شود، اکنون برای گردن‌بندی که بر روی سیگنال‌های تنفسی وقلبنظارت دارد

اینکوک هان، مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری شرکت سامسونگ می‌گوید: «ما بسیار امیدوار و خوشبین هستیم که استارت‌آپ‌های بخش C-Lab Outside بتوانند شایستگی‌های فنی و مزیت‌های رقابتی خود را در صحنه جهانی CES به اثبات برسانند و فرصت‌های تجاری جدیدی را پیدا کنند. همچنین هیجان زیادی داریم تا پروژه‌های C-Lab Inside را به مخاطبان بیشتری معرفی کنیم». 

مدیر مرکز خلاقیت و نوآوری شرکت سامسونگ در مورد برنامه‌های حمایتی این شرکت از استارت‌‌آپ‌ها می‌گوید: «حمایت از نوآ‌وری‌های آینده‌نگر در داخل و خارج از شرکت، باعث به وجود آمدن فرصت‌های همکاری می‌شود. این هم‌افزایی در حوزه فناوری بسیار مهم است و در نهایت به نفع همه ما خواهد بود».

شرکت سامسونگ الکترونیکس سال ۲۰۱۸ برنامه‌ای را اعلام کرد که طبق آن قرار است برای ۵ سال آینده ۳۰۰ استارت‌آپ کره‌ای از طریق برنامه C-Lab Outside و ۲۰۰ پروژه در قالب برنامه C-Lab Inside مراحل شتابدهی خود را طی کنند.

شهردار منطقه 13 در بازدید میدانی معبر به معبر به صورت پیاده بر رشد و توسعه محلات منطقه 13 با رویکرد فعالیت های مردم…

شرکت سامسونگ ماه گذشته میلادی از سری جدید مانیتورهای خود رونمایی کرد. این مانیتورها از سری Smart هستند و در دو مدل M7…#‌اخبار
منبع: اکونا پرس


تبلیغات

مطالب مرتبط

یک رسانه ترکیه‌ای وضعیت سه بازیکن خط دفاعی ترابزون‌اسپور از جمله مجید حسینی را تشریح کرد.

نیم ساعت پیش

بهزاد دهواری رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سراوان گفت: کارگروه مدیریت پسماند روی ریل اقدام جدی قرار گرفت

نیم ساعت پیش

وراث می توانند جهت اطلاع از وضعیت سهام عدالت متوفیان به نشانی اینترنتی samanese.ir مراجعه و با ورود اطلاعات هویتی متوفی از مشمول بودن وی کسب اطلاع کرده و صورت وضعیت دارایی سهام عدالت مربوط را مشاهده کنند.

نیم ساعت پیش

مهدی شمس آبادی،دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان وبلوچستان: گفت: عصبانیت بیش از حد و از دست دادن کنترل توسط داماد خانواده ای در زاهدان، باعث شد تا سه نفر کشته و یک نفر مجروح شود.

نیم ساعت پیش

با همت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان و به کارگیری ماشین آلات و نیروی انسانی مدیریت خدمات این شرکت، جاده اصلی و پرتردد هشت بنگله به مرکز شهر بازگشایی شد.

1 ساعت پیش

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اتهام‌زنی‌ جدید وزیر خارجه ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی ایران را «بی‌اساس» خواند.

1 ساعت پیش

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره تعیین دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۰ مبنی بر طرح پرداخت دستمزد منطقه‌ای توضیحاتی داد.

1 ساعت پیش

تهران- رئیس کل بانک مرکزی گفت: فعالین سیاسی تلاشهای بانک مرکزی برای بهبود شرایط اقتصادی را به خود وصل نکنند‌.

1 ساعت پیش

آلبوم «روشن‌تر از خاموشی» به آهنگسازی حسین علیزاده و با آواز شهرام ناظری مجوز انتشار گرفته است.

1 ساعت پیش

مهاجم تیم استقلال شایعات پیرامون وضعیتش را تکذیب کرد.

1 ساعت پیش

فرمانده انتظامی استان سمنان از کشف ۱۱ تن و ۳۳۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر در ۹ ماه امسال به همت پلیس این استان خبر داد.

1 ساعت پیش

پس از حواشی اخیر که بین سر مربی پرسپولیس و هیئت مدیره این باشگاه رخ داد بالاخره یحیی گل محمدی به تمرینات تیمش بازگشت اما این اتفاق چگونه رخ داد؟

1 ساعت پیش

بررسی مقایسه‌ای بازارهای کشور در آذرماه نشان‌دهنده صدرنشینی خودرو در افت قیمت است. تحلیل آماری «دنیای‌اقتصاد» از روند قیمتی بازارها بیانگر آن است که خودرو در آخرین ماه از فصل پاییز، بیشترین کاهش قیمت را در مقایسه با بازارهای ارز، بورس، سکه و مسکن تجربه کرده است. آنچه مشخص است تخلیه حباب قیمتی خودرو که از اواسط آبان ماه آغاز شد در آذرماه نیز تداوم یافته و تخلیه بیشتر حباب قیمت را رقم زد.

1 ساعت پیش

تهران-وزیر آموزش و پرورش، از پرداخت ۷۶۲ میلیارد ریال به اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان که از دوم مهر تا اول آبان ۱۳۹۹ به افتخار بازنشستگی نائل آمده یا با صندوق تصفیه حساب کرده‌اند، خبر داد.

1 ساعت پیش

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۲۹۹ هزار و ۲۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۶ هزار و ۳۶۰ نفر رسیده است.

1 ساعت پیش