جشن اعیاد شعبانیه از امواج رادیو all tv logo

فرهنگی هنریرادیو تلویزیون

ماهشعبانیکی از ماه‌های پر خیر و برکت با اعیاد بسیار فرخنده که می‌توان به ولادت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع)، امام سجاد (ع) و میلاد امام زمان (عج) اشاره کرد. در همین راستا شبکه‌های مختلف رادیویی به مناسبت اعیاد شعبانیه به تهیه و تولید برنامه‌های شاد و مفرح می‌پردازند.

استقبال رادیو ایران از اعیاد شعبانیه

رادیو ایران با برنامه‌های «راه شب، کوی نشاط، پاسداران ولایت، خیابان ایران، بهار جان، صبح جمعه با شما، به افق نور، سلام صبح بخیر، خانه و خانواده و ایرانشهر» به استقبال اعیاد شعبانیه می‌رود.

«صبح جمعه با شما» روز جمعه ۵ اسفند، هم زمان با میلاد با سعادت امام حسین (ع) عیدانه‌ای شاد را تقدیم مخاطبان می‌کند. این برنامه جمعه‌ها ساعت ۹:۰۰ به تهیه کنندگی ساجد قدوسیان پخش می‌شود.

برنامه «راه شب» از پنج شنبه بامداد (۵ اسفند) این اعیاد را مد نظر قرار داده است. «راه شب» از قدیمی‌ترین برنامه‌های رادیو ایران است که هر بامداد ساعت ۰۰:۳۰ پخش می‌شود.

«کوی نشاط» یکی دیگر از برنامه‌هایی است که با پخش نماهنگ و نمایش‌های شاد اعیاد شعبانیه را گرامی می‌دارد. «کوی نشاط» پنج شنبه‌ها ساعت ۹:۰۰ به تهیه کنندگی ندا حاجی اسماعیلی پخش می‌شود.

«پاسداران ولایت» نام ویژه برنامه مستندی است که پنج شنبه ۴ اسفند، در شب میلاد پر برکت امام حسین (ع) ساعت ۱۸:۳۰ به گزارشگری گیتی محمدی پخش می‌شود.

«خیابان ایران» که به تهیه کنندگی کیاناز کاوه پنج شنبه‌ها ساعت ۲۱:۳۰ پخش می‌شود، این هفته با تقارن اعیاد شعبانیه با خانواده‌های پاسدار گفتگو می‌کند.

«بهار جان» عنوان ویژه برنامه دیگری است که از پنج شنبه ۴ اسفند تا شنبه ششم اسفند با موضوع کیفیت زندگی مومنانه بر اساس رهنمود‌های ائمه اطهار امام حسین (ع)، ولادت حضرت ابوالفضل و امام سجاد (ع) اعیاد شعبانیه را گرامی می‌دارد.

«بهار جان» با حضور کارشناسان مذهبی حجت الاسلام مسلم داودی نژاد، حجت الاسلام آقا بابا و دکتر محمود اکرامی ساعت ۲۲:۰۰ پخش می‌شود.

«به افق نور» از دیگر ویژه برنامه‌هایی است که از جمعه ۵ اسفند تا یکشنبه ۷ اسفند ماه با رویکرد سبک زندگی حسینی و الگو گرفتن از ائمه اطهار ساعت ۱۱:۴۵ پخش می‌شود.

«سلام صبح بخیر» برنامه صبحگاهی رادیو ایران است که از شنبه تا پنج شنبه ساعت ۶:۳۵ پخش می‌شود و در روز‌های ۶ و ۷ اسفند به اعیاد شعبانیه می‌پردازد.

«خانه و خانواده» نیز که از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹:۰۰ با اجرای فاطمه آل عباس پخش می‌شود، در روز ۶ و ۷ اسفند با موضوع ایثار و از خودگذشتگی به تهیه کنندگی متین السادات فیروزی پخش می‌شود.

برنامه عصرگاهی «ایرانشهر» نیز در تاریخ‌های فوق این مناسبت‌های مهم را با پرداختن به موضوعات فداکاری و.. مد نظر قرار می‌دهد. «ایرانشهر» از شنبه تا چهارشنبه بعد از خبر ساعت ۱۷:۰۰ پخش می‌شود.

رادیو نمایش و «بخوان به نام پروانه»

به مناسبت ولادت حضرت ابوالفضل (ع) و امام زین العابدین (ع) ویژه برنامه «بخوان به نام پروانه» در دو روز متوالی ساعت ۹ صبح از آنتن رادیو نمایش پخش می‌شود.

این ویژه برنامه به تهیه کنندگی و کارگردانی محسن جواهری، نویسندگی نسیم السادات صباغیان، گوینده و بازیگرانی همچون امیر زنده دلان، نازنین مهیمنی، اردشیر منظم، مهرناز شعبانی پخش می‌شود.

اعلام ویژه برنامه‌های اعیاد شعبانیه از رادیو تهران

شبکه رادیویی تهران همزمان با فرارسیدن ولادت حضرت ابوالفضل (ع) از ویژه برنامه «باغ فیض» این روز گرامی می‌دارد. برنامه باغ فیض پنجشنبه و جمعه از ساعت ۲۱ تا ۲۲:۳۰ در ارتباط مستقیم با کربلای معلی روی آنتن رادیو تهران موج اف. ام ردیف ۹۴ مگاهرتز می‌رود. جواد تشکری، کارشناس مجری برنامه با حضور در کربلای معلی در ارتباط مستقیم با برنامه باغ فیض در خدمت مخاطبان خواهد بود.

از دیگر برنامه‌های صدای پایتخت به مناسبت این اعیاد فرخنده و مبارک، ویژه برنامه «تهران من» از گروه اخلاق و زندگی شهروندی است که چهارشنبه و شنبه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ جشن ویژه اعیاد را برپا می‌کند.

تبسم ملکوت در رادیو معارف

«تبسم ملکوت» با موضوع سیره خانوادگی و اجتماعی حضرت سیدالشهدا (ع)، حضرت ابوالفضل العباس (ع) و حضرت امام سجاد علیهم السلام به تهیه کنندگی ابوالفضل سلیمانی از ۵ تا ۷ اسفند ساعت ۹ شنیده می‌شود.

«نور باران» نگاهی به تاریخ زندگی حضرت سید الشهدا (ع)، حضرت ابوالفضل العباس (ع) و حضرت امام سجاد علیهم السلام دارد. این برنامه به تهیه کنندگی محمد حسن جلالی ۴ تا ۶ اسفند، ساعت ۲۱:۱۵ پخش می‌شود.

رادیو صبا و صبامک

صبامک در اعیاد شعبانیه از پنجشنبه چهارم اسفند هر شب ساعت ۲۲:۳۰ با شعر و آواز و اجرای لطیفه به گرامیداشت میلاد امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و امام سجاد (ع) می‌پردازد. تکرار این برنامه روز بعد ساعت ۱۰ صبح، در روز میلاد به تهیه کنندگی محمد اوزی با اجرای جواد انصافی و امیر پارسی تقدیم مخاطبان می‌شود.

جنگ رادیویی «شهر فرنگ» روز‌های اعیاد شعبانیه در فضایی شادتر با نمایش‌های طنز به گرامیداشت این روز‌ها می‌پردازد. این برنامه با اجرای فریبا باقری و تهیه‌کنندگی احسان زارع و کارگردانی ساجد قدوسیان روز‌های عید ساعت ۹ صبح پخش می‌شود.

برنامه صباهنگ روز‌های شنبه و یکشنبه در میلاد حضرت ابوالفضل (ع) و امام سجاد (ع) در فضایی شاد با پخش ترانه و تصنیف‌های شاد این روز‌ها را جشن می‌گیرد. این برنامه به تهیه کنندگی رضا عزتی و اجرای فریبا باقری، ساعت ۱۸ پخش می‌شود.

رادیو ورزش و ورزشکاران جانباز

شبکه رادیویی ورزش در سالروز ولادت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت زین العابدین (ع) برنامه‌هایی را به صورت منعطف روانه آنتن می‌کند که به شرح ذیل است: برنامه «صبح و ورزش» از ساعت ۶:۴۵ با موضوع گفتگو با ورزشکاران پاسدار و جانباز و برنامه «گلخونه» از ساعت ۱۰ با موضوع بررسی جایگاه خانواده در کلام اهل بیت (ع) روی آنتن رادیو ورزش می‌رود.

علاوه بر این، برنامه «عصرانه» از ساعت ۱۷ با موضوع الگوپذیری جوانان از پاسداران و جانبازان به عنوان سرمایه‌های ملی ایران و برنامه «بانوی ایرانی» کانال رادیویی ورزش بانوان هم از ساعت ۸ با موضوع نقش توسل به ائمه اطهار در موفقیت‌های ورزشی بانوان کشور تقدیم مخاطبین خواهد شد. برنامه‌های رادیو ورزش از موج اف. ام ردیف ۹۲ مگاهرتز و کانال بانوان هم از طریق نرم افزار ایرانصدا پخش خواهد شد.

ماه‌ترین ماه از رادیو فرهنگ

«بر مدار عشق» به مناسبت تولد امام حسین (ع) پنج شنبه ساعت ۲۰ الی ۲۲ به طور زنده به تهیه کنندگی فاطمه محمدیان فر، گویندگی حامد عباسی و راضیه گرد کاهد پخش می‌شود. «ماه ترین» ویژه برنامه ولادت حضرت ابوالفضل علیه السلام است که جمعه ساعت ۲۰ الی ۲۱ به تهیه کنندگی فاطمه محمدیان فر پخش خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران جوانفرهنگی هنریرادیو تلویزیون#‌اخبار_فرهنگی_هنری منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تنیسورهای زن عربستانی برای اولین بار حضور در یک رویداد جهانی را تجربه خواهند کرد.

۴ هفته پیش

خلاصه دیدار الدحیل و الشباب در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا را ببینید.

۴ هفته پیش

تیری آنری، اسطوره توپچی‌های لندنی به سوال یک مجری ورزشی پاسخی جالب داد.

۴ هفته پیش

متاسفانه وزیر ورزش و جوانان کشور امروز در حادثه سقوط بالگرد در شهر بافت کرمان از ناحیه مغز آسیب دید.

۴ هفته پیش

خلاصه دیدار الدحیل و الشباب در چارچوب مرحله ۱/۴ نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا

۴ هفته پیش

شبیه‌سازی دیدار لیورپول و رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا با لگو را ببینید.

۴ هفته پیش

شادترین بازیکن تیم پرسپولیس بعد از برد در دیدار با سپاهان مهدی عبدی بود. بازیکنی که این روزها کمتر در ترکیب تیم به میدان می‌آید یا بهتر است بگوییم به میدان نمی‌آید.

۴ هفته پیش

باشگاه اتحاد کلبا اعلام کرد؛ در مورد تمدید قرارداد فرهاد مجیدی در پایان فصل تصیم گیری خواهد کرد.

۴ هفته پیش

یحیی گل محمدی، برای دومین بار در پند ماه اخیر مورد تمسخر مجریان صدا و سیما قرار گرفت.

۴ هفته پیش

بیشتر...