اکونا پرس |
۲ هفته پیش

رشد 126 درصدی صندوق های بازنشستگی در دولت سیزدهم

آیین رونمایی از خدمات نوین و دستاوردهای ارزش آفرین صندوق بازنشستگی کشوری امروز ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ درمرکز همایش های بین المللی سازمان اسناد و کتابخانه ملی باحضورسید صولت مرتضوی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و مهدی مسکنی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و مدیران شرکت های تابعه برگزار شد.

رشد 126 درصدی صندوق های بازنشستگی در دولت سیزدهم<br><br>
به گزارشاکونا پرس،

سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعیضمن تبریک ایام اعیاد شعبانیه وگرامیداشت روز پاسدار و اظهار کرد: صندوق‌هایبازنشستگیمرجع و پناهگاه معیشتجامعههدف است. افراد توانمندی که با سرپنجه تدبیرشان و تراوش قلمشان و ایده پردارزی وخلاقیتسالها تلاش کردند ،امروز چشم امیدشان به صندوق‌های بازنشستگی است.

مرتضوی با اشاره به این که در کلان کشورها یکی از مشکلاتی که فرارویدولتها قرار دارد،مشکلاتصندوق باز نشستگی است گفت: در کشورما شوربختانه در سال پایانی درولت دوازدهم بدهی ها و مطالبات انباشته ای برای دولت جدید به جاماند. اگر به بودجه دهه ۹۰ نگاه کنیم، متوسط افزایشبودجهسنواتی صندوق‌ها ۲۰ تا ۲۵ درصد بوده است. ولی بودجه صندوق‌ها در دولت جدید ۱۲۶ درصد افزایش یافت. در هفت ماهه اول تصدی دولت سیزدهم ،کسری بودجهشدید داشتیم و صندوق‌های بازنشستگی بیشترین کسری را داشتند.

وی ادامه داد: صندوق‌ کشوری و لشگری تقریبا حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان کسری منابع داشتند و این درحالی بود که صادرات نفتی و غیر نفتی کشوربا چالش جدی روبرو بود.در آن بازه زمانی مجموع صادرات نفتی کمتر از ۴۰۰ هزار بشکهنفتو هزینه تامین شده از قبل صادرات غیر نفتی ۱۲۰۰ بشکه بود.

هزینه‌های صندوق‌ها و مستمری‌ها نیز به خاطر بدهی‌های انباشته بسیار زیاد شده بود و بدهی دولت بهسازمان تامین اجتماعیحدود ۵۰۰ همت محاسبه شد که بسیار رقم زیادی بود.و این ها باعث شد که صندوق بازنشستگی به ابر بدهکاران بانک ها تبدیل شوند.

وزیر تعاون،کار و رفاهاجتماعی ادامه داد : دولت سیزدهم با تلاش عزم خود را جزم کرده و توانست بخشی از منابع مسدود شده را آزاد ، میزان صادرات نفتی ومحصولاتپتروشیمیوصادرات غیرنفتیرا افزایش را دهد.

وی گفت:من با افتخار در آینده نزدیک در سالی که طبق فرمایشاترهبر انقلابسال مهار تورم، رشد تولید نامیده شده بتوانم گزارش آبرومندی از دستاوردهایی در زمینهرشدشرکت‌های تابعه کلیه صندوق‌ها خدمتمردم ایرانارایه دهم.

خبرنگار-مهنازبرخورداری

222

63d67e2a-7a27-42be-9ced-d673ac846f9a

733dcffb-656e-4cdc-b1d2-4f2a500e57f7

cc5a3594-2fa0-4bfa-8d71-08193949d06f

7494c64e-9019-4278-81cf-7a5918edf75f

با حکم محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر "اکبر افتخاری" به عنوان مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی…

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید خدمات اجتماعی دولت محور به خدمات اجتماعی مردم محور تبدیل شود اظهار…#‌اخبار منبع: اکونا پرس

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رای گیری در شعب سراسر کشور تا ساعت ۲۰ تمدید شد.

6 دقیقه پیش

فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل، گفت: برای امنیت برگزاری انتخابات در ادبیل بیش از 10 هزار نفر مشارکت دارند.

14 دقیقه پیش

زنگ آغاز انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ‌خبرگان رهبری در ساعت 8 صبح 11 اسفند ماه 1402 به‌صدا درآمد تا تکلیف نمایندگان مردم در خانه ملت و خبرگان ‌مشخص شود.

یک ربع پیش

وزیر امور خارجه در مسجد دانشگاه صنعتی شریف آرای خود را به صندوق انداخت.

14 دقیقه پیش

طحان نظیف گفت: طبق شواهد درصد مشارکت خوب بوده است و حتی نسبت به انتخابات مجلس یازدهم این مشارکت بهتر بوده است. اما آمار نهایی و تکمیلی را پس از اتمام فرایند اعلام می‌کنیم.

یک ربع پیش

امام جمعه اراک گفت: منتخبان انتخابات امانتدار مردم هستند.

یک ربع پیش

دبیر ستاد انتخابات خراسان جنوبی از فراهم شدن شرایط برای رأی دادن افراد دارای معلولیت و افراد مسن خبر داد.

یک ربع پیش

رئیس ستاد انتخابات استان چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون حضور مردم پای صندوق‌های رای استان بی‌نظیر بوده است، قطعا استقبال پرشور مردم در سراسر استان منجر به افزایش اقتدار و عزت کشور خواهد شد.

یک ربع پیش

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری مازندران، گفت: تدابیر خوبی برای امنیت ارتباطات در انتخابات استان اندیشیده شده و در همین راستا نقاط اختلال اینترنت در مازندران به صفر رسیده است.

یک ربع پیش

بیشتر...