تیتر برتر |
۱ هفته پیش

جزئیات ابتلای بایدن رئیس جمهور آمریکا به بیماری سرطان سایت تیتربرتر TitreBartar com

جزئیات ابتلای بایدن رئیس جمهور آمریکا به بیماری سرطان

به گزارشتیتربرتر؛پزشک کاخ سفید گفت: توصیه می‌شودبایدنبه صورت روتین معاینات پزشکی داشته باشد.

ماجرای ابتدای بایدن به سرطان

پزشک کاخ سفید در نامه‌ای که روز چهارشنبه منتشر شد گفت زائده‌ای که هفته گذشته در طول کولونوسکوپیجو بایدنرئیس جمهور آمریکا برداشته شد یک غده خوش خیم با رشد آرام بود، اما اعتقاد بر این است که یک ضایعه پیش سرطانی است که در حال حاضر هیچ اقدام دیگری برای آن لازم نیست.

دکتر کوین اوکانر در این نامه که سه شنبه به وقت واشنگتن نوشته شده است گفت این زائده یک تومور موسوم به ”آدنوم لوله ای“ است که شبیه همان توموری است که بایدن در سال ۲۰۰۸ میلادی طی یک عمل جراحی برداشت.

وی گفت توصیه می‌شود بایدن به صورت روتین معاینات پزشکی داشته باشد.

اوکانر افزود بایدن باید در هفت تا ۱۰ سال آینده یک کولونوسکوپی دیگر هم انجام دهد.

بایدن ۷۹ ساله مسن‌ترین فردی است که در تاریخ آمریکا به عنوان رئیس جمهور کار را در دست می‌گیرد و از این جهت بسیاری پیگیر وضع سلامتی وی هستند.

بیماری جو بایدن تا چه حد جدی است؟

هنگامی که جو بایدن خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ نامزد کرد، تردیدهایی نسبت به سلامت او وجود داشت.

جو بایدن رئیس جمهورکنونی آمریکا با ۷۹ سال سن نشان داده که توان جسمی مناسبی برای اداره این کشور ندارد.

ضعف او در طول چند ماهی که ریاست جمهوری آمریکا را در دست گرفته، به خاطر زمین خوردن‌های مکرر و فراموشی‌های زیاد آن هم در مسائل کشور داری، مردم آمریکا را نیز نسبت به او ناامید و ناراضی کرده است.

اکنون بسیاری بر این باورند که به خاطر شرایط جسمی و ذهنی جو بایدن، او اشرافی بر مسائل کشور ندارد و فرد دیگری در حال اداره آمریکا و همین مسئله خوشایند افکار عمومی نیست.

یکی از دلایلی که باعث شده تا محبوبیت بایدن کاهش یابد، همین مسئله ضعف جسمانی و ذهنی او است.

اکنون با گذشت ۹ ماه از آغاز به کار چهل و ششمین رئیس جمهور آمریکا، گزارش‌هایی منتشر می‌شود که هم افکار عمومی و هم برخی دست اندرکاران و نمایندگان کنگره خواهان آزمایش‌های پزشکی برای تأیید سلامت جسمی و ذهنی بایدن هستند.

جمعی از نمایندگان دموکرات خواهان آزمایش‌های پزشکی برای تأیید سلامت بایدن هستند و به همین خاطر است که جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به سوالات مکرر خبرنگاران درباره وضعیت سلامت رئیس جمهور آمریکا و اینکه آیا قرار است تحت معاینات پزشکی مربوطه قرار گیرد یا نه گفته؛ این کار به زودی انجام می‌شود.

در واقع نظام سیاسی آمریکا نیز با اذعان سخنگوی کاخ سفید پذیرفته که آزمایش‌های پزشکی برای جو بایدن انجام شود و به این نتیجه رسیده که چه بسا بایدن توانایی ادامه کار برای اداره کشور را نداشته باشد.

ضعف‌های بایدن در طول این چند ماه نمایان‌تر شده و باعث نگرانی حاکمیت واشنگتن شده است.

روندی که برای معاینات پزشکی رئیس جمهور آمریکا آغاز شده یک روند قانونی است که در صورت بروز مشکلات جسمی و ذهنی برای هر رئیس جمهوری در کاخ سفید اجرا می‌شود.

اما این که چرا از همان ابتدا نسبت به وضعیت جسمی جو بایدن حساسیت به خرج داده نشده پرسشی است بی پاسخ که تنها می‌توان برای آن بدون گزینه مناسبت‌تر بودن در مقابل دونالد ترامپ دانست.

ترامپ در زمان رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بار‌ها نسبت به ضعف جسمی جو بایدن سخن گفته و آن را به استهزاء گرفته بود.

اگر پس از آزمایش‌ها و معاینات پزشکی جو بایدن، پزشکان رأی به ناتوانی او بدهند چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بنا بر متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا، رئیس جمهور این کشور با ارسال نامه‌ای به نمایندگان کنگره می‌تواند اعلام کند که از انجام وظایفش ناتوان شده است؛ در این صورت معاون رئیس جمهوری به جای او رسما به عنوان رئیس جمهوری موقت مشغول به کار می‌شود.

رئیس جمهور آمریکا پس از بهبود حالش می‌تواند با ارسال نامه دیگری به سران کنگره اعلام کند که بار دیگر توانایی انجام وظایفش را دارد.

رونالد ریگان و جورج بوش پسر، دو رئیس جمهوری بودند که در طول دوران حضورشان در کاخ سفید از ساز و کار تعریف شده در متمم بیست و پنجم قانون اساسی برای تفویض اختیارات خود استفاده کردند.

به این ترتیب در صورت وخامت حال جو بایدن رئیس جمهور کنونی آمریکا، کاملا هریس، نخستین معاون اول زن ریاست جمهوری آمریکا، به طور موقت زمام امور را به دست خواهد گرفت.

البته با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی آمریکا نمی‌توان تصور کرد که روند قانونی واگذاری ریاست جمهوری به معاون رئیس جمهور به خاطر ضعف جسمی یا احتمال فوت ساده باشد.

هم اکنون آمریکا با چالش‌های زیادی روبرو است و مهمترین آن را می‌توان درخواست استقلال برخی ایالات آمریکا دانست.

اگر اتفاقی برای جو بایدن بیفتد که نتواند اداره کشور را به خوبی انجام دهد، در مقابل چنین فرایند ناخواسته‌ای که دموکرات‌ها نیز نگران وقوع آن هستند، دونالد ترامپ در کمین است تا از شرایط پیش آمده به خاطر کناره گیری جو بایدن از ریاست جمهوری دست به کار شود.

احتمال این که بایدن نتواند ادامه دهد بسیار است، آمریکا در صورت چنین اتفاقی به افول خود نزدیکتر می‌شود و در واقع پازل افول تکمیل می‌شود چرا که یک رئیس جمهور در کمتر از یک سال توان اداره کشور را به خاطر ضعف جسمی و ذهنی ندارد و در این میان جنگ قدرت شکل خواهد گرفت.

گردآورنده: محسن رضوی#‌سیاست منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

۱ هفته پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

۱ هفته پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

۱ هفته پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

۱ هفته پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

۱ هفته پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

۱ هفته پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

۱ هفته پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

۱ هفته پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

۱ هفته پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

۱ هفته پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

۱ هفته پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

۱ هفته پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

۱ هفته پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

۱ هفته پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

۱ هفته پیش

بیشتر...