اقتصاد آنلاین |
12 ماه پیش

چگونه بدون ورزش رژیم، لاغر شویم اقتصاد آنلاین اقتصاد آنلاین اقتصادآنلاین

  • ۱- بیشتر پروتئین بخورید
  • ۲- چشم بسته غذا بخورید
  • ۳- قبل از غذا آب بنوشید
  • ۴- بیشتر چای و قهوه بنوشید
  • ۵- دوش آب سرد بگیرید
  • ۶- پیش از آغاز به خوردن، بنشینید
  • ۷- غذای خود را بجوید
  • ۸- غذای تند بخورید

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از روزیاتو، در ادامه می‌خواهیم ببینیم چطور می‌توانیم بدون رژیم و ورزش، وزن خود را کاهش دهیم.

۱- بیشتر پروتئین بخورید

اگر رژیم غذایی تان مملوء از پروتئین باشد، به طور خودکار از پرخوری پرهیز می‌کنید، امری که باعث می‌شود بدون نیاز به کالری شماری وزن خود را کاهش دهید. یک رژیم غذایی پروتئین بالا اگر با ورزش هم همراه شود، می‌تواند کمک کند عضله‌ی بدون چربی خود را افزایش دهید، امری که به کاهش وزن نیز خواهد انجامید.

۲- چشم بسته غذا بخورید

پژوهشی در آلمان نشان داد شرکت کنندگانی که چشم‌های آن‌ها بسته شده بود، در مقایسه با آن‌هایی که قادر به دیدن بشقاب خود بودند، غذای کمتری می‌خوردند. در توضیح این پدیده باید گفت که محرومیت از بینایی، گرسنگی هدونیک (به معنای غذا خوردن، نه به هدف رفع گرسنگی، بلکه به منظور لذت جویی از غذا) را کاهش می‌دهد. شاید وقتش رسیده باشد روش دیگری را برای غذا خوردن امتحان کنید.

۳- قبل از غذا آب بنوشید

بر اساس پژوهش جدیدی، نوشیدن حدود نیم لیتر آب، ۳۰ دقیقه پیش از غذا می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. شرکت کنندگان این پژوهش هیچگونه تغییری در سبک زندگی خود ندادند، اما حدود ۲ کیلوگرم وزن کم کردند؛ بنابراین برای رسیدن به تناسب اندام، روزانه ۱ تا ۱/۵ لیتر آب بنوشید.

۴- بیشتر چای و قهوه بنوشید

اگر از دوستداران قهوه هستید، خبرهای خوبی برایتان داریم؛ علم می‌گوید افزایش مصرف قهوه و چای در کنار انجام ورزش می‌تواند به سرکوب اشتها و کنترل هوس‌های غذایی، بالا رفتن سرعت سوخت و ساز بدن و افزایش چربی سوزی، کمک کند.

۵- دوش آب سرد بگیرید

دوش آب سرد علاوه بر اینکه شما را از پوستی درخشان برخوردار می‌کند و به ترمیم بدن بعد از ورزش سرعت می‌بخشد، می‌تواند به کاهش وزن در نواحی گردن و شانه کمک کند. وقتی بدن در محیطی سرد، مثلاً در حمام قرار می‌گیرد، برخی سلول‌های چربی شروع به سوختن با تولید گرما می‌کنند، امری که به کاهش وزن می‌انجامد؛ بنابراین شاید وقتش رسیده باشد که دوش آب سرد را امتحان کنید.

۶- پیش از آغاز به خوردن، بنشینید

همه‌ی ما روزهای پرمشغله‌ای داشته ایم که غذایمان را بی دقت و توجه، ایستاده یا حتی در حال راه رفتن خورده ایم. متأسفانه تکرار چنین کاری رفته رفته، اما به طور قطع منجر به افزایش وزن می‌شود. به عقیده‌ متخصصان تغذیه، نشستن در هنگام غذا خوردن ممکن است به مغز کمک کند متوجه شود که به اندازه‌ی کافی غذا خورده اید، امری که احتمال پرخوری طی روز را کاهش می‌دهد و درنتیجه، اندام تان متناسب می‌ماند.

۷- غذای خود را بجوید

از جهت غذایی، ۲۰۰ کالری ۲۰۰ کالری است و فرقی نمی‌کند که آن را چقدر کامل بجوید، اما از قرار معلوم، علم نگاه دیگری به این موضوع دارد. وقتی غذا را آنقدر بجوید که به طور کامل له شود، بدنکالریبیشتری در حین هضم غذا می‌سوزاند. علاوه بر این، آرام جویدن غذا ممکن است جریان خونی که به سمت معده می‌رود را بهبود بخشد. در نتیجه، اگر وقت بیشتری برای غذا خوردن خود بگذارید می‌توانید ماهانه ۲ هزار کالری بیشتر بسوزانید.

۸- غذای تند بخورید

پژوهش‌ها نشان داده مصرف غذاهای تند می‌تواند باعث کاهش وزن شود، چون اشتها را کمتر و مصرف انرژی را بیشتر می‌کند. تحقیقات بیشتر نشان داد مصرف فلفل چیلی می‌تواند باعث شود کمتر از معمول کالری دریافت کنید؛ بنابراین اضافه کردن مقداری سس تند به وعده‌های غذایی خود ممکن است به کاهش وزن کمک کند.

منبع:روزیاتو


#‌اخبار منبع: اقتصاد آنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس قوه قضائیه گفت: دغدغه امروز دولت مسأله معیشت مردم است و همه توان خود را بکار می برد و قوه قضائیه هم هر جا نیاز باشد کمک حال آنان است.

-27 دقیقه پیش

وزارت برق عراق اعلام کرد که تحریم‌های آمریکا باعث می‌شود که نتوانیم بدهی‌های گازی ایران را به راحتی پرداخت کنیم.

11 دقیقه پیش

رئیس قوه قضاییه گفت: در ترویج بی‌عفتی‌ها و بی‌حجابی‌ها ما می‌خواهیم صف افراد از آن‌هایی که وابسته به سرویس‌های بیگانه و عناصر ضدانقلاب هستند و به صورت سازمان یافته عمل می‌کنند، جدا شود و اتمام حجت صورت گیرد.

-13 دقیقه پیش

امارات متحده عربی روز پنجشنبه اجرای ۹ درصد مالیات بر شرکت‌ها را با معافیت برای مناطق آزاد که زیربنای اقتصاد این کشور هستند، آغاز کرد.

-7 دقیقه پیش

مدیریت نظارت بر ناشران سازمان بورس در خصوص الزام ناشران جهت فراهم کردن امکان مشاهده آنلاین جلسات مجامع توسط سهامداران، مصوبه‌ای را ابلاغ کرد.

-6 دقیقه پیش

بازار سرمایه در هفته دوم خردادماه روندی نوسانی داشت و این بالا و پایین شدن شاخص های بورس در نهایت منجر به بازدهی منفی بازار سهام برای سهامداران شد. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که خروج سنگین پول حقیقی از بازار سرمایه طی هفته اخیر می تواند دلیل اصلی این ریزش باشد.

-5 دقیقه پیش

مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID)، نتایج رتبه‌بندی رسانه‌های جهان در سال ۲۰۲۳ موسسه سایمگو را اعلام کرد.

-8 دقیقه پیش

مدیر نقل و انتقالات سازمان لیگ گفت: 3 بازیکن امروز قراردادشان را با باشگاه‌هایشان به طور یکطرفه فسخ کردند.

یک ربع پیش

ایلان ماسک در پی رشد حدود ۲۴ درصدی ارزش سهام شرکت خودروسازی برقی تسلا در ماه مه، دوباره ثروتمندترین فرد جهان شد.

-10 دقیقه پیش

بیشتر...