خبرگزاری تسنیم |
۲ هفته پیش

مردم فارس به حضور در راهپیمایی روز قدس دعوت شدند تسنیم


مردم فارس به حضور در راهپیمایی روز قدس دعوت شدند

مسئولان فارس با صدور پیام‌هایی، مردم استان را به حضور گسترده و پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کردند.

- اخبار استانها -

به گزارشخبرگزاری تسنیماز شیراز،مسئولان فارس با صدور پیام‌هایی، مردم استان را به حضور گسترده و پرشور در راهپیمایی روز جهانی قُدس دعوت کردند.

آیت الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در پیامی از آحاد مردم مومن و ولایت مدار استان فارس جهت شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت به عمل آورد.

متن پیام به شرح زیر است: همیشه در طول سالیان بعد از اعلام روز قدس توسط حضرت امام در کشور ما مردم در این روز با عظمت به میدان آمده اند، اما امسال همه می‌دانند که با سال قبل تفاوت ویژه دارد و اسرائیل در درون خودش با مشکلاتی مواجه است و مردم فلسطین هم مردانه در یک قیام که بیش از 6 ماه ادامه پیدا کرده به میدان آمده اند تا حقوق خودشان را از دشمن بگیرند. طبیعتا امسال که مظلومیت مردم فلسطین به اوج خود رسیده است نه تنها مسلمانان بلکه همه ملت‌های جهان باید با مظلومان فلسطین و غزه همراهی کنند و همان طور که امسال نام گذاشته شد فردا طوفان به راه بیاندازند. فلسطینیان طوفان الاقصی به راه انداختند و انشاالله همه مردم جهان و ملت ایران طوفان الاحرار به راه خواهند انداخت و در مقابل همه ظلم و ستم و بیدادگری حکومت غاصب صهیونیستی فریاد خواهیم زد و امیدواریم هر چه زودتر حقوق این مردم استیفا شود.

خود ملت ایران هم در این راستا مورد تهدید رژیم صهیونیستی قرار گرفتند و می‌بینید که مستشاران ما را در سوریه به شهادت رساندند و همه این موارد روز قدس امسال را نسبت به هر سال مهم‌تر و حضور ما را واجب‌تر می‌کند.

همه مردم خود انگیزه کافی برای حضور در راهپیمایی را دارند و امیدوار هستم برنامه ریزی کنند تا انشاالله یک حضور بسیار قوی و منسجم همراه با همه ملت‌هایی که در سطح جهان به میدان خواهند آمد فردا در ایران داشته باشیم و این حرکت طوفان الاحرار امسال باعث شود طوفان الاقصی به ثمر بنشیند و مردم فلسطین بتوانند حقوق از دست رفته خود را بازپس بگیرند.

مردم فارس از قدیم و از آغاز حرکت و نهضت انقلاب اسلامی پیشتاز بوده اند و امروز هم در هر صحنه‌ای که برای نظام و انقلاب پیش می‌آید و نیاز به حمایت مردم است مردم فارس پیشاپیش با درک عمیقی که از مسائل دارند به میدان می‌آیند و انشالله فردا هم همین صحنه را دوباره شاهد خواهیم بود.

پیام استاندار فارس در آستانه روز قدس

روز قدس، ابتکار امام راحلِ عظیم‌الشأن و هدیه‌ای گرانقدر به سنگِ گهرِ انسانیت در وجودِ بشرِ معاصر است تا چراغِ حق‌طلبی برافروزد و ندای مظلوم، در آماجِ هیاهوی صاحبانِ دلار و سلطه و فریب، گم نشود. نقطه عطفی که به سال‌ها مبارزه ملتِ فلسطین برای رهایی، اصالت بخشید. روز قدس، روز مقابله مستضعفین با زورگویی و زیاده‌خواهیِ مستکبرین است.

تاریخ 76 ساله وحشی‌گری رژیم غاصب صهیونیستی نشان داده است که وجودِ کالاَنعام بَل هُم أَضَل این جماعت، هرگز به صفحه انتهای خوی دَدمنش خود نمی‌رسد و همواره اوراق تازه‌تری از به مسلخ کشاندن همه ارزش‌های انسانی، برای رو شدن دارد. خباثت این رژیم به جنایات هر روزه در سرزمین فلسطین و کرانه باختری محدود نمی‌شود و مردم ایران عزیز و سایر کشور‌های منطقه را نیز بار‌ها سوگوار کرده و نشان داده برای تمامیت ارضی هیچ کشوری احترام قائل نیست. حمله ناجوانمردانه اخیر به سفارت ایران در دمشق و به شهادت رساندن سردار بزرگ اسلام محمدرضا زاهدی و همرزم بزرگوارش سردار محمد هادی حاج رحیمی و دیگر شهدای این حادثه نیز، از همین دست اقداماتِ نفرت‌انگیز است.

در فضای جنایات هولناکِ شقی‌ترین موجودات زمین، حضورِ پرشکوه امت رسول‌الله صلی‌الله علیه و آله و سلم، لبیک به فراخوانِ رسولِ وحی در انسان ماندن به روزگارِ جور است: مَنْ سَمِعَ رَجُلاً یُنادِی یا لَلْمُسْلِمِینَ فَلَمْ یُجِبْهُ فَلَیْسَ بِمُسْلِم. حضوری که حزب و جناح و جبهه سیاسی و مذهب و دین نمی‌شناسد و تنها ملاک و معیارِ سنجش آن، انسانیت است.

فریادِ مرگ بر اسرائیل آحاد مردمِ ما در این روز، دمیدن خون حیات در رگ‌های امت اسلامی و التیامی بر جسمِ 180 روز روزه‌داری ساکنانِ غزه و نور امیدی در بمب ریزانِ آسمان و زمینِ بازی خونفشانِ کودکانِ فلسطینی است.

فریاد مرگ بر آمریکا و انگلیس که پایه‌گذاران حذفِ فلسطین از نقشه جغرافیای سیاسی جهان بودند، نشان خواهد داد که مرز‌های فلسطین به وسعتِ قلبِ همه ملت‌های آزاده عالم - فارغ از سیاستِ دولت‌هایشان- حک شده و برافراشتن پرچم فلسطین، حماسه خروشِ خشمِ فرزندانِ آدم، در تقابلِ همه ترفند‌های شیطانی دَدمنشانِ زمان است.

امید که خواست الهی و اراده امتِ اسلام در ایام مبارکِ قدر، تقدیر امسالِ قدس شریف را، آزاد و فارغ از حضور پلیددستان جنایتکارِ تاریخ بنویسد و صدای شادی ِ ساکنانِ اصلیِ سرزمینِ زیتون، غبارِ غمِ سال‌ها تجاوز و تحقیر و تحکمِ غاصبانِ مِنَ النهر اِلَی البَحر را بزداید؛ إِن تَنصُرُواْ ٱللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدَامَکُم

ما ملتِ بَذَلُوا مُهَجَهُمْ دُونَ الْحُسَیْنِ علیه‌السلام، دیگرباره نشان خواهیم داد که در سخن و اعتقاد و عمل، کالجَبَلِ الراسخ تا قیام حضرت موعود عجل‌الله تعالی فرجه الشریف، ذره‌ای از آرمان‌های اخلاقی، انسانی و انقلابی مان کوتاه نخواهیم آمد و نَجعَلَهُم اَئِمَّةً وَ نَجعَلَهُمُ الوارِثین.

پیام تولیت آستان مقدس حضرت شاهچراغ (ع)

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم کلانتری، تولیت آستان مقدس حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ علیه السلام در آستانه فرارسیدن روز جهانی قدس، با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن قساوت‌ها، ددمنشی‌ها و جنایات بی‌شمار رژیم گرگ‌صفت صهیونیستی و ابراز همدردی با مردم مظلوم فلسطین، از عموم مردم ولایت‌مدار فارس برای حضور یکپارچه در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است: روز جهانی قدس از ثمرات مبارک انقلاب کبیر اسلامی و پرچم برافراشته‌ای است که به ابتکار معمار کبیر این انقلاب حضرت امام خمینی (قدس سره) بر بام جهان به اهتزاز در آمد تا عموم مستضعفان و زخم‌خوردگان از زنجیر اسارت ظالمان را یک‌پارچه در مصاف خالصانه با جبهه استکبار به وحدت و برادری برساند. امروز که قساوت‌ها، ددمنشی‌ها و جنایات بی‌شمار صهیونیزم بین‌الملل در سرزمین فلسطین به ویژه غزه مظلوم با پشتیبانی و حمایت‌های آشکار آمریکا و برخی از کشور‌های اروپایی و مدعیان دروغین دفاع از حقوق بشر به اوج خود رسیده، حقانیت و اهمیت این ابتکار هوشمندانه نیز بیش از پیش در نگاه جهانیان به اثبات رسیده است.

در شرایط بغرنج کنونی که هزاران انسان بی‌گناه فلسطینی در محاصره لشکریان فرعون‌های زمان گرفتار آمده و از بدیهی‌ترین حقوق خود محروم و در رنج و محنت قتل عام عزیزان خود متحمل بار سنگین مصیبت‌های جانکاه شده‌اند، بر هر انسان آزاده‌ای فرض است که انزجار و تنفر خود را از رژیم گرگ‌صفت صهیونیستی ابراز و با مصیبت‌دیدگان مظلوم فلسطین اظهار همدردی نماید.

بی‌گمان حضور یکپارچه عموم مردم ولایت‌مدار فارس در راهپیمایی روز جهانی قدس از یکسو، پیام انزجار از رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیستی و همدردی با مظلومان فلسطین را به گوش جهانیان خواهد رساند، و از سوی دیگر بر قوّت و قدرت رزمندگان جبهه مقاومت در نواختن ضربات سخت‌تر بر پیکر رو به مرگ این دولت جعلی خواهد افزود. ان‌شاءالله

فراگیر شدن حمایت جهانی از قدس جان رژیم صهیونیستی را می‌گیرد

سپاه فجر فارس به مناسبت روز جهانی قدس در بیانیه‌ای تأکید کرد که فراگیر شدن حمایت جهانی از قدس و مسلمانان غزه موجب می‌شود جان صهیونیسم جهانی از نفس بیفتد.

امسال روز جهانی قدس با عملیات طوفان الاقصی توسط جوانان مومن فلسطینی و شکست ترمیم‌ناپذیر صهیونیست‌ها و صبر و مقاومت تاریخی مردم مظلوم غزه در برابر جنایت‌ها و ددمنشی‌های رژیم کودک‌کش فضای دیگری یافته است. از یک‌سو حس غرور مقاومت و پیروزی رزمندگان فلسطینی و از سوی دیگر حس غم نسل‌کشی مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه در سرزمین قبله اول مسلمانان جهان.

رژیمی که ماهیت و بقاء خود را در پی عملیات جهادی، مومنانه، هوشمندانه و تعیین‌کننده رزمندگان حرکت مقاومت فلسطین و مقاومت مثال‌زدنی و جانانه مقاومت در غزه بر باد رفته می‌بیند، اکنون که در میدان مبارزه نظامی و کارزار تبلیغاتی با همه جنایت‌ها و کشتار‌ها و وحشی‌گری‌ها شکست مطلق خود را در شرایطی لمس می‌کند که هیچ یک از اهداف اعلانی آن سگ دست‌آموز آمریکا در این فاجعه نسل‌کشی اعم از آزادی اسیران صهیونیست و کوچ اجباری مردم مقاوم و صبور غزه و از بین بردن حرکت مقاومت محقق نشده است.

تنها دستاورد رژیم جعلی و غاضب در این موقعیت کارنامه سیاه جنایت و نسل‌کشی زنان و کودکان است. او که خود و حامیان خویش به ویژه آمریکای جنایت کار را افسرده و سرافکنده و خوار می‌بییند برای انحراف جهانیان و دستاوردسازی دروغین دست به جنایت دیگری در حمله تروریستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در خاک سوریه که به شهادت بهترین فرزندان ملت ایران و سربازان اسلام انجامید، دست زد که تا شاید معترضین به خود در شکست تاریخی محض و چند ماهه از جبهه مقاومت از یمن تا عراق و لبنان و فلسطین را آرام سازد، غافل از آنکه این اقدام جنایت‌آمیز که بر خلاف تمام قواعد حقوقی و بین المللی صورت گرفت این رژیم تروریست را در باتلاق دیگری فرو خواهد برد و به تعبیر رهبر معظم انقلاب پاسخ پشیمان‌کننده‌ای دریافت خواهد کرد.

آنچه اکنون قابل دیدن است پیروزی رزمندگان جبهه مقاومت در نبرد با رژیم غاصب و حامیان آن و بیداری ملت‌های آزاده جهان در حمایت از مردم مظلوم غزه و تند شدن روند اضمحلال رژیم جعلی و افول آمریکای جنایتکار به‌عنوان تامین‌کننده اصلی بمب‌های فسفری بر سر زنان و کودکان است.

آن چیزی که بیشتر جان صهیونیسم جهانی را از نفس می‌اندازد فراگیر شدن حمایت جهانی از قدس و مسلمانان غزه در حوزه افکار عمومی ملت‌های آزاد در سراسر دنیا و بین‌المللی شدن روز قدس است. آنچه که قطعی است، اضمحلال صهیونیسم و زوال و انحلال رژیم جعلی و کودک کش اسرائیل و نماز خواندن جوانان در بیت‌المقدس و فروپاشی نظم باطل جهانی است. ان‌شاءالله

سپاه فجر استان فارس ضمن محکوم کردن جنایت‌های رژیم کودک‌کش صهیونیستی، از مردمان قهرمان‌پرور و سرزمین 15 هزار لاله به خون خفته استان فارس برای خروش در روز جهانی و بین‌المللی قدس دعوت به‌عمل می‌آورد.

دعوت شهردار شیراز از شهروندان

محمد حسن اسدی شهردار کلانشهر شیراز با صدور پیامی مردم شیراز را به حضور گسترده و حماسی در راهپیمایی روز جهانی قدس فرا خواند. اقدام مبتکرانه و بی بدیل امام راحل و عظیم الشان (ره) در نامگذاری آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به نام روز جهانی قدس و راهپیمایی وحدت بخش مسلمین برای مقابله بی امان با زیاده خواهی‌های رژیم جعلی و پوشالی اسراییل یکی از نقاط درخشان انقلاب مستضعفین بودو تاکید رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (حفظ الله) بر آنکه زمینه ساز نابودی هر چه سریعتر رژیم اشغالگر قدس بعنوان غده سرطانی جهان اسلام است.

حکمتی است رفیع که مصلحت کشور‌های منطقه و صلح و آرامش پایدار غرب آسیا را در پی خواهد داشت؛ بیت المقدس بعنوان قبله اول مسلمین باید از چنگال جرثومه فساد و تباهی، رژیم کودک کش اسراییل آزاد گردد چرا که چنین رژیم سفاکی با همدستی و حمایت آمریکای جنایتکار در ماه‌های اخیر ده‌ها هزار نفر از مردم بی پناه غزه بویژه هزاران نفر از زنان و کودکان بی گناه را به شهادت رسانده و در طی بیش از هفتادسال اشغالگری صدهاهزار فلسطینی مظلوم را از خانه و کاشانه خود آواره نموده است.

حمله ددمنشانه اخیر رژیم صهیونیستیدر به شهادت رساندن تعدادی از سرداران سپاه و مستشاران نظامی کشورمان در دمشق سوریه نیز قطعا آخرین جنایت این رژیم درمانده و مستاصل از جبهه مقاومت و فرزندان حزب الله نبوده و نیست که به باذن الله از آن پشیمان خواهند شد.

اینجانب از عموم شهروندان شریف و ولایتمدار شیرازی و آحاد کارکنان خدوم و زحمتکش شهرداری شیراز دعوت می‌کنم تا همراه و همدوش با سایر اقشار مختلف مردم در راهپیمایی روز جمعه این هفته 17 فرودین ماه 1403 ضمن محکوم کردن جنایات اسراییل خبیث فریاد‌های دشمن شکن مرگ بر امریکا و مرگ بر اسراییل را بر سرشان فرود آوردهو با مظلومان و درمندان جهان به ویژه با آورگان و خانواده‌های شهدای غزه ابراز همدردی نماییم.

خیزش جامعه ورزشی فارس در فریاد علیه جنایت‌های صهیونیسم بین‌الملل

اداره کل ورزش و جوانان و سازمان بسیج ورزشکاران فارس نیز در بیانیه‌ای از جامعه ورزش و جوانان فارس برای حضور پرشکوه در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کردند.

در بیانیه متولیان ورزش فارس آمده است: قدس، دفتر خونین مقاومت است که برگ، برگ آن نماد حماسه‌ای جاودان ومظلومیتی بی نهایت است. امروز شاهد آن هستیم که قدس بیش از پیش نماد حق خواهی مردم وایستادگی ومقاومت در برابر ظلم وجنایت است.

اداره کل ورزش و جوانان فارس اعلام کردکه ورزشکاران این استان همگام با سایر اقشار مردم همیشه در صحنه، در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور خواهند یافت و با اعلام انزجار از جنایت‌های رژیم غاصب وجعلی صهیونیستی، آرمان قدس شریف و آزادی فلسطین وحمایت از مردم مظلوم غزه را فریاد زده و شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر خواهند داد.

اکنون که جنایت‌های پرشمار رژیم صهیونیستی جای هیچ توجیه و دفاعی را برای اقدامات ضد انسانی و ضد بشری آنها باقی نگذاشته حضور پر شور و فریاد رسای ملت فارس و ایران و آزادگان جهان خط بطلان پررنگی بر تداوم حیات این رژیم جعلی خواهد بود.

انتهای پیام/424/.#‌اخبار منبع: خبرگزاری تسنیم

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سعدی شیرازی؛ شاعری که به سفر‌های متعددی پرداخت و در آثار خود به بسیاری از این سفر‌ها اشاره کرده است.

یک ربع پیش

نفرات برتر پنج وزن نخست رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جوانان، جام شهدای غزه در مریوان مشخص شدند.

یک ربع پیش

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: تصادف موتورسیکلت و خودروی پژو در کلاله دو کشته برجای گذاشت.

یک ربع پیش

ناسا به‌ تازگی به مأموریت پهپاد «سنجاقک» برای حضور در بزرگ‌ترین قمر سیاره زحل چراغ سبز نشان داده است.

یک ربع پیش

خطیب جمعه خرمشهر در واکنش به پیروزی اخیر ایران و تنبیه صهیونیست از رزمندگان اسلام قدردانی کرد.

نیم ساعت پیش

امام جمعه انار گفت: عملیات غرور آفرین و شگفتی ساز وعده صادق، یک عملیات تنبیهی و یک واکنش حداقلی به دشمن صهیونیستی بود.

نیم ساعت پیش

امام جمعه شیراز گفت: در رابطه با مسئله اسراییل و عملیات ارزشمند وعده صادق بحثمان این بود که ما نیز حق دفاع مشروع داریم بیش از آن هم هدفگذاری نکرده بودیم.

نیم ساعت پیش

امام جمعه موقت بیرجند گفت: عملیات وعده صادق، اقدام مشروع، دفاعی، حکیمانه، به موقع و سنجیده رزمندگان نظام اسلامی بود.

نیم ساعت پیش

مردم گرگان امروز با راهپیمایی از مردم مظلوم غزه وفلسطین حمایت کردند.

یک ربع پیش

بیشتر...