مدال |
پریروز

طباطبایی: بابت سکوتم از استقلالی ها عذرمی خواهم

هادی طباطبایی دروازه بان و کاپیتان سابق استقلال می گوید که او به زودی حرف های زیادی درخصوص مشکلات استقلال و ناکامی های این تیم خواهد گفت....

طباطبایی: بابت سکوتم از استقلالی ها عذرمی خواهم
به گزارش "ورزش سه"، هادی طباطبایی دروازه بان سابق استقلال این روزها از فوتبال فاصله گرفته و زندگی شخصی اش را سپری می کند. پیشکسوت آبی ها در سالهای گذشته یکی از منتقدین جدی سیاست های وزارت ورزش در باشگاه استقلال بود و در زمان حضور در ایران، در برنامه های مختلف تلویزیونی و رادیویی از عملکرد مسعود سلطانی فر وزیر ورزش سابق انتقاد کرد و حتی راهکارهایی نیز برای تغییر وضعیت آبی های پایتخت ارائه داد اما این اتفاقات رخ نداد و استقلال چندسالی است که روی نوار ناکامی قدم برمی دارد.

طباطبایی که چندین بار زمزمه هایی مبنی بر حضور او در هیئت مدیره آبی ها نیز به گوش رسیده بود، نزدیک به ۹ ماه است که سکوت کرده و درخصوص مشکلات و وضعیت استقلال اظهارنظر نمی کند. پیشکسوت آبی ها در گفتگو با خبرنگار ورزش سه بابت این سکوتش از هواداران عذرخواهی کرد و این وعده را داد که به زودی سکوتش را شکسته و خیلی از مسائل را برای روشن شدن افکار عمومی و طرفداران استقلال بازگو خواهد کرد. 


در زیر گفتگوی کوتاه خبرنگار ورزش سه با هادی طباطبایی را با هم می خوانیم:


- درخصوص بازی استقلال و الهلال صحبت کنید که با شکست آبی ها همراه شد؟


طباطبایی: ما می توانیم چند مدل درباره بازی صحبت کرده و آن را تحلیل کنیم. یک بخش آن به سیستم بازی برمیگردد و همان آرایشی بود که در فصل گذشته بازی می کردند. ولی تفاوت بزرگی که بازی الهلال با دیدار مقابل فولاد داشت، این است که متأسفانه تمام اتفاقات و بلاها در ۳، ۴ سال اخیر سر استقلال آمده، دوباره همین امسال نیز در فصل نقل و انتقالات تکرار شد.


- استقلال بازیکنان غایب زیادی هم در این بازی داشت. افرادی که جدا شده بودند. این اتفاق چه تأثیری روی نتیجه بازی داشت؟


طباطبایی: استقلال ۸ بازیکنش را در این بازی در اختیار نداشت. حالا عارف غلامی به دلیل آسیب دیدگی و مظاهری را کنار بگذاریم، این تیم ۶ بازیکنش را از دست داده است. یعنی به غیر از گلر، از دروازه بانی که درون زمین بازی می کنند، استقلال ۶۰ درصد تیمش تغییر پیدا کرد. این ۶ بازیکن حداقل یک سال با این سبک و این سیستم کنار همدیگر بازی کرده اند. تجربه بازی های آسیایی را داشتند، در مقابل تیم های عربی بازی کرده بودند. تیم به انسجام رسیده بود. شما حساب کنید ظرف یک هفته، تیم دوباره با ۶۰ درصد تغییر تشکیل می شود. این تیم قصد دارد بدون هیچ هماهنگی مقابل تیمی که تا دندان مسلح است و با کلی هزینه، بازیکنان بزرگی گرفته بازی کند. 


- حضور بازیکنان جدید و هماهنگی میان آنها با بازیکنان قدیمی، چقدر روی شکست برابر الهلال تأثیر داشت؟


طباطبایی: عملا سیستم استقلال، همان سیستم سال قبل بود ولی شکل بازی آنها تغییر کرده بود. استقلال نیمه دوم تمام زورش را زد تا در نیمه دوم نتیجه بگیرد ولی نتوانست. چون راه های تاکتیکی که سال قبل کار کرده بودند و کارهای ترکیبی که قبلا انجام داده بودند، در این بازی به آن نرسیدند. به نحوی که اکثر بازی به کناره ها رفته بود و تیم فقط سانتر می کرد. مثلا خود قاسمی نژاد که باید درون محوطه جریمه گلزنی کند، برای سایر بازیکنان سانتر می کرد. این نشان دهنده این است که تیم هماهنگ نبوده و این طبیعی است. بازیکنان نمی توانند ظرف یک هفته و بدون بازی های تدارکاتی هماهنگ شوند. اگر این بازیکنان قبلا کنار همدیگر کار کرده بودند، حداقل نتیجه می گرفتند. 


- علت گل هایی که استقلال خورد در چه چیزی بود؟


طباطبایی: شما به گل هایی که ما خوردیم را نگاه کنید. علت آن عدم تمرکز، ناهماهنگی و عدم پوشش صحیح بود. ما خیلی راحت به تیم حریف فضا می دادیم. چون بین بازیکنان هماهنگی نبود. برای کار کردن و جا افتادن در این سیستم، نیاز به زمان دارد. متأسفانه این مشکلی است که استقلال در سالهای اخیر همیشه داشته است و همیشه بازیکنان این تیم ریزش کرده اند. در ۳، ۴ سال اخیر هر بار تیم دیگری آمده است که نتیجه آن همین می شود.


- علت این عدم ثبات در استقلال چه چیزی است؟


طباطبایی: این عدم ثبات، به نوع رفتاری که با تیم می شود، برمیگردد. حالا این مسئله می خواهد برای مدیریت است یا بحث فنی. وقتی شما استراتژی درستی در باشگاه نداشته باشید و شاکله تیم را حفظ نکنید، مشخص است همه چیز از بالا تا پایین همه جایش ایراد دارد. اینکه بازیکن دچار بی انضباطی می شود، دلیلش چیست؟ چرا اجازه می دهید کار به جایی برسد که بازیکن بخواهد انتقاد کند؟ این ها مشکلاتی است که در استقلال وجود داشته دارد. من به جرأت به شما می گویم، بازی که من از الهلال دیدم، اگر با تیم سال گذشته استقلال برگزار می شد، ما این تیم را شکست می دادیم. 

طباطبایی: شما فکر می کنید این تیم ها چرا اینقدر هزینه می کنند و بازیکن جذب می کنند؟ به خدا بزرگترین ترس آنها از تیم ها و باشگاه های ایرانی است که این کار را می کنند. شما نگاه کنید ما سالهاست که حرفهای تکراری می زنیم که تقویم ما با بازی های آسیایی نمی خواند. خب اینها را از اول می دانیم، چرا برایش برنامه ریزی نمی کنید؟ حالا چرا نسبت به همین تقویم استراتژی درست نمی کنید؟ چرا این مسئله را به یک فرصت تبدیل نمی کنیم؟ ما باید تیم هایمان را مقابل تیم های عربی تقویت کنیم.


- شما نزدیک به ۹ ماه است که سکوت کرده اید و درباره استقلال سخنی به زبان نیاورده اید. علت آن چیست؟


طباطبایی: من اولا از همه هواداران عذرخواهی می کنم که در این مدت اگر سکوت کردم، دلیلش از رضایت بابت اتفاقاتی که در باشگاه می افتد، نیست. من بنا بر دلایلی سکوت کردم. خیلی از هواداران به من پیغام می دهند و تماس می گیرند که از من انتظار دارند و چرا سکوت کرده ام. من از همه آنها عذرخواهی می کنم ولی عرض من این است بنا بر دلایلی سکوت کردم و قطعا در آینده نزدیک درباره همه مسائل استقلال صحبت می کنم و خواهم گفت که چرا سکوت کرده ام. ولی این سکوت دلیل بر خوب بودن اوضاع نیست. من بیشتر از همه غصه استقلال را می خورم و ناراحتم. این حرف نزدن ها فشار را روی خودم بیشتر می کند.


- آیا فکر نمی کنید حضور شما در کادر مدیریتی استقلال و یا عدم سکوتتان می توانست مشکلات این تیم را حل کند؟


طباطبایی: روزی که من درباره مشکلات استقلال صحبت کردم، هیچ کس در این باره حرف نمی زد. من مشکلات یک سال آینده را می دیدم و آنها را گفتم. من آن زمان درخصوص این مشکلات تحلیل کردم. من فوتبال ایران را خوب می شناسم. خیلی ها به من خرده گرفتند و حتی خیلی ها بع من بد و بیراه گفتند ولی بعد از یکسال همه به حرف من رسیدند. آنها آمدند و همصدا شدند و با خودشان گفتند طباطبایی راست می گفت و مشکلات وجود داشته و یک سال زودتر آنها را گفت. من در آن زمان حرفهایم را زدم و خیلی راحت می شد با یک مدیریت صحیح و رفتار درست، آن را پیشگیری و درمان کرد. ان شالله من به زودی درباره این سکوت حرف هایم را خواهم زد.


- مشکلاتی که بین پیشکسوتان به وجود آمده، بیشتر از قبل تیم را وارد حاشیه نمی کند؟


طباطبایی: یکی از دلایلی که قصد دارم درباره اش صحبت کنم، همین مشکلات میان پیشکسوتان است. در آینده قطعا درباره این موضوع صحبت می کنم و بخشی از صحبت هایم همین است.


- آیا امیدی به استقلال فصل بعد هست؟


طباطبایی: استقلال سینوسی به درد نمی خورد. استقلالی به درد می خورد که همیشه در یک شرایط نرمال و روند صعودی قرار داشته باشد و ثبات دار باشد. این نوع استقلال خوب است.#‌فوتبال #‌اخبار_ورزشی منبع: مدال

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

عضو هیات مدیره استقلال از هوادار هتاک شکایت خواهد کرد.

پریروز

باشگاه استقلال توضیحاتی را درباره روند انتقال پول رضایتنامه مهدی قایدی به حساب باشگاه ارائه کرد.

پریروز

مشخص نبودن سالن برگزاری قرعه‌کشی لیگ برتر دلیل اعلام نشدن زمان مراسم است.

پریروز

تیم‌های آلومینیوم و ذوب‌آهن در دیداری تدارکاتی به مصاف هم می‌روند.

پریروز

به نظر می‌رسد که گابریل ژسوس گزینه اصلی یوونتوس برای تقویت خط حمله محسوب می شود.

پریروز

مدیرعامل باشگاه نفت مسجدسلیمان خبر از پایان همکاری این باشگاه با سیروس پورموسوی داد.

پریروز

مرحله دوم دور نخست لیگ برتر هندبال مردان از ۲۸ تا ۳۱ شهریور و دومین مرحله اردوی تیم ملی مردان از دوم تا یازدهم مهر انجام خواهد شد.

پریروز

تیم فوتبال پرسپولیس بیشتر از تمام نمایندگان ایران در آسیا به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان صعود کرده است.

پریروز

سیمونه اینزاگی، سرمربی اینتر از نتیجه دیدار این تیم مقابل رئال مادرید رضایت ندارد.

پریروز

ادین ژکو، ستاره بوسنیایی اینتر از نتیجه دیدار مقابل رئال مادرید ابراز ناراحتی کرد.

پریروز

هفته نخست از مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا با پیروزی دو نماینده انگلیس، باخت تیم‌های ایتالیایی‌ و جشنواره گل آژاکس در لیسبون به پایان رسید.

پریروز

حجت صدقی و رسول نویدکیا دو بازیکنی هستند که این روزهای در اردوی تهران حضور ندارند.

پریروز

با توجه به تغییر اساسنامه فدراسیون جهانی وزنه‌برداری، بار دیگر از کاندیداهای شرکت در انتخابات این فدراسیون ثبت‌نام به عمل خواهد آمد.

پریروز

منچسترسیتی در دیداری تماشایی و فوق العاده موفق شد با نتیجه 3-6 لایپزیش را شکست دهد.

پریروز

پاری سن ژرمن در اولین دیدارش در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان مقابل بروژ با تساوی 1-1 متوقف شد.

پریروز

بیشتر...