خبرآنلاین |
۳ هفته پیش

واکنش عضو شورا به افزایش ۵۰ درصدی نرخ تاکسی های برقی خبرآنلاین

واکنش عضو شورا به افزایش ۵۰ درصدی نرخ تاکسی‌های برقی

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران نسبت به افزایش ۵۰ درصدی نرخ تاکسی‌های برقی واکنش نشان داد.

به گزارشخبرآنلاین، عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: قرار نیست افزایش هزینه قیمت خودروهای برقی را به مردم تحمیل کنیم.

«اصغر قائمی» عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایلنا درباره افزایش ۵۰ درصدی نرخ «تاکسی‌های برقی» به نسبت نرخ عادی کرایه‌های تاکسی‌های بنزینی گفت: این موضوع در شورای شهر تهران هنوز مطرح نشده و افزایش قیمت ۵۰ درصدی نرخ «تاکسی‌های برقی» درست نیست.

وی ادامه داد: هنوز لایحه‌ای از سمت شهرداری تهران درخصوص این موضوع به شورای شهر تهران نیامده است و اگر چنین لایحه‌ای نیز بیاید بعید است که شورا چنین لایحه‌ای را قبول کند.

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: به دلیل گران بودن قیمت‌های خودروهای برقی قرار نیست بی‌دلیل به مردم فشار بیاوریم و بار هزینه آن را مردم تحمل کنند. باید شهرداری در این زمینه فکری می‌کرد. شهرداری اگر لایحه‌ای در این زمینه دارد به شورا ارائه دهد تا بررسی کنیم و احتمالا باید به سمتی برویم که از منابع دیگری این گران بودن قیمت خودروهای برقی را برای رانندگان جبران کنیم نه اینکه بار آن را بردوش مردم بیاندازیم.

قائمی ادامه داد: ما در شورا نرخ تاکسی را مصوب می‌کنیم و کاری به این نداریم که این تاکسی برقی است یا بنزینی یا دوگانه‌سوز بلکه ما نرخ را برای همه تاکسی‌ها مصوب می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره احداث خط تراموا در تهرانپارس گفت: متاسفانه درخصوص احداث تراموا در شهر تهران از سوی شهرداری تهران به شورا هنوز طرحی ارائه نشده است، البته بارها در این باره صحبت شده است و شهرداری هم موظف بوده است که لایحه خود را در این زمینه به شورا ارائه دهد، اما هنوز هیچ اتفاقی از سوی شهرداری تهران نیفتاده است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: شهرداری اگر بخواهد سرخود در این زمینه عمل کند یک شکل قضیه است اگر بخواهد مر قانون را عمل کند، شکل دیگر قضیه است. قانون می‌گوید برای اجرای هر کدام خطوط حمل و نقلی و مدهای حمل و نقلی بخواهد در شهر اجرا شود، باید با ارائه لایحه‌ای در شورای شهر بررسی شود.

قائمی با تاکید براینکه تاکنون در این زمینه هیچ مصوبه‌ای از سوی شهرداری تهران به شورا ارائه نشده است، گفت: ظاهرا مذاکرات اولیه‌ای درخصوص واردات این ترامواها با چین شده است، هنوز جزییاتی از آن به ما ارائه نشده است که ما اطلاعات آن را بدانیم.

۴۷۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهاناپلیکیشن خبرآنلاینرا نصب کنید.


#‌اخبار_جامعه #‌اخبار_اجتماعی منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

هرسال از ششم تا دهم محرم، طبق آیینی بسیار قدیمی، مراسمی در پنج روستای وجاره، مهدی آباد، باچه، اسپارت و دولاب در منطقه براآن شمالی در سوگ سید و سالار شهیدان برگزار می شود.

7 ساعت پیش

نتایج اولیه نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳ در پنج گروه آزمایشی فردا (چهارشنبه، ۲۷ تیر) بر روی سایت سازمان ملی سنجش منتشر می‌شود.

8 ساعت پیش

سخنگوی اورژانس کشور گفت: در حادثه تیراندازی در اطراف حرم مطهر شاه چراغ سه نفر به دلیل ماندن زیر پای جمعیت مصدوم شده اند.

22 ساعت پیش

واکنش عضو شورای شهر تهران که پس از انتقاداتش از زاکانی مورد اتهام یک خبرگزاری قرار گرفت.

دیروز

دادستان عمومی و انقلاب شیراز اعلام کرد که صدای تیراندازی شنیده شده در اطراف شاهچراغ سهوی و بر اثر سهل‌انگاری بوده است.

19 ساعت پیش

زلزله ای به بزرگی ۳.۳ ریشتر ساعت ۱۲:۵۱ بجنورد را لرزاند.

دیروز

مرد جوان به قصد خودکشی در ایستگاه مترو فرهنگسرا خودش را به جلوی قطار انداخت.

دیروز

واکنش عضو شورای شهر تهران که پس از انتقاداتش از زاکانی مورد اتهام یک خبرگزاری قرار گرفت.

دیروز

تردد در محورهای شمالی کشور روان است.

12 ساعت پیش

بیشتر...