تیتر برتر |
1 ماه پیش

جزییات بازگشت دوباره فرهاد مجیدی به استقلال جدایی داوطلبانه محمود فکری تیتربرتر

جزییات بازگشت دوباره فرهاد مجیدی به استقلال/ جدایی داوطلبانه محمود فکری

به گزارشتیتربرتر؛ بعد از نمایش ضعیفاستقلالدر اصفهان و شکست دو بر صفر مقابل سپاهان بخش زیادی از هواداران خواهانبرکناری فکریشدند، ولی هیأت مدیره باشگاه بعد از چند جلسه حضوری و غیرحضوری جسارت یا به روایت دیگر اجازه تغییر سرمربی را پیدا نکرد.

همان زمان گفته شد که به فکری برای نجات نیمکت سه بازی دیگر فرصت داده شده، ولی بازی رفسنجان نشان داد که انتظار هرگونه تحولی از او بیهوده است و او از روز اول انتخاب نامناسبی بوده است.

بن‌ بست استقلال با فکری

استقلالنیم فصل دوم را مثل اکثر بازی‌های نیم فصل اول لیگ بیستم بی‌برنامه و ناهماهنگ شروع کرد تا مشخص شود زمان دادن بهمحمود فکریدردی را دوا نکرده و هیأت مدیره با این کار فقط به دنبال خریدن زمان و معجزه‌ای برای خروج از این بحران بوده است.

تعطیلی دو هفته‌ای می‌توانست فرصت خوبی برای کادر فنی باشد تا استقلال را برای یک شروع کوبنده آماده کند، ولی تیم در رفسنجان همان تیم آشفته‌ای بود که پیش از این هم دیده بودیم و خوش‌شانس بود که توانست از مس یک امتیاز بگیرد.

اگر فکر می‌کنید 15 بازی نیم فصل اول برای شناخت بازیکنان و انتخاب بهترین سیستم و ترکیب کافی بوده، در اشتباه هستید. استقلال فکری که نیم فصل اول را با 2-5-3 به پایان رسانده بود، در رفسنجان 1-3-2-4 بازی کرد و تعدادی از بازیکنان کنارگذاشته شده مثل فرشید باقری وارد ترکیب شدند تا بازیکنان دیگری مثل ارسلان مطهری از تیم خارج شوند. نتیجه این تغییرات جدید شروع سردرگم استقلال و باز شدن دروازه‌اش در نیمه اول بود. استقلال در نیمه دوم کمی بهتر شد، ولی تنها در حدی که گل خورده را جبران کند و دو امتیاز حساس دیگر در کورس قهرمانی از دست داد.

کادر فنی استقلال نه ایده‌ مشخصی برای چیدن تیمش دارد، نه اعتماد به نفس کافی که پای تصمیمش بایستد. در نتیجه این «بلاتکلیفی تاکتیکی» فکری بعد از هر باخت یا نتیجه بد تیمش را زیر و رو می‌کند و سراغ سیستم جدید و نفرات تازه می‌رود و بازیکنان مجبورند با این روش جدید کنار بیایند.

استقلال فصل را با 2-4-4 خطی شروع کرد، در مقطعی آن را به لوزی تغییر داد، 3-3-4 را امتحان کرد، سراغ 2-5-3 رفت و حالا برای شروع نیم فصل دوم تصمیم گرفته 1-3-2-4 بازی کند. او روی نیروی انسانی غنی و بازیکنانش که تعدادی از آنها آرزوی هر مربی دیگری در لیگ برتر هستند، تسلط ندارد و نمی‌تواند از پتانسیل استقلال استفاده کند.

او بر این باور است که با خریدهای جدید می‌تواند کیفیت تیمش را ارتقا دهد، ولی بدون داشتن یک ایده مناسب اگر استقلال در تمام پست‌ها هم بازیکن بگیرد، نمی‌تواند نمایش بهتری ارائه دهد.

با توجه به عملکرد ضعیف فکر در نیم فصل اول و آغاز نیم فصل دوم لیگ برتر هیئت مدیره استقلال  دیگر تصمیم قطعی برای برکناری محمود فکری را گرفته اند. اما هنوز مشخص نیست که چه کسی در بازی با فولاد سرمربی استقلال خواهد بود، ولی روند بازی‌ها نشان می‌دهد که تیم با کادر فنی فعلی به بن‌بست فکری و فنی رسیده و بدون یک تفکر جدید فاصله با رقیبان روز به روز بیشتر و جبران این فاصله غیرممکن خواهد شد.

جلسه اضطراری هیئت مدیره باشگاه استقلال

توقف استقلال مقابل مس رفسنجان اعضای هیات مدیره استقلال را در مورد آینده این تیم دچار تردید کرده است. وقتی استقلال در رفسنجان به مساوی قناعت کرد، پرسپولیس سایپا را شکست داد تا فاصله دو تیم 6 امتیاز شود. همین فاصله، اعضای هیات مدیره را مصمم کرد یک بار دیگر درباره آینده استقلال با هم وارد مشورت شوند.

بر این اساس به دنبال تساوی یک - یک تیم فوتبال استقلال مقابل مس رفسنجان در هفته شانزدهم لیگ برتر، اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال شب گذشته جلسه اضطراری البته به صورت مجازی برگزار کردند.

در حالی که ظهر دیروز نیز جلسه هیئت مدیره درباره تأمین منابع مالی برگزار شده بود، با ادامه نتایج نامطلوب استقلال قرار است اعضا درباره عملکرد فنی این تیم جلسه‌ای را برگزار کنند.

تیم استقلال در پنج دیدار گذشته خود تنها یک پیروزی کسب کرده و فاصله‌اش با صدر جدول به شش امتیاز رسیده است.

به نظر می رسد هر 4 عضو هیات مدیره معتقد به برکناری محمود فکری هستند و نزدیک ترین فرد به نیمکت استقلال فرهاد مجیدی است.

دعوت محمود فکری به استعفا

به گفته منابع آگاه، قرار است احمد مددی به نمایندگی از اعضای هیات مدیره استقلال محمود فکری را دعوت به استعفا کند. هیات مدیره قصد دارد به مدیرعامل باشگاه ماموریت بدهد در نشست کاملا دوستانه با محمود فکری، از او بخواهد توافقی از تیم جدا شود. البته احتمالا برخی اعضای هیات مدیره هم در این جلسه دوستانه حضور خواهند داشت.

با این حساب یا محمود فکری در نشست امروز با اعضای هیات مدیره و مدیرعامل باشگاه استقلال استعفای خود را می نویسد و داوطلبانه جدا می شود و یا مدیران استقلال او را کنار می گذارند.

در حالی که چشم همه هواداران استقلال به اعلام رسمی تصمیم هیات مدیره باشگاه پیرامون قطع همکاری با محمود فکری و بازگشت فرهاد مجیدی به استقلال است، احتمالا آبی ها باید چند ساعتی بیشتر برای شنیدن این اخبار رسمی صبر کنند.

احتمال بازگشت فرهاد مجیدی به استقلال

هیات مدیره استقلال به این تصمیم که نیمکت استقلال را به فرهاد مجیدی بسپارد، نزدیک‌تر شده است.

مجیدی همچنان بین طیف وسیعی از هواداران استقلال محبوبیت زیادی دارد و بیشتر هواداران این تیم خواستار حضور او روی نیمکت استقلال هستند.

شاید اگر حضور مربی خارجی در ایران آزاد بود باز هم استراماچونی بیشتر از هر مربی دیگری محبوب هواداران استقلال بود، اما در میان گزینه‌های ایرانیفرهاد مجیدیبا فاصله از همه محبوب‌تر است و نزدیک به ۷۰ درصد هواداران استقلال خواستار حضور او روی نیمکت تیم‌شان هستند.

قرار است امروز هیئت مدیره استقلال در مورد مانده یا نماندن فکری و آمدن یا نیامدن مجیدی نظر نهایی را اعلام کند.

سه گزینه سرمربیگری استقلال

البته در بین گزینه‌های سرمربی گری استقلال عملکرد فرهاد مجیدی،امیر قلعه نوییوجواد نکونامنیز به چشم می خورد.

گردآورنده:الهام خلیلی خو#‌ورزش #‌اخبار_ورزشی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

گلر فولاد خوزستان بدشانس بود که مقاومت طولانی‌مدتش برابر السد در لحظات پایانی با دریافت گل همراه بود.

1 ساعت پیش

ادین ترزیچ، سرمربی دورتموند نسبت به عملکرد داوری در دیدار مقابل منچسترسیتی ناراضی است.

1 ساعت پیش

ژاوی هرناندز سرمربی اسپانیایی السد پس از توقف مقابل فولاد گفت ما مقابل تیم خوبی بازی کردیم.

1 ساعت پیش

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی موفقیت در لیگ قهرمانان را تا حدی بسته به شرایط و اتفاقات نیز می داند.

1 ساعت پیش

تیم فوتبال شارجه امارات موفق به کسب پیروزی برابر نیروی هوایی عراق شد.

1 ساعت پیش

رئال مادرید پس از دو سال بار دیگر به نیمه نهایی لیگ قهرمانان بازگشت.

1 ساعت پیش

منچسترسیتی با برتری ۱-۲ در آلمان موفق به صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان شد.

1 ساعت پیش

رئال مادرید با کسب تساوی بدون گل در خانه لیورپول، راهی مرحله نیمه نهایی رقابت های لیگ قهرمانان اروپا شدند.

1 ساعت پیش

مربی فولاد خوزستان معتقد است شانس برتری مقابل السد را داشتند.

1 ساعت پیش

ایلکای گوندوگان، ستاره آلمانی منچسترسیتی این تیم را شایسته حضور در نیمه نهایی لیگ قهرمانان می داند.

1 ساعت پیش

یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی لیورپول مدعی شد تیمش برابر رئال مادرید از فرصت های خود بهره نبرده است.

1 ساعت پیش

تیم های استقلال ایران و الاهلی عربستان بامداد جمعه به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

2 ساعت پیش

کاپیتان پرسپولیس اولین گل فصل جدید لیگ قهرمانان در فصل ۲۰۲۱ را به شکلی جالب به نام خود کرد.

4 ساعت پیش

مهاجم برزیلی فولاد موفق شد دروازه السد را باز کند و تیمش را در این بازی حساس پیش بیاندازد.

4 ساعت پیش

الریان قطر در حضور مدافع ایرانی‌اش برابر گوآ هند به تساوی بدون گل رضایت داد.

4 ساعت پیش

بیشتر...