وزارت ارتباطات در حوزه ict، نیروی انسانی تربیت می کند فیلم all tv logo

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره آموزش نیروی انسانی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: یک کار ریشه‌ای که وزارت ارتباطات همراه با وزارت آموزش و پرورش و وزارت کار دنبال می‌کند، تربیت نیروی ماهر در حوزه اقتصاد دیجیتال است؛ چرا که یکی از موضوعات چالشی و اساسی ما در حوزه فضای مجازی، اقتصاد دیجیتال و ارتباطات و فناوری اطلاعات، بحث نیروی انسانی است و به شدت نیازمند نیروی انسانی متخصص و ماهر در این زمینه هستیم.

او ادامه داد: ما در راستای تامین نیاز‌های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، کاری را با چند وزارتخانه شروع کرده ایم و فکر می‌کنم حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر از دانش آموزان کشور در چند استان در زمینه برنامه ریزی و مهارت‌های پایه در اقتصاد دیجیتال آموزش دیده اند تا اگر علاقمند بودند مسیر زندگی خود را در این راستا و در این حوزه قرار دهند.

زارع‌پور افزود: در برنامه هفتم هم پیگیری کردیم و یک بندی در این قانون آمده و بر اساس آن وزارت ارتباطات با همکاری دستگاه‌های ذی ربط مکلف شده است که سالی ۱۰۰ هزار نیروی متخصص آموزش دهد تا در تخصص‌هایی که در این بخش در کشور مورد نیاز هستند، آماده ورود به بازار باشند.

او ادامه داد: ما در حال فراهم کردن مقدمات هستیم تا زمانی که این قانون ابلاغ شد بتوانیم کار را شروع کنیم.

وزیر ارتباطات با اشاره به آموزش به معلمان در این زمینه گفت: این اتفاق میان معلمان هم بازتاب خوبی داشت؛ چرا که ما معلمان را هم آموزش دادیم چون کسی که سر کلاس می‌رود و می‌خواهد آموزش دهد خودش اول باید خوب یاد بگیرد و بتواند توانمندی‌هایش را توسعه دهد تا سرکلاس بتواند انگیزه را در میان دانش آموزان ایجاد کند.

او اضافه کرد: این ۳۰- ۴۰ هزار نفر که از دانش آموزان و معلمان آموزش دیده اند یک مرحله آزمایشی بود برای آن ۱۰۰ هزار نفری که در قانون هفتم به آن اشاره شده است.#‌اخبار_علمی_پزشکی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

حمید گودرزی در سال بعد از 12 سال زندگی مشترک از همسرش ماندانا دانشور در سال 95 جدا شد که تا مدتها دلیل این موضوع مشخص نشد.

1 ساعت پیش

هم‌زمان با دهه دوم محرم، مجالس عزاداری هیئت‌ها برای سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش آغاز می‌شود

1 ساعت پیش

بر اساس اطلاعات موجود، صنعت خودروی کشور در دهه ۹۰ با وضعیت نابسامانی روبرو بود.تا پایان تابستان سال ۱۴۰۰، انبارهای خودروسازان شاهد تجمع بیش از ۱۷۰ هزار دستگاه خودروی ناقص بودند. این موضوع نشان‌دهنده عمق بحران در این صنعت است.در دوران اخیر، صنعت خودرو با مشکلات متعددی روبرو بوده است. تعهدات انجام نشده به اوج خود رسیده و شکاف قیمتی میان محصولات تولیدی و بازار به شدت افزایش یافته بود.

1 ساعت پیش

یکی از نزدیکان باشگاه پرسپولیس خبر داد که یحیی گل‌محمدی اصلا و ابدا تمایلی به بازگرداندن بشار رسن ندارد.

1 ساعت پیش

درحالی شاهد بیش‌اظهاری و هدر رفتن حدود یک میلیارد دلار منابع ارزی کشور به واسطه واردات آیفون‌های رفرش و ریپک شده هستیم که وزرات صمت میتوانست منابع ارز حاصل از صادرات را برای واردات خودرو تخصیص دهد.

1 ساعت پیش

مجتبی پور بخش با انتشار نماز خواندن دبیر در استوری اینستاگرامش از او به عنوان خوش شانس یاد کرد.

1 ساعت پیش

با توجه به استقبال گسترده مشتریان از عرضه نیسان سیلفی در سامانه یکپارچه، شرکت آمیتیس خودرو از زیرمجموعه‌های گروه صنعتی ایران‌روور، دور جدید عرضه این خودروی باکیفیت و برند ژاپنی را از امروز 24 اردیبهشت 1403 آغاز کرد.

1 ساعت پیش

تصویری از مادر سام اصغری منتشر شد که چهره او 20 سال از بریتنی جوانتر نشان می دهد.

1 ساعت پیش

مراسم هفتمین روز ارتحال آیت‌الله حاج شیخ علی نکونام گلپایگانی (ره) فردا جمعه در قم برگزار می‌شود.

1 ساعت پیش

بیشتر...