فشار افکار عمومی در پایان دادن به جنایات رژیم صهیونیستی حامیانش موثر است all tv logo

حسینی:
فشار افکار عمومی در پایان دادن به جنایات رژیم صهیونیستی و حامیانش موثر است
سیاسیدولت

سیدمحمد حسینی معاون رئیس جمهور در آستانه روز قدس در وبینار «غزه مظهر اقتدار و معنویت» که با همت رایزنی فرهنگی ایران در جاکارتا و با محوریت انتظار مردم غزه از مسلمانان و آزادیخواهان جهان، با حضور پروفسور بصری حسن الدین سفیر اسبق اندونزی در تهران، محمد بروجردی سفیر ایران در اندونزی، سوپ رات مان استاد دانشگاه مطالعات غرب آسیا در دانشگاه حسن الدین و محمدرضا ابراهیمی رایزن فرهنگی ایران در اندونزی برگزار شد، گفت: این روزها امت اسلامی به خاطر جنایات وحشیانه صهیونیست‌ها در قتل عام ۳۳ هزار نفر در طی ۶ ماه گذشته، زیر آوار ماندن بیش از ۸ هزار نفر و مجروح شدن ۷۵ هزار نفر و آواره شدن بیش از دو میلیون نفر ساکنان غزه سوگوار و عزادار هستند.

معاون رئیس جمهور گفت: تحمل جنایت صهیونیست‌ها در حمله به مردم بی پناه غزه و هجمه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از جمله بیمارستان المعدانی، بیمارستان اندونزی و اخیرا بیمارستان شفا برای همگان سخت و ناگوار است، اما به رغم همه این فشارها مردم غزه با ایمان و اعتقاد راسخ در مقابل صهیونیست‌ها مقاومت و ایستادگی کرده و نشان دادند که حاضر نیستند تسلیم ظلم و تجاوز رژیم صهیونیستی شوند.

حسینی خاطرنشان کرد: رژیم سفاک صهیونیستی از سال ۱۹۴۸ که توسط انگلیس، آمریکا و قدرت‌های غربی بر مردم فلسطین تحمیل شد همواره در طی این ۷۵ سال مشغول تعدی و ستم علیه مردم فلسطین بوده است، اما اوج نسل کشی و جنایت را در حوادث اخیر غزه شاهد هستیم به نحوی که واحدهای مسکونی، مساجد، مدارس، دانشگاه‌ها و حتی بیمارستان ها مداوم بمباران می‌شوند و شرایط برای مردم غزه به قدری دشوار شده که حتی با کمبود شدید غذا، آب و دارو مواجه هستند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور توجه بیشتر ملت‌های مسلمان و دولت‌های اسلامی را نسبت به شرایط مردم فلسطین مورد تاکید قرار داد و گفت: بدون تردید حضور امواج انسانی و اقیانوس بیکران مردم جهان در تجمعات و راهپیمایی روز قدس می‌تواند رژیم غاصب اسرائیل و حامیانش را تحت فشار قرار دهد که بدانند ادامه جنگ هزینه زیادی برایشان در افکار عمومی دنیا خواهد داشت.

وی با تاکید بر اهمیت روشنگری در خصوص جنایات صهیونیست‌ها اظهار داشت: جنگ‌ هم قواعد خاص خود را دارد اما صهیونیست‌ها هر روز مرتکب جنایت جنگی می سوند و حقوق بین‌الملل بشردوستانه را نقض و کنوانسیون‌ها و معاهدات بین‌المللی را زیرپا گذاشته و نادیده می‌گیرند همچنان که در روزهای اخیر کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را با موشک مورد حمله قرار دادند.

استاد دانشگاه تهران در ادامه وظایف و مسئولیت‌های مجامع مدعی حقوق بشر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: باید معلوم شود که دولت‌ها و مجامعی که خود را مدعی حقوق بشر و طرفدار حقوق زن و کودک نشان می‌دهند چرا در قبال کشتار زنان و کودکان توسط رژیم صهیونیستی سکوت کرده‌اند و چرا آمریکا ۴ قطعنامه‌ شورای امنیت درباره توقف جنگ و نسل کشی در غزه را وتو می‌کند و آشکارا تسلیحات نظامی و جنگی در اختیار رژیم صهیونیستی قرار می‌دهد؟

حسینی گفت: برای توقف ماشین جنگی اسرائیل از دولت ها و مجامع جهانی از جمله شورای امنیت سازمان ملل و دادگاه بین المللی لاهه که اقدام اولیه ای در این خصوص انجام داد، انتظار تلاش جدی‌تر و موثر وجود دارد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور ضمن قدردانی از دولت آفریقای جنوبی به خاطر ارائه لایحه پایان دادن به نسل‌کشی به دادگاه بین المللی در لاهه خاطرنشان کرد: بیش از همه از سازمان همکاری اسلامی توقع می‌رود که تصمیمات قاطع اتخاذ کند و اقدامات عملی انجام دهد چرا که اساسا فلسفه تشکیل این سازمان، حمایت از مسجدالاقصی و مقابله با جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین بود.

وی گفت: جهان اسلام ظرفیت و توانمندی‌های فراوانی دارد که استفاده از آن می‌تواند، رژیم صهیونیستی را وادار به خروج از غزه و توقف بمباران کند، همچنان که ورود یمن به عرصه حمایت از مردم مظلوم غزه، شرایط را برای صهیونیست‌ها دشوار کرده است، اما متاسفانه برخی کشورها از رژیم صهیونیستی پشتیبانی می‌کنند و با ارسال سوخت و کالاهای مورد نیاز صهیونیست‌ها سبب تقویت آنها و شریک جرمشان شده‌اند و در آزمون مقابله ظالم و مظلوم، نه تنها به یاری مظلوم نمی شتابند بلکه مع‌الاسف ستمگر را یاری می کنند.

معاون رئیس جمهور حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس را حائز اهمیت و تاثیرگذار دانست و گفت: امت اسلامی و همه آزادیخواهان جهان با حضور در تجمعات و راهپیمایی‌ها و اعلام حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین و غزه و نشان دادن تنفر و انزجار از صهیونیست‌ها و حامیانش می‌توانند باعث شوند تا حامیان اسرائیل غاصب، نتانیاهو و رژیم صهیونیستی را به پایان نسل کشی وادار کنند.

حسینی در پایان با قدردانی از حمایت ملت و دولت اندونزی از مردم فلسطین اظهار کرد: اینگونه حمایت‌ها می‌تواند نتایج خوبی برای صلح و امنیت پایدار داشته باشد همچنان که مردم ایران بر اساس نگاه ژرف امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای همواره مسئله فلسطین را مسئله اول جهان اسلام دانسته و می دانند و براین باورند که مسئله قدس می‌تواند عامل وحدت و همبسگی جهان اسلام باشد.

باشگاه خبرنگاران جوانسیاسیدولت#‌سیاسی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: روسای فدارسیون‌های ورزشی با مشاهده اراده مسئولان و متولیان ورزش استان برای برگزاری هرچه باشکوهتر جام صفوی برای شرکت در این جام ابراز علاقه کرده‌اند به طوری که هم اکنون هشت فدراسیون مختلف ورزشی برای حضور اعلام آمادگی کرده‌اند.

یک ربع پیش

یک رسانه آمریکایی در گزارشی درباره پاسخ نظامی ایران به حمله متجاوزانه رژیم صهیونیستی به نقل از کارشناسان نوشت، این سلاح‌ها پیچیده‌تر از هر چیزی است که تل‌آویو در شش ماه جنگ علیه غزه و متحدان حماس در منطقه تاکنون با آن مواجه بوده است.

یک ربع پیش

یکی از رهبران ائتلاف فتح عراق امروز با اشاره به عملیات «وعده صادق» ایران علیه رژیم صهیونیستی، تاکید کرد که این رژیم از سال ۱۹۷۳ شاهد چنین حملاتی نبوده است.

یک ربع پیش

مسئول بسیج ادارات و کارمندان خراسان جنوبی گفت: مأموریت بسیج ادارات و کارمندان کمک به تحقق دولت اسلامی است. این دولت بتواند نهادسازی‌ها و بسترسازی‌های لازم برای ایجاد جامعه اسلامی را فراهم کند.

یک ربع پیش

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: راههای ارتباطی بیش از 70 روستای استان سیلابی شد.

یک ربع پیش

بر اساس آخرین آمار از وضعیت بارش‌ها در کشور، در استانهای ایلام، گلستان، همدان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی میزان بارش‌ها نسبت به سال گذشته افزایشی بود.

یک ربع پیش

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین از توزیع ۵۳۰۰ تن انواع کود شیمیایی پایه و سرک در فامنین خبر داد و گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون۵۳۰۰ تن انواع کود شیمیایی پایه و سرک در فامنین تأمین و توزیع شده است.

یک ربع پیش

وزارت امور خارجه روسیه در پی پاسخ مشروع ایران به اقدام متجاوزانه رژیم صهیونیستی علیه ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، نسبت به تشدید تنش‌ها در منطقه ابراز نگرانی کرده و از طرفین خواست خویشتن‌داری کنند.

یک ربع پیش

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از اصلاح و نوسازی ۸۹ کیلومتر شبکه آب استان در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: اصلاح شبکه‌های فرسوده آب بخشی از اقدامات فنی برای کاهش هدررفت آب است.

یک ربع پیش

بیشتر...