خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

ترور سردار سلیمانی بدون پاسخ نخواهد ماند رضوی

نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل:
ترور سردار سلیمانی بدون پاسخ نخواهد ماند
به گزارشخبرگزاری رضوی، مجید تخت‌روانچی در گفت و گوی اختصاصی با شبکه  ان بی سی آمریکا گفت: توپ در زمین آمریکا است . این آمریکا بود که در سال ۲۰۱۸ در دوره دولت ترامپ میز مذاکره را ترک کرد. حالا هم این واشنگتن است که باید تصمیم بگیرد که آیا قصد دارد سیاست ورشکسته دولت قبلی خود را ادامه دهد یا اینکه می خواهد صفحه جدیدی باز کند.
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل تاکید کرد: به محض اینکه آنها به تعهدات خود عمل کنند، ایران بارها اعلام کرده است به تعهدات کامل خود باز خواهد گشت.
 وی افزود که ایران طرحی برای انجام مذاکره با دولت جدید آمریکا ندارد و در انتظار نخستین گام از سوی آمریکا برای برداشتن تحریم ها و بازگشت به توافق هسته ای ۲۰۱۵ است.
تهران تاکنون گفت‌وگویی با دولت بایدن نداشته است
نماینده ایران در سازمان ملل تصریح کرد از زمان روی کار آمدن بایدن تاکنون، هیچ گونه مکالمه ای بین ایران و آمریکا صورت نگرفته است.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا ایران طرحی برای گشایش مذاکرات مستقیم  یا غیر مستقیم از طریق یک میانجی احتمالا دولت سوئیس  دارد؟، گفت: ما هیچ برنامه ای در این زمینه نداریم.
دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: این به آمریکا مربوط  می‌شود که چه تصمیمی بگیرد، ما عجله ای در این زمینه نداریم.
نماینده دائم ایران در سازمان ملل  در عین حال گفت: تنها حرف کافی نیست، باید شاهد اقدام از طرف آمریکایی باشیم.
جنایت ترور سردار سلیمانی بدون پاسخ نخواهد ماند 
تخت‌روانچی در پاسخ به سوالی درباره ترور سردار قاسم سلیمانی نیز تاکید کرد که  جنایت ترور سردار سلیمانی بدون پاسخ نخواهد ماند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل اظهار داشت: ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا «بازی بسیار خطرناکی را با ترور سردار قاسم سلیمانی آغار کرد. ما این را گفته ایم که این موضوع نمی تواند بدون مجازات  ماند، این موضع ما است».
آماده تبادل جامع زندانیان هستیم
تخت روانچی در بخش دیگری  از این مصاحبه گفت: ما آماده تبادل جامع تمامی زندانیان یا بازداشت شدگان بین طرفین هستیم و این یک پیشنهاد ساده و روشن است.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

بانک توسعه تعاون,تقدیر روابط عمومی بانک توسعه تعاون در جشنواره برترین‌های روابط عمومی ایران

2 ساعت پیش

پیش بینی دلار 20 هزار تومانی در سال 1400,کاهش قیمت دلار در پایان دولت روحانی,پیش بینی جدید دلار,دلار چند هزار می شود,نرخ دلار در سال جدید,دلار 1400,افزایش دلار

4 ساعت پیش

تعویض کامل تیوب های کوره واحد کاهش گرانروی شرکت پالایش نفت اصفهان

4 ساعت پیش

پیش بینی قیمت طلا در روزهای پایانی سال 99,قیمت طلا چقدر کاهش می یابد,قیمت سکه​ به زیر خط 11 میلیون می رسد,,,

5 ساعت پیش

مشخصات سریع ترین خودرو جهان 5 آر,بررسی خودرو سریع بلادهوند Bloodhound,آئوسی اینویدر,قیمت خودرو آئوسی اینویدر,عکس خودرو 5 آر

5 ساعت پیش

نگذاریم یک شرکت توانمند تولیدی مانند فولاد مبارکه قربانی مسائل سیاسی شود,اخبار فولاد مبارکه

5 ساعت پیش

حداقل حقوق کارمندان در سال 1400,یارانه 2 میلیونی بازنشستگان,تایید نهایی همسان سازی حقوق بازنشستگان,جزئیات واریز حقوق بازنشستگان در اسفند 99,زمان واریز حقوق های اسفند 99

5 ساعت پیش

شورای عالی بورس و اوراق بهادار به منظور ایجاد زمینه مشارکت حداکثری سهامداران عدالت در برگزاری مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت تصمیمات جدید اتخاذ کرد.

5 ساعت پیش

دکتر محمد علی دهقان دهنوی، سخنگوی شورای عالی بورس، امروز ۱۲ اسفند ماه در دویست و ششمین جلسه شورای عالی بورس یکی از موضوعات مهم مطرح شده در این جلسه را تصویب پیشنهادی عنوان کرد که حاصل ارزیابی و پیشنهاد سازمان بورس در قالب فعالیت صندوق توسعه بازار است.

5 ساعت پیش

محمد عطایی: «مراجع نظارتی الزامی برای تسویه اعتبارات کارگزاری‌های فعال در بازارسرمایه در پایان سال مالی شرکت‌های کارگزاری ندارند.»

11 ساعت پیش

نمایندگان مجلس برای طرح‌های مهم کشاورزی و امنیت غذایی، به شرکت‌های وابسته و تابعه وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و نیرو مجوز انتشار تا سقف دویست و هفتاد هزار میلیارد ریال اوراق مالی - اسلامی از طریق بانک کشاورزی را دادند.

11 ساعت پیش

شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین در گزارش ۶ ماهه خود از رشد ۲۳۰هزار و ۱۴۶ میلیارد و ۲۶۲ میلیون ریالی پرتفوی بورسی خبر داد.

11 ساعت پیش

مصوبه هیئت مدیره سازمان بورس مبنی بر افزایش حد نصاب سرمایه‌گذاری صندوق‌های با درآمد ثابت در سهام به مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری ابلاغ شد.

11 ساعت پیش

شرکت سرمایه گذاری غدیر در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۹، به ازای هر سهم خود یک هزار و ۲۳ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۵۴۲ ریال اعلام شده بود، از افزایش ۸۹ درصدی در هر سهم حکایت دارد.

11 ساعت پیش

پایگاه خبری لقمه: عباس قبادی گفت: با اتمام انتقال میوه از شمال و غرب کشور به تمامی استانها توزیع آن آغاز شده و باعث کاهش قیمت در بازار می شود.

11 ساعت پیش

بیشتر...