خبرگزاری ایسنا |
6 روز پیش

واکنش ملی پوش سابر به اعزام بدون مربی به ایتالیا ایسنا

واکنش ملی‌پوش سابر به اعزام بدون مربی به ایتالیا

ملی پوش شمشیربازی ایران گفت: از عملکرد خودم در جام جهانی مادرید ناراضی نیستم و روند رو به رشدی دارم و روز به روز بهتر می شوم.

محمد رهبری در گفت و گو با ایسنا درباره‌ی عملکرد خود در جام جهانی شمشیربازی سابر مادرید بیان کرد: در مرحله گروهی جام جهانی مادرید توانستم تمام بازیهایم را پیروز شوم و مستقیم وارد جدول ۶۴ نفره شدم. در دور اول بازیکن ایتالیا را شکست دادم و در دور دوم بازیکن فرانسوی را از پیش رو برداشتم. شمشیرباز فرانسوی بازیکن خوبی است و می خواستم به خودم ثابت کنم که همانند المپیک می توانم او را شکست دهم و موفق هم شدم. رقابتم با بازیکن مصر پایاپای بود و می توانستم پیروز باشم اما بر سر اشتباهی که خودم انجام دادم نتیجه را واگذار کردم.

او افزود: در بخش انفرادی خوب بازی کردم و کاری که انتظار داشتم را انجام دادم. البته فکر می کنم می توانستم بهتر از این باشم و حریف مصری را شکست دهم. با این حال از خودم ناراضی نیستم.

رهبری در مورد عملکردی که در بخش تیمی داشت و این که گفته می‌شود آنطور که باید انتظارات را برآورده نکرد، گفت: نمی‌دانم چه کسی این حرف را زده است. من در بازی مقابل اسپانیا، تونس و چین بیشترین ضربه را زدم و بهترین نتیجه را گرفتم. گرجستان تیم ضعیفی نیست و بازی نزدیکی با این تیم داشتیم. یکی از بازیکنان گرجستان در انفرادی برنز گرفت و رنکینگ سوم دنیا را دارد و در نهایت با یک اختلاف بازی را به گرجستان واگذار کردیم. در تیم ما یک بازیکن جدید وارد شده و نمی‌توان گفت باید از الان همه امتیازها را بگیرد اما تا جایی که می‌توانست به تیم کمک کرد.

ملی‌پوش شمشیربازی ایران در  مورد حضور در گرند پری ایتالیا بیان کرد: آخر هفته عازم مسابقات ایتالیا می شویم و این مسابقات، امتیاز خوبی دارد. امیدوارم من و علی پاکدامن نتیجه خوبی بگیریم و رنکینگ خود را ارتقاء دهیم. با توجه به روند رو به رشدی که داریم، می توانیم روز به روز بهتر شویم و در قهرمانی آسیا مدال انفرادی و تیمی خوش رنگی بگیریم.

او در مورد علت اینکه بدون سرمربی به ایتالیا می روند، گفت: فدراسیون تصمیم گرفته است. من هم تازه متوجه شده ام من و پاکدامن می رویم و اصلا اطلاعی نداشتم چه کسانی قرار است اعزام شوند. ۱۰۰ درصد مربی در کنارمان باشد، به ما کمک می کند چون از بیرون  مسائلی را می‌بیند که شاید ما در جریان مسابقه نبینیم. اتفاقا استقبال می‌کنیم مربی در کنار ما باشد. آقای قربانی در مسابقات خیلی به ما کمک کرده و در مسابقات پیش رو هم می تواند کمک زیادی  کند.

رهبری در پاسخ به این پرسش که فکر می‌کند انتخابات فدراسیون زودتر برگزار شود به نفع ورزشکاران باشد؟ تاکید کرد: انتخابات هر چه زودتر برگزار شود، تمرکز همه اعضای فدراسیون سمت نتیجه‌گیری می‌رود. الان همه به فکر برگزاری انتخابات هستند و انتخابات زودتر باشد برای همه بهتر است.

سابریست ملی پوش ایران درمورد تعویق بازی های آسیایی هانگژو گفت: خیلی ناراحت شدم. سال آینده باید دنبال کسب سهمیه المپیک باشیم و می‌خواستیم تمام تمرکزمان را روی کسب سهمیه المپیک بگذاریم و  با این تعویق، امکان برگزاری مجدد بازیها  کمتر می‌شود چون با مسابقات دیگر تداخل پیدا می‌کند. از طرفی سخت است ورزشکاران برای چند مسابقه آمادگی خود را حفظ کنند. فکر می‌کنم برای همه ورزشکاران بهتر بود بازیها امسال باشد و ضربه بزرگی به ورزشکاران بود. اصلی ترین درآمد ورزشکاران نیز این است که در بازی های آسیایی مدال بگیرند و از پاداش آن سرمایه‌ای به دست آورند.

رهبری در مورد تسویه حساب قرارداد لیگ شمشیربازی بیان کرد: ما سال گذشته عضو تیم دانشگاه آزاد بودیم و ۲۷ درصد از قرار داد ما را کم کرد و از قرارداد ۴۰ میلیونی حدود ۲۸ تومان پرداخت کرد. ما برای یک فصل لیگ ۲۷ تا ۲۸ میلیون دریافت کردیم.

 انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بندرعباس-دبیر کانون‌های خدمت رضوی هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان مشکل مالی برای امور فرهنگی ندارد اظهار داشت: در همت و تلاش و محتوای کیفی مشکل وجود دارد که باید این نقیصه نیز رفع و برنامه ریزی های کیفی صورت گیرد. 

5 ساعت پیش

تیم والیبال زنان ایران به جای قزاقستان در بازی های کشورهای اسلامی شرکت می کند.

5 ساعت پیش

شفقنا نوشت: بر اساس فرمان منسوب به ملا هبت‌الله آخندزاده، رهبر طالبان اعضای این گروه از چندهمسری منع شده‌اند.

5 ساعت پیش

رییس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس جمهور قانون «جهش تولید دانش بنیان» را برای اجرا ابلاغ کرد.

5 ساعت پیش

مشهد- اتصال یک دستگاه هیتربرقی باعث ایجاد دودگرفتگی موقت در بخشی از حرم مطهر رضوی شد.

5 ساعت پیش

بندرعباس-مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: ششمین دوره انتخابات شورای هیأت های مذهبی هرمزگان همزمان با سراسر کشور در حال برگزاری است.

5 ساعت پیش

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به منظور بررسی و پیگیری مشکلات مردم از روستاهای مرزی "خشکلان و ساوجی" مریوان بازدید کرد.

5 ساعت پیش

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه ۹ شهرستان گیلان آبی کرونایی است، گفت: گیلان سبز در حال آبی شدن است.

4 ساعت پیش

معاون فناوری شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: از امروز صبح کار محاسبات سوده جاماندگان را آغاز کردیم و نهایتاً از فردا اول خرداد می‌توانیم سودها را به حساب شبا سهامداران واریز کنیم.

5 ساعت پیش

بیشتر...