راهبرد معاصر |
4 ماه پیش

پیش بینی بورس چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۲ راهبرد معاصر

بازار سرمایه، روزهای رکودی تکراری را سپری می‌کند. لبریز شدن صبر برخی سهامداران، آن‌ها را به سمت سفارش‌های فروش سوق می‌دهد. چه عواملی ممکن است بازار را از شرایط فعلی نجات دهد؟

به گزارش راهبرد معاصر؛ در پایان معاملات چهارمین روز هفته، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با افت 0.08 درصدی، معادل هزار و 598 واحد از ارتفاع این شاخص، در سطح دو میلیون و 90 هزار واحدی قرار گرفت.

کاهش ارتفاع نماگر اصلی تالار شیشه‌ای در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن به‌عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی موازی را به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن با افت شدیدتر 0.3 درصدی (معادل دو هزار و 206 واحد)، تا پله 732 هزار و 592 واحدی تنزل یافت.


تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را در روز سه‌شنبه، سه هزار و 966 میلیارد تومان نشان می‌داد. گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران، حجم معاملات چهارمین روز هفته را نیز هفت میلیارد و 100 میلیون برگه سهم نشان می‌دهد.

همچنین بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز حکایت از خروج سرمایه آنها از بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه حقیقی در پایان معاملات روز سه‌شنبه بورس، خبر از خروج 198 میلیارد تومانی پول حقیقی از سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی می‌دهد.


شاخص کل در محدوده سقف سال 99 قرار دارد. با وجود اینکه این محدوده حمایت مهمی برای بازار به شمار می‌آید، اما خریداران همچنان در تصمیمات خود محتاطانه عمل می‌کنند.

مطالعه بیشتر: پیش بینی بورس سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ / دنده معکوس بازار سهام در سایه رکود معاملات
این موضوع نشان می‌دهد دو ریسک بازار که از جانب بانک مرکزی مطرح است، همچنان اهالی تالار شیشه‌ای را نسبت به خرید سهام مردد می‌کند. کارشناسان معتقدند در صورتی که سیاست‌ها و تصمیمات بانک مرکزی در جهت رشد دلار نیمایی اتخاذ شود، آنگاه می‌توان انتظار اقبال فعلان بازار را نسبت به خرید سهام مشاهده کرد.


از سوی دیگر، انتشار مجدد گواهی سپرده خاص با سود 30 درصد از سوی بانک مرکزی، دیگر عاملی است که شناوری نقدینگی بازار سهام را تهدید می‌کند. در صورت اعتمادسازی و کم‌رنگ شدن سایه دو ریسک یادشده، به تدریج اهالی تالار شیشه‌ای جسارت بیشتری در خرید سهام به خرج خواهند داد.

در راستای پیش بینی بورس آخرین روز هفته، با توجه به اینکه صندوق‌های اهرمی بازار در سوی منفی دامنه نوسان ایستادند، انتظار می‌رود بازار سهام مجددا رخ سرخ به خود گیرد./تجارت نیوز#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

قیمت دلار از ابتدای هفته، کاهش‌های محدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومانی داشت و در نیمه بالایی کانال هشتم از کریدور پنجم معامله شد.

یک ربع پیش

متولی ورزش فارس، ۸ تیرماه را یکی از مهم‌ترین روزهای تاریخ کشور دانست و توسعه زیرساخت‌های ورزشی را مهم‌ترین انتظار جامعه ورزش از رئیس جمهور منتخب عنوان کرد.

12 دقیقه پیش

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی از احداث ناحیه صنعتی در این شهرستان خبر داد و گفت: با اتمام مطالعات طرح فوق،عملیات اجرایی این پروژه آغاز خواهد شد.

10 دقیقه پیش

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: شرکت‌های ایران خودرو و سایپا تا تیرماه سال ۱۴۰۴ فرصت دارند تا از شمولیت ماده ۱۴۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت خارج شوند تا دیگر مشمول لغو پذیرش نشوند.

11 دقیقه پیش

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان با اشاره به شروع تعطیلات تابستانی از آماده‌سازی و ارتقاء ایمنی محورهای مواصلاتی استان همدان برای استقبال از سفرهای تابستانی خبر داد. 

یک ربع پیش

رئیس سابق دفتر شورای نگهبان در استان قم گفت: انتخابات مظهر عظمت، تجلی و عینیت بخش پشتوانه مردمی نظام جمهوری اسلامی است، هر نظامی را جزء نظام متکی بر مردم می‌توان شکست داد.

11 دقیقه پیش

رئیس هیئت کشتی استان فارس با بیان اینکه ناکامی‌های فرنگی‌کاران نامدار این استان در مسیر سهمیه المپیک ارتباطی با عملکرد هیئت استان ندارد، برای حضور در مناظره با منتقدان اعلام آمادگی کرد.

13 دقیقه پیش

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تنها راه تحول اقتصادی در کشور ایجاد صنعت دانش بنیان صادرات محور می‌باشد.

10 دقیقه پیش

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان گفت: خیرین در قالب پویش نذر قربانی ۵۰۴ راس قربانی اهدا کردند.

یک ربع پیش

بیشتر...