عملیات نظامی جمهوری آذربایجان در قره باغ ۲۷ کشته ۲۰۰ زخمی در پی داشت all tv logo

عملیات نظامی جمهوری آذربایجان در قره‌باغ ۲۷ کشته و ۲۰۰ زخمی در پی داشت
بین‌المللبین‌الملل

گگان استپانیان مدیر سازمان مدافع حقوق بشر آرتساخ (قره باغ) سه‌شنبه شب در توئیتی نوشت که بر اساس آمار دریافتی از قبرستان «استپاناکرت» تاکنون ۲۷ تن از جمله ۲ غیرنظامی کشته شده و شمار زخمی‌ها نیز از ۲۰۰ تن گذشته است.

به گفته وی، بیش از هفت هزار نفر نیز از مناطق مختلف قره‌باغ به دلیل حمله جمهوری آذربایجان از محل سکونت خود تخلیه شده‌اند.

باکو سه‌شنبه اعلام کرد که در قره‌باغ یک عملیات «ضدتروریستی» را آغاز کرده و خواهان خروج نیرو‌های نظامی ارمنستان از این منطقه است.ارمنستان نیز گفت که هیچ نیروی در قره‌باغ ندارد و اقدام باکو را «تهاجم گسترده» خواند.

ریاست جمهوری آذربایجان اعلام کرد: اگر گروه‌های ارمنی در قره‌باغ سلاح‌های خود را زمین بگذارند و تحویل دهند ما آماده توقف اقدامات‌مان برای مقابله با تروریسم و مذاکره خواهیم بود.

حکمت حاجی‌اف مشاور رئیس جمهوری آذربایجان با بیان اینکه اهداف اصلی دور تازه اقدام نظامی این کشور در قره‌باغ تقریبا محقق شده است، درباره اهداف عملیات نظامی جمهوری آذربایجان در قره‌باغ گفت که رهبران فعلی این منطقه باید برکنار شوند و ارتش ارمنستان در آنجا خلع سلاح شود.

از سوی دیگر، ارتش جمهوری آذربایجان اعلام کرد که در اقدام نظامی تازه خود در قره‌باغ کنترل بیش از ۶۰ موضع نظامی را دست نیرو‌های مسلح ارمنستان خارج کرد.

آذرتاج به نقل از وزارت دفاع جمهوری آذربایجان نوشت: حمله به مواضع نظامی نیرو‌های ارمنی قره باغ در واکنش به نقض توافق سه‌جانبه و به خصوص مین‌گذاری در جاده فوضولی بوده که به جان باختن ۲ غیرنظامی این کشور منجر شد.

باشگاه خبرنگاران جوانبین‌المللبین‌الملل#‌اخبار_بین_الملل منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دو منبع مطلع اعلام کردند که تویوتا موتور قصد دارد سومین کارخانه خودروسازی را در هند بسازد و ظرفیت تولید را در این کشور برای اولین‌بار در بیش از یک دهه افزایش دهد زیرا مشارکت آن با سوزوکی موتور باعث افزایش حجم داخلی شده است.

1 ساعت پیش

مایکل کریزو که نسبت به فصول قبل آمادگی بهتری دارد، امیدوار است که این اقدامات در نهایت در بزرگترین صحنه ورزش به ثمر برسد.

11 دقیقه پیش

روزنامه اعتماد در گزارشی با تیتر «مرد هزار چهره» به بازخوانی پرونده‌هایی با ردی از نام سعید مرتضوی پرداخته است.

نیم ساعت پیش

فیلم پرش از ارتفاع بسیار بلند با موتور سیکلت را ببینید.

نیم ساعت پیش

روز نهم بازی‌های آسیایی آغاز شده و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفته‌اند. در این خبر با نتایج لحظه‌به‌لحظه این مسابقات همراه ما باشید.

نیم ساعت پیش

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پنج‌شنبه (۶ مهر) اعلام کرد «هکرهای چینی به حدود ۶۰ هزار ایمیل وزارت خارجه آمریکا دسترسی پیدا کرده‌اند». «مایکروسافت»، اعلام کرده که در این حملاتِ هک مخفیانه، از نرم‌افزار ایمیل این شرکت سوء‌استفاده شده است. روابط آمریکا و چین از چند ماه قبل با تنش‌های بی‌سابقه‌ای مواجه شده است که سرنگونی بالن جاسوسی چین در خاک آمریکا، به افزایش این تنش دامن زده است.

1 ساعت پیش

محمد ولی‌زاده عنوان امتیازآورترین بازیکن تیم ملی والیبال ایران در دیدار مقابل اوکراین در مسابقات انتخابی المپیک را به دست آورد.

نیم ساعت پیش

«بنگاه تئاترال» نمایش‌نامه‌ای به قلم علی نصیریان است که به کارگردانی هادی مرزبان و بازیِ مجید مظفری روی صحنه می‌رود.

نیم ساعت پیش

روایت رهبر انقلاب از خدماتی که بانوان در قسمت پشتیبانی از رزمندگان و شست‌وشوی لباسهای خونی رزمندگان در دوران دفاع مقدس انجام میدادند در نماهنگی با عنوان «حوض خون» منتشر شد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...