راهبرد معاصر |
۱ هفته پیش

انتشار دوربین مخفی مالیدن خامه به صورت مردم واکنش های زیادی را برانگیخت فیلم راهبرد معاصر

اسمش را گذاشته اند «دوربین مخفی»؛ همان تولیداتی که در همه جای دنیا هم مرسوم است و خیلی هم خنده می‌گیرد و خیلی هم از ویدئوهایشان استقبال می‌شود، ولی راستش آن چیزی که در این چندروز در ویدئویی بین مردم دست به دست می‌شود، به جای خنداندن باعث عصبانیتشان شده است.

به گزارش راهبرد معاصر،اسمش را گذاشته اند «دوربین مخفی»؛ همان تولیداتی که در همه جای دنیا هم مرسوم است و خیلی هم خنده می‌گیرد و خیلی هم از ویدئوهایشان استقبال می‌شود. درنتیجه در نگاه اول خیلی هم باید از آن‌ها بابت خنداندن مردم قدردانی کرد و برایشان هورا کشید، ولی راستش آن چیزی که در این چندروز در ویدئویی بین مردم دست به دست می‌شود، به جای خنداندن باعث عصبانیتشان شده است.


مثلا در این ویدئو دوربین را پای یک پله برقی کار گذاشته اند و مرد جوانی که روی پله برقی طرف مقابل قرار دارد، با وقت شناسی، یک بشقاب پر از خامه را به صورت آدمی که در طرف دیگر پله برقی در جهت مخالف او حرکت می‌کند، می‌کوبد و می‌گوید «خامه می‌قولی؟» آدمی که هدف این به اصطلاح شوخی قرار گرفته است، به طبع هول می‌کند، عصبانی می‌شود و سعی می‌کند مهاجم را بگیرد.

درنتیجه دو نفر به جهت مخالف روی پله برقی می‌دوند و لحظاتی را خلق می‌کنند که از نظر جماعتی خنده دار است. خاطرتان هست بعد از اتفاق‌های تلخ اصفهان و اسیدپاشی به صورت چند زن، چند ویدئوی شوخی از آب پاشی به صورت زنان منتشر شد و چطور باعث شد ترس و وحشت به جان آن‌ها بیفتد؟ راستش هرطور به این موضوع نگاه کنیم، این دست ویدئو‌ها نمی‌تواند خنده دار باشد. کاربران فضای مجازی هم البته به این موضوع واکنش نشان دادند.

 

کد ویدیو
دانلود
فیلم اصلیمثلا یکی از آن‌ها نوشته بود: «‏این ویدئو‌های دوربین مخفی که ظرف خامه می‌کوبن توی صورت مردم و در می‌رن، در دفاعشونم می‌گن همه جای دنیا این جور چیزا هست. ما آیا مثل مردم جا‌های دیگه دنیا به نظر می‌آییم؟ شرایط و دلخوشی مون همون قدره؟ فک کن توی هزارجور مشکل اقتصادی و کلی فکروخیال و قسط و قرض غلت بزنی، بعد یه بیکار که خوشی زده زیر دلش باهات محتوا تولید کنه.» نکته اصلی ماجرا همین جاست. وضعیت شوخی در بحران آیا شبیه وضعیت شوخی در فضای غیربحرانی است؟

پاسخ روشن است. البته شوخی‌های بیجای صفحه «سهیل» با بیش از نیم میلیون دنبال کننده به همین جا ختم نمی‌شود. در مجموعه دیگری از ویدئوها، نمایشی بازی می‌شود که در آن دو موتورسوار گوشی را از دست مردم می‌قاپند و فرار می‌کنند. درحالی که تصویربردار این تولیدکننده‌های خلاق ویدئو در گوشه‌ای نشسته و از واکنش عصبی و درماندگی کسی که فکر می‌کند گوشی اش را از دست داده است، فیلم می‌گیرد تا بعدا در اینستاگرام منتشر کند و بگوید «لایک فراموش نشود».

بد نیست نگاهی به همین دور و اطرافمان بیندازید و تجربه‌های سرقت گوشی از آن‌ها را بشنوید. ببینید که چطور خاطره آن لحظه و وحشتی را که گرفتارش شده اند، با خود همه جا می‌کشند. مردان و زنان از صدای موتور هراس دارند و از تنهایی راه رفتن در یک کوچه خلوت می‌ترسند. خشم مردم از این ویدئو‌ها به دلیل یادآوری خاطرت تلخشان است، وگرنه هیچ کس از خندیدن بدش نمی‌آید./شهر آرا#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شکوه‌سادات هاشمی در برنامه تاک از ماجرای جالب زندگی خود گفت.

نیم ساعت پیش

خاندوزی، وزیر اقتصاد اعلام کرد: با بخشنامه ‎وزارت اقتصاد، بانک‌های زیرمجموعه این وزارت مکلف شدند تسهیلات زیر ۱۰۰میلیون تومان افراد حقوق‌بگیر و مستمری‌بگیر دارای رتبه اعتباری مناسب را «بدون ضامن» انجام دهند.

1 ساعت پیش

در این شماره از بسته اخبار بین‌الملل ایسنا، خبرهایی از گفت‌وگوی وزرای خارجه آمریکا و روسیه درباره بحران اوکراین، محکومیت حمله ائتلاف سعودی به یمن توسط سازمان ملل متحد، حملات تازه گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه و چند خبر دیگر را مرور می‌کنیم.

3 ساعت پیش

اجراکننده سیرک در حال اجرای بدلکاری بود که در مقابل چشمان تماشاچیان به پایین سقوط کرد.

5 ساعت پیش

تصویری که از اغلب دانشگاه‌ها در ذهن ما نقش بسته، محیط‌هایی است که در پس دیوارها و نرده‌هایی سرتاسری محصور شده و ورود به آنها برای افرادی غیر از دانشجویان و اساتید همان دانشگاه، چیزی کم از گذر از هفت خوان رستم ندارد! اما به همت پروفسور ثبوتی، شهر زنجان میزبان دانشگاهی است که هیچ دیوار و حائلی بین جامعه و دانشگاه ندارد و عموم مردم می‌توانند به‌راحتی در محوطه دانشگاه تردد کنند؛ نمونه‌ای کم‌نظیر از تلاش برای عمومی‌سازی و ترویج علم.

7 ساعت پیش

غفاری، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی گفت: بیش از ۹۹ درصد نسخی که در ۳۸۰ مرکز ملکی تأمین اجتماعی نوشته می‌شود، کاملا الکترونیکی است.

7 ساعت پیش

معاونان کیفیت دو شرکت ایران خودرو و سایپا در یک برنامه تلویزیونی در مورد عملکرد این شرکت ها در ساخت کیسه هوای خودروهای تولیدی توضیح دادند.

9 ساعت پیش

به جای بررسی مسائل اوکراین طلب دوساله ما را پرداخت کنید!

9 ساعت پیش

یک رزمی‌کار کره‌ای با ضربات مشت و لگد خود توانست آسیب جدی به خودروی پراید وارد کند. برخی له شدن پراید را از نیروی بالای این رزمی کار دانسته و برخی دیگر ضعیف بودن بدنه پراید را عنوان کردند.

10 ساعت پیش

فرشید اسماعیلی در این دیدار 90 دقیقه در ترکیب اصلی حضور داشت و یک گل به زیبایی به ثمر رساند که در بازبینی مردود اعلام شد.

11 ساعت پیش

معاون درمان وزیر بهداشت گفت:به شدت نگران موج ششم کرونا هستیم. از هفته قبل تاکنون ۵ هزار نفر مراجعه به مراکز درمانی افزایش یافته است. اگر مراقبت‌ها کمتر شود باید منتظر موج ششم کرونا بود.

12 ساعت پیش

علی آزادنیا، بازیگر مشهدی تئاتر ، سینما و تلویزیون است که سال‌های پیش از انقلاب اسلامی به هنرهای نمایشی علاقه‌مند شده‌است. دهه‌های شصت، هفتاد و هشتاد اوج سال‌های فعالیت او بر صحنه تئاتر بود.حرف‌های شنیدنی فراوانی دارد که بخشی از آن را در کافه شهر گفته‌است.

13 ساعت پیش

انتظار می رود پهپاد یکپارچه شده دریایی-هوایی کاربردهای گسترده ای در صنایع دریایی داشته باشد.

13 ساعت پیش

گل اول پرسپولیس به فولادخوزستان توسط مهدی عبدی در دقیقه ۴۹ را ببینید.

14 ساعت پیش

پرسپولیس موفق شد فولاد را با تک گل عبدی در ورزشگاه آزادی شکست دهد.

14 ساعت پیش

بیشتر...