خبرگزاری ایسنا |
۲ هفته پیش

ارسال ۶۴۲ اثر به پنجمین جشنواره رویش ایسنا

ارسال ۶۴۲ اثر به پنجمین جشنواره «رویش»

ایسنا/لرستانرئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای لرستان با اشاره به ارسال ۶۴۲ اثر به پنجمین جشنواره رویش، گفت: ۱۶۶ اثر به مرحله داوری این جشنواره راه یافت که ۲۲ کانون در مرحله دانشگاهی موفق به کسب رتبه و ۳۳ اثر در سامانه یازدهمین جشنواره ملی رویش ثبت شد.

عبدالصمد حمیدی در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره ملی «رویش» که عصر امروز، ۲۴ بهمن‌ماه به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای لرستان برگزار شد، گفت: جشنواره رویش در دو بخش رقابتی(اصلی) شامل کانون برگزیده، برنامه‌ها و چهره‌های خلاقانه کانون‌ها، جایزه مسئولیت اجتماعی(حسین‌علی مرادی)، گفت‌وگوی دانشجویی و کرسی آزاداندیشی و بخش غیررقابتی داخلی شامل چهره‌های موفق کانون برگزار شد.

وی با بیان اینکه این جشنواره همزمان با یازدهمین جشنواره ملی رویش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شده است، افزود: با فراخوان پنجمین جشنواره رویش دانشگاه فنی و حرفه‌ای ۶۴۲ اثر به دبیرخانه ارسال شد که ۵۴۱ اثر مربوط به بخش رقابتی و ۱۰۱ اثر مربوط به بخش غیر رقابتی با موضوع چهره‌های موفق کانونی بود.

حمیدی با اشاره به راهیابی ۱۶۶ اثر به داوری مرحله اول این جشنواره، ادامه داد: این جشنواره ویژه دستاوردها و توانمندی‌های کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با همکاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان لرستان برگزار شد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای لرستان افزود: داوری آثار رسیده به دبیرخانه را هفت نفر بر عهده داشتند و ۲۲ کانون در مرحله دانشگاهی دانشگاه فنی و حرفه‌ای موفق به کسب مقام‌های اول، دوم، سوم و شایسته تقدیر شدند و از بین آثار داوری شده‌، ۳۳ اثر در سامانه یازدهمین جشنواره ملی رویش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ثبت شد.

وی در بخشی از سخنانش فرهنگ را زیربنای همه مسائل دانست و با بیان اینکه بسیاری از مشکلات حوزه اقتصادی، سیاسی، معیشتی و هویتی نیز ریشه در مسائل فرهنگی دارند، گفت: در کشور ایران مفاخر زیادی از جمله مولوی، سعدی، حافظ و ... داشته‌ایم که اکثر آن‌ها مفاخر فرهنگی هستند و این بیانگر اهمیت فرهنگ است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

رئیس گروه احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از اصلاح و تعدیل بیش از 3130 پروانه بهره‌برداری چاه‌های مجاز کشاورزی در سال جاری خبر داد.

یک ربع پیش

هفته گذشته سه مرحله بارش شهرستان‌های منطقه بلوچستان در جنوب استان سیستان و بلوچستان را فرا گرفت که حجم زیاد این بارندگی‌ها موجب جاری‌شدن سیلاب شد و حالا هنوز سیلاب قبلی فروکش نکرده که هواشناسی اعلام کرده موج جدید بارش در راه است.

یک ربع پیش

تصاویر منتخب صفحات نخست روزنامه‌های سه شنبه 15 اسفند ماه منتشر می‌شود.

14 دقیقه پیش

مدیر امور آبفای شهرستان کرمان، گفت: امسال بارندگی‌های خوبی در کرمان نداشتیم و حفر 20 حلقه چاه برای جبران ناترازی در برنامه است که وارد مدار خواهد شد.

یک ربع پیش

رییس اداره امور عشایر استان قزوین گفت: ۵۰۰ خانوار عشایر استان در نیمه دوم امسال از خدمات رایگان پزشکی و بهداشتی برخوردار شدند.

نیم ساعت پیش

رئیس سازمان اورژانس استان تهران با اشاره به مصدوم شدن 15 نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه‌سوری در استان تهران از ابتدای اسفندماه گفت: یک نفر از مصدومان جان خود را از دست داده است.

14 دقیقه پیش

طرح زوج و فرد در هسته مرکزی کلانشهر کرج از امروز 15 تا 28 اسفند سال جاری از ساعت 16 تا 21 اجرایی می‌شود.

14 دقیقه پیش

بوکسور وزن ۸۰ کیلوگرم ایران، در گام نخست مسابقات جهانی انتخابی المپیک، حریف هندی را ناک‌اوت کرد.

یک ربع پیش

محمد بن سلیم، رئیس اماراتی فدراسیون جهانی اتومبیلرانی (FIA) به دلیل دخالت احتمالی در نتایج مسابقات گرندپری فرمول یک تحت بازجویی قرار گرفت.

14 دقیقه پیش

بیشتر...