شما نیوز |
۱ هفته پیش

برنامه اکتشاف تکمیلی هزار متر در معادن مجتمع طلای موته

برنامه اکتشاف تکمیلی 5 هزار متر در معادن مجتمع طلای موته

به گزارش شمانیوز، شهاب الدین محمد راستانی، سرپرست مجتمع طلای موته طی بازدید جمعی از کارکنان ایمیدرو از کارخانه و معدن طلای موته عنوان کرد: حداکثر تا دوسال آینده با انجام فعالیت های اکتشافی و به موازات آنها، طراحی و راه اندازی خط جدید تولید به رشد 1.5 تا 2 برابری تولید در کارخانه طلای موته دست خواهیم یافت.

به گفته وی، کمبود خاک طلای مورد نیاز در کارخانه مجتمع طلای موته نیاز به افزایش محدوده های اکتشافی و در نهایت افزایش ذخایر باید بهینه سازی در خط تولید را مورد توجه مدیران این مجتمع قرار داده است زیرا عیار ذخایر موجود در حال کم شدن است.

این مجتمع برنامه اکتشاف تکمیلی 5 هزار متری در معادن مجتمع طلای موته را در برنامه های سال 1401 خود دارد که شامل 2000متر اکتشاف در محدوده معدن چاه خاتون(شرقی و غربی) ،1000متر درمعدن سنجده و2000متر در معدن دره اشکی خواهد بود.

برنامه اکتشافی محدوده های تحت اختیار مجتمع طلای موته تا پایان سال جاری نیز چنین اعلام شده است: محدوده اکتشافی شانق2000متر، حسن آباد 1000متر، حسین آباد 1000متر و دره ساری 1000متر.

مجتمع طلای موته در حال حاضر 9 آنومالی دارد که برخی آنومالی های این مجتمع به دلیل مشکلات محیط زیستی به مرحله بهره برداری نرسیده است. اگرچه، تعاملاتی در راستای انعقاد قراردادهای مختلف با سازمان محیط زیست در حال انجام است. این در حالی است که رفع مشکلات زیست محیطی و بهره برداری از آنومالی های یادشده در جهت دستیابی به توسعه کارخانه و اشتغال زایی در منطقه ضروری است.

استخراج 248 هزار تن ماده معدنی در سال1400

مجتمع طلای موته طی سال گذشته 248 هزار و 149 تن ماده معدنی با عیار 1.4 استخراج کرد که نشان از پیشرفت108.6 درصدی نسبت به برنامه پیش بینی شده دارد. این مجتمع در نظر دارد طی سال1401 برنامه استخراج ماده معدنی از معادن خود را 220هزار تن با عیار 1.3 قرار دهد. همچنین میزان باطله برداری طی سال جاری 3 میلیون و 460هزار تن خواهد بود.

تولید فراتر از برنامه

مجتمع طلای موته میزان تولید شمش طلا در مجتمع طلای موته طی سال 1400 با رشد 2.8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن به 330کیلوگرم رسید. این درحالی است که تولید از برنامه پیش بینی شده (280کیلوگرم) فراتر رفت و عملکرد117.9 درصدی محقق شد.

اهداف 1401 مجتمع طلای موته

برخی اهداف 1401 مجتمع طلای موته، افزایش ظرفیت تولید (خرید و بهره برداری از دستگاه آسیاب گلوله ای جدید)، تعمیرات اساسی و رابرینگ جداره داخلی آسیا، تقویت فونداسیون و پایه های اصلی آسیا، کاهش مصرف انرژی کل مجتمع و نیز خرید سنسورهای جدید و اتوماسیون سنسورهای پایش آنلاین گاز سیانور اعلام شده است.

همچنین این مجتمع طرح های توسعه ای همچون تعمیر اساسی و اصلاح سیستم داست کالکتور واحد خردایش، اتوماسیون فشارسنج هیدروسیکلون ها، حصارکشی اطراف کارخانه با دیوارهای بتنی، سیستم سافت استارت آسیا و نیز برگزاری مناقصه عمومی و تعیین پیمانکارساخت و نصب و راه اندازی سیستم تیکنر و استحصال طلا از سد باطله را در بخش کارخانه در اقدامات سال جاری خود قرار داده است.

طی این بازدید، جمعی از کارکنان ایمیدرو و طرح های تابعه ضمن نشست با سرپرست و برخی مدیران مجتمع طلای موته به بحث و تبادل نظر در مواردی همچون مسائل زیست محیطی، ایمنی و بهداشت پرداخته و سپس از معدن، سدهای باطله و بخش های مختلف کارخانه تولید طلای موته دیدن کردند.

گفتنی است، واحد بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی مجتمع طلای موته به عنوان واحد برتر شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در سال 1400 انتخاب شده است.

مجتمع طلای موته در غرب استان اصفهان و در جاده گلپایگان قرار داشته و نخستین مجتمع معدنی تولیدکننده طلا در ایران به شمار می رود.

روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران( ایمیدرو)#‌اخبار منبع: شما نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یک منبع آگاه از بروز حادثه صنعتی در یکی از کارخانجات منطقه پارچین خبر داد.

8 ساعت پیش

ماجرای جوش و آکنه یک چیز است و ماجرای جای آن‌ها برای خود داستان دیگری است. آکنه‌ و جوش صورت به مرور زمان بهبود می‌یابند و ناپدید می‌شوند. امـا جای جوش و آکنه به این سادگی‌ها محو نمی‌شود و برخورد با آن‌ها دشواری‌های خاص خودش را دارد. خوشبختانه روش‌های درمان و بهبود جای جوش و آکنه پیشرفت زیادی داشته و امروز راهکارهای بسیاری برای حل این مشکل وجود دارد.

8 ساعت پیش

وزیر امور خارجه کشورمان به وزرای خارجه کشورهای دارای منشاء ریزگرد و یا مبتلا به بحران زیست محیطی حاصل از انتشار گسترده گرد و غبار در منطقه نامه نوشت.

6 ساعت پیش

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دشمنان اسلام، ایران و انقلاب بدانند که اقدامات شرارت‌آمیز، هیچ خللی در عزم و اراده ملت بزرگ ما ایجاد نمی‌کند.

8 ساعت پیش

ترانه علیدوستی که برای اکران «برادران لیلا» در جشنواره کن به سر می‌برد، عکس‌هایی از خود روی فرش قرمز این فیلم سینمایی را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.

5 ساعت پیش

مدال سرمربی تیم فوتبال میلان در رقابت‌های سری A که در روز جشن قهرمانی این تیم از او به سرقت رفته بود، به وی برگردانده شد.

8 ساعت پیش

فرشته حسینی بر روی فرش قرمز هفتادوپنجمین جشنوراه فیلم کن حضور یافت.

8 ساعت پیش

دبیرکل حزب الله لبنان در جریان سخنرانی خود به مناسبت سالروز پیروزی بر رژیم صهیونیستی در جریان جنگ سال ۲۰۰۰، گفت: نقش «شهید سلیمانی» در پیروزی سال ۲۰۰۰ بر کسی پوشیده نیست

8 ساعت پیش

سخنگوی شورای نگهبان به مناسبت فرا رسیدن روز چهارم خرداد روز دزفول یادداشتی ارائه کرد.

8 ساعت پیش

بیشتر...