چطور |
8 ماه پیش

درس هایی از زندگی کیرا نایتلی جیمز رایتون در مسیر ازدواج موفق چطور

اگر اهل سینما باشید، حتما با کیرا نایتلی (Keira Knightley) آشنا هستید. بازی‌های درخشان او در آثاری مانند تاوان، آنا کارنینا و قسمت‌هایی از دزدان دریایی کارائیب طرف‌داران زیادی دارد. جالب این است که نایتلی هم روی صحنه خوب می‌درخشد و هم در زندگی خصوصی‌اش، برای مثال در زندگی با همسرش جیمز رایتون. درس‌های زیادی می‌توان از رابطه متعادل وازدواج موفقاین زوج گرفت. دوست دارید نگاهی به زندگی‌شان بیندازیم؟

راهنمای مطالعهنمایش
می‌دانستید کیرا نایتلی علاقه‌ای به ازدواج نداشته است؟!
ماجرای ازدواج کیرا نایتلی و جیمز رایتون چه بود؟
تجربه پدرومادرشدن این زوج خوشبخت!
نایتلی تصویری واقعی از مادرشدن ارائه کرد
جداکردن زندگی خصوصی از کار؛ رمز ازدواج موفق کیرا نایتلی!
رمز موفقیت کیرا نایتلی و جیمز در زندگی کاری‌شان
در آخر

می‌دانستید کیرا نایتلی علاقه‌ای به ازدواج نداشته است؟!

شاید برایتان جالب باشد می‌خواهیم از ازدواج موفق کسی بگوییم که اصلا قصدازدواجنداشته است. او فکر می‌کرده هیچ‌وقت وارد زندگی مشترک نخواهد شد. والدین کیرا نایتلی در قوت‌گرفتن این حس و فکر در او نقش زیادی داشته‌اند.

پدر او، ویل نایتلی، هنرپیشه است و مادرش، شارمون مک‌دونالد، نمایشنامه‌نویس. نظر آنها درباره ازدواج روی افکار کیرا اثر زیادی داشته، چون همیشه می‌گفته‌اند: «چرا آدم خودش را با ازدواج به دردسر بیندازد؟»

نایتلی می‌گوید نگرش پدر و مادرش به ازدواج طوری بوده که گاهی فکر می‌کرده تنها دلیل ازدواجشان گرفتن وام ازدواج بوده است! اما تمام اینها تا زمانی در ذهن کیرا دوام داشت که جیمز رایتون را ندیده بود. ملاقات با جیمز در سال ۲۰۱۱ همان و عاشق‌شدن نایتلی هم همان!

رابطه این زوج برخلاف بسیاری از روابط هالیوودی علنی نشد و در سایه پیش می‌رفت. این دو در یک مهمانی ملاقات کردند. آن ملاقات منجر به رابطه‌ای پردوام و بالاخره در سال ۲۰۱۳ به ازدواج ختم شد.

ماجرای ازدواج کیرا نایتلی و جیمز رایتون چه بود؟

مراسم ازدواج کیرا نایتلی

ازدواج این زوج هنرمند به سبک‌وسیاق خودشان و متفاوت با مراسم رایج در هالیوود بود. هیچ‌چیز در مراسمشان زرق‌وبرق و تجمل نداشت.مراسم عروسیدر سالن شهرداری روستای فرانسوی کوچکی به‌‌نام مازَن انجام شد و عروس زیبا همان لباس توری را پوشیده بود که پیش‌تر با آن در مهمانی جشنواره بفتای سال ۲۰۰۸ شرکت کرده بود.

این زوج ساده‌پسند برای نشان‌دادن میلشان به دوری از تجملات، حلقه‌هایی از لایه نازکی از طلا به دست کردند که دوستشان آنها را ساخته بود. ستاره فیلمغرور و تعصببا دیدن جیمز رایتون به این نتیجه رسیده بوده که ازدواج‌کردن کار مفرح و جالبی خواهد بود. او می‌گوید که در مواجهه با این تصمیم، به خود گفته است که این کار را هرگز تجربه نکرده و بهتر است امتحانش کند و از خوبی‌هایش بهره ببرد.

تجربه پدرومادرشدن این زوج خوشبخت!

علاوه بر سبک ازدواج خاص کیرا نایتلی و همسرش، سبک فرزندپروری‌شان هم درس‌هایی ارزشمند دارد. در سال ۲۰۱۵، دخترشان ادی به دنیا آمد. خواهر ادی، دِلیله، هم در سال ۲۰۱۹ به جمع خانواده اضافه شد.

در تمام این سال‌ها، اهمیت‌دادن وعشقنایتلی به خانواده و فرزندانش ستودنی بوده است. او می‌گوید:‌ «عشقی که آدم از مادرشدن می‌گیرد، شگفت‌انگیز است.» او عشق مادر به فرزند را قدیمی‌ترین عشق شکل‌گرفته روی کره خاکی می‌داند.

یکی از رفتارهای جذاب کیرا نایتلی درباره تشکیل خانواده و مادرشدن این است که چیزی را مخفی نمی‌کند و نمی‌خواهد ابعاد ناخوشایند بخش‌هایی از زندگی مانند سختی‌هایبارداریوزایمانرا پنهان کند.

نایتلی تصویری واقعی از مادرشدن ارائه کرد

کیرا نایتلی ـ‌مادرشدن کیرا نایتلی

بازیگر درخشان فیلم ژاکت (این فیلم نایتلی را دیده‌اید؟) در سال ۲۰۱۸، مقاله‌ای با عنوان «فمینیست‌ها صورتی نمی‌پوشند» نوشت. هدف او از نگارش این مقاله یادآوری‌ چهره واقعی زندگی به عموم بود. او می‌خواست با بیان تجربه‌اش از ارائه تصویرهای غیرواقعی از زنان در رسانه‌ها انتقاد کند.

به‌گفته نایتلی در آن مقاله، زایمان‌کردن همراه با درد، خون‌ریزی و بخیه است و طول می‌کشد اندام به حالت عادی برگردند؛ چهره بی‌نقصی که از زنان آرایش‌کرده با اندامی متناسب پس از زایمان در رسانه‌ها ارائه می‌شود قلابی‌اند و فقط باعث تحمیل فشار بر زنان می‌شود.لاغری شکم پس از زایمانممکن است، اما نه بدون زحمت.

کیت میدلتون، همسر نوه ملکه انگلستان، دخترش را یک روز پس از زایمان کیرا نایتلی به دنیا آورد. فقط هفت ساعت از زایمان کیت گذشته بود که با چهره‌ای بسیار آراسته و کفش‌های پاشنه‌بلند در رسانه‌ها ظاهر شد. چنین چیزی برخلاف واقعیت است و همین تلاش برای ارائه تصاویر نادرست از واقعیت مادرشدن کیرا را به انتقاد واداشت.

کیرا نایتلی با مخاطب‌ قراردادن دوشِس کمبریج نوشت: «دردمان را پنهان کن! بدنی را پنهان کن که از هم باز شده، شیری را نادیده بگیر که از سینه مادران می‌چکد و هورمون‌هایی را که در نوسان‌اند. زیبا و شیک به‌ نظر برس! نگو برای زایمان با چه چیزهایی دست‌وپنجه نرم کردی.»

به‌اعتقاد او، کیت میدلتون با پنهان‌کردن واقعیت زایمان کار اشتباهی کرد و نباید تصویری اشتباه از بارداری و زایمان را به زنان نشان می‌داد و آنها را تحت‌فشار می‌گذاشت.

جداکردن زندگی خصوصی از کار؛ رمز ازدواج موفق کیرا نایتلی!

ازدواج و کار در زندگی خصوصی کیرا نایتلی

کیرا نایتلی با سختی‌های مادربودن آشناست و خود را با آنها تطبیق داده است؛ البته در این مسیر از حمایت‌های همسرش هم بهره زیادی می‌برد. این همکاری و حمایت کیرا و جیمز فقط در زندگی خصوصی نیست. آنها یکدیگر را در زندگی حرفه‌ای‌شان هم پشتیبانی می‌کنند.

با این حال، به‌گفته خودشان، نمی‌خواهند در مسیر زندگی حرفه‌ای یکدیگر اختلالی به وجود بیاورند. آنها اجازه نمی‌دهند که کار اولویت بالاتری بهخانوادهداشته باشد و وارد رقابت‌های ناسالم شغلی هم نمی‌شوند. این زوج معتقدند شهرت وپولنباید باعث مجادله و بحث شوند.

جیمز رایتون موسیقی‌دانی است که در دوره‌ای از کارش شهرت و موفقیت زیادی به دست آورد، اما موفقیت‌هایش ادامه‌دار نبود. کیرا نایتلی در کار حرفه‌ای از همسرش موفق‌تر است، اما این مسئله هیچ‌گاه برای این زوج مهم نبوده و نیست.

حتی در نخستین ملاقات، نایتلی نمی‌دانست که جیمز کیست و چه می‌کند. رایتون می‌گوید: «وقتی من و کیرا در انگلستان ملاقات کردیم، او از من و گروه موسیقی‌ام بی‌خبر بود، اما در طول سال‌های زندگی‌مان بارها و بارها برنامه‌هایم را تماشا کرده است.»

کیرا نایتلی درباره زندگی حرفه‌ای زوج‌ها هم نظر جالبی دارد. او می‌گوید حمایت همسران از هم باید مرزهایی داشته باشد. همراهی زوج‌ها باید طوری باشد که هرکس از نظرمسیر شغلیاحساس استقلال کند و البته غرق کار هم نشود.

رمز موفقیت کیرا نایتلی و جیمز در زندگی کاری‌شان

یکی از کلیدی‌ترین دلایل موفقیت نایتلی و همسرش در مدیریت زندگی حرفه‌ای‌شان این است که از تلاش‌های هنری هم بدون رقابت با یکدیگر پشتیبانی می‌کنند. کیرا از رسانه‌ها به‌خاطر برخی از اخبارشان شاکی است و می‌گوید در رسانه‌ها خوانده که درآمد او و شوهرش چقدر است.

نایتلی می‌گوید هنوز برای رسانه‌ها عجیب است که دستمزد زنی بیشتر از دستمزد همسرش باشد. او هیچ‌گاه به این موضوع اهمیتی نداده است، چون در دوران کودکی‌اش هم بسیاری مواقع دستمزد مادرش از دستمزد پدرش بیشتر بوده است.

کیرا معتقد است نسل‌های جدید هم باید با چنین نگاهی بزرگ شوند، اما اذعان می‌کند که هنوز نگاه تبعیض‌آمیز به زنان در جامعه زیاد است و رسانه‌ها به دختران یاد می‌دهند اگر از مردی موفق‌تر هستند، آن مرد دلگیر و ناراحت خواهد شد.

همسر نایتلی در پاسخ به این پرسش که شهرت کیرا روی حرفه‌اش اثر دارد یا خیر، می‌گوید: «من فقط عاشق کسی شده‌ام که شگفت‌انگیز است.» او معتقد است که کارشموسیقیاست و برای خلق آن تحت‌تأثیر این چیزها قرار نمی‌گیرد.

در آخر

مسیر زندگی خانوادگی نایتلی آموزنده و زیباست. در دو سال اخیر هم با شیوع بیماریکرونا، او ترجیح داده است پیشنهادهای کاری را رد کند. هنرپیشه دزدان دریایی کارائیب معتقد است همراهی با بچه‌ها و همسرش اهمیت بیشتری دارد، بنابراین حاضر نیست برای بازی در فیلم‌ها در این شرایط چند ماه از آنها دور بماند.

رویکرد نایتلی به زندگی خانوادگی نشان می‌دهد که پایبندی به ارزش‌های فردی چه معنایی دارد. هرکس بهتر از دیگران صلاح و نیازهای زندگی و روابطش را می‌داند، بنابراین باید بدون تأثیرپذیری از دنیای بیرونی برای زندگی خود برنامه‌ریزی کرد. شاید دیگران ایده‌های غیرسنتی و جدید شما برای زندگی را دوست نداشته باشند، اما تا وقتی به روش خودتان ایمان دارید، باید به آن پایبند باشید.

نظر دیگران نباید مرجعی برای شکل‌دهی به ایدئال‌های زندگی شخصی‌تان باشند. نظر شما درباره زندگی کیرا نایتلی چیست؟ با رویکردش موافق هستید؟#‌مهارت_های_ارتباطی منبع: چطور

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

با افزایش میزان گرلین در خون، اشتها بیشتر می‌شود و چربی‌های بیشتری ذخیره می‌شوند. اگر قصد کاهش یا افزایش وزن دارید، شناخت گرلین مهم است.

3 ماه پیش

اگر تازه وارد محیط کاری جدید شده‌اید، بهتر است بدانید که چطور خود را به دیگران معرفی کنید چون روابط دوستانه در این روزها کیمیا است.

4 ماه پیش

علف لیمو یا لمون گرس نوعی گیاه علف‌مانند بلند است. ساقه‌، پیاز، برگ و روغن این گیاه به‌عنوان چاشنی و دارو استفاده می‌شوند.

3 ماه پیش

همه دوست دارند که حرفشان شنیده شود، دیده شوند و توجه دیگران را به خود جلب کنند. چطور می‌توان شنوندگان را به توجه و گوش‌دادن ترغیب کرد؟

4 ماه پیش

رمان‌های ماجراجویی میان نوجوانان و بزرگ‌سالان طرف‌داران زیادی دارند. بهترین رمان های ماجراجویی برای نوجوانان و بزرگ‌سالان را بشناسید.

3 ماه پیش

ورزش‌های عجیبی وجود دارند که تا آنها را نبینیم، باور نمی‌کنیم چنین مسابقاتی در جهان برگزار می‌شوند. با عجیب ترین ورزش های جهان آشنا شوید.

3 ماه پیش

پوست مرغی نوعی بیماری شایع است با علائمی مانند لکه‌های خشک و زبر و برآمدگی‌های کوچک اغلب در بالای بازو، ران، گونه و باسن.

3 ماه پیش

احساس می‌کنید یک‌ جا گرفتار شده‌اید و زندگی لذتی ندارد؟ این می‌تواند انسان را تا مرزِ ناامیدی پیش ببرد. چطور از چرخه یکنواختی خارج شویم؟

4 ماه پیش

ممکن است در بسیاری از موقعیت‌های زندگی احساس شرم کنیم. تشخیص دلیل شرم کمی دشوار است. انواع، علل احساس شرم و نحوه کنارآمدن با آن بخوانید.

3 ماه پیش

بیشتر...