تحریم های آمریکا علیه ایران به بی سابقه ترین حد رسیده است

واشنگتن در سال‌های پس از انقلاب تلاش کرد ایران را تحت فشار قرار دهدحسن بهشتی پور کارشناس مسائل بین الملل در گفت‌وگو باخبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به سالروز قطع روابط دیپلماتیک ایران و آمریکا گفت: حضرت امام خمینی(ره) در روز ۱۹ فروردین ۱۳۵۹ طی پیامی فرمودند که اگر کارتر در عمر خود یک کار خوب انجام داده باشد، دستور قطع روابط ایران و آمریکاست.

او افزود: اصولا آمریکایی‌ها در سال‌های پس از انقلاب اسلامی به روش‌های متفاوت تلاش کردند که انقلاب اسلامی را تحت فشار قرار دهند، زیرا جمهوری اسلامی به دنبال استقلال بوده و سلطه آمریکا را که حداقل از سال ۱۳۳۲ تا ۱۳۵۷ ادامه داشته را از میان بردارد، انقلاب موجب شد که این سلطه قطع شده و بنابراین آنها هم با تمام امکانات خود تلاش کردند که انقلاب را با مشکل و شکست مواجه کنند، اما موفق نشدند.

بهشتی پور با بیان اینکه یکی از ابزار‌های واشنگتن برای فشار به ایران تحریم بوده است اظهار کرد: واشنگتن طی سال‌های پس از انقلاب اعمال تحریم‌های گسترده علیه تهران را ادامه داد و در حال حاضر هم تحریم‌ها به نقطه بی سابقه‌ای در طول کل دوره بشریت رسیده است.


بیشتر بخوانید:آیا بحرانِ جهانی کرونا بر کارآیی اینستکس تاثیر می‌گذارد؟


این کارشناس مسائل بین الملل ادامه داد: هیچ زمان و در مورد هیچ کشوری تا این حد تحریم اعمال نشده بود، اما مقامات کاخ سفید اکنون منتظر به زانو در آمدن انقلاب هستند، اما نتوانسته اند به هدف خود دست پیدا کنند.

او در پاسخ به این سوال که آیا اظهارات مقامات کشور‌های مختلف مبنی بر لغو یا تعلیق تحریم‌ها می‌تواند نتیجه بخش باشد یا خیر، تصریح کرد: علاوه بر مقامات خارجی، در داخل خود ایالات متحده هم کسانی مانند برنی سندرز کاندیدای ریاست جمهوری و جو بایدن خواسته بودند تحریم‌ها حداقل در شراط فعلی برای جنایت کارانی مانند ترامپ و پمپئو این موضوعات اهمیتی ندارد.

بهشتی پور ادامه داد: هدف مقامات کاخ سفید فشار بر مردم ایران است، اما به دروغ می‌گویند که دوست ایرانیان هستند و می‌خواهند به نظام جمهوری اسلامی فشار بیاورند، در هر حال مشخص است که هدف آنها سرنگونی انقلاب است و به عقیده من سیاست تحریم‌ها ادامه پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/#‌سیاسی منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

تیری آنری، اسطوره توپچی‌های لندنی به سوال یک مجری ورزشی پاسخی جالب داد.

۴ هفته پیش

یحیی گل محمدی، برای دومین بار در پند ماه اخیر مورد تمسخر مجریان صدا و سیما قرار گرفت.

۴ هفته پیش

خلاصه دیدار الدحیل و الشباب در چارچوب مرحله ۱/۴ نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا

۴ هفته پیش

شادترین بازیکن تیم پرسپولیس بعد از برد در دیدار با سپاهان مهدی عبدی بود. بازیکنی که این روزها کمتر در ترکیب تیم به میدان می‌آید یا بهتر است بگوییم به میدان نمی‌آید.

۴ هفته پیش

خلاصه دیدار الدحیل و الشباب در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا را ببینید.

۴ هفته پیش

مولودی ولادت امام حسین (ع) با نوای محمود کریمی در اینجا قابل مشاهده است.

۴ هفته پیش

باشگاه اتحاد کلبا اعلام کرد؛ در مورد تمدید قرارداد فرهاد مجیدی در پایان فصل تصیم گیری خواهد کرد.

۴ هفته پیش

شبیه‌سازی دیدار لیورپول و رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا با لگو را ببینید.

۴ هفته پیش

تنیسورهای زن عربستانی برای اولین بار حضور در یک رویداد جهانی را تجربه خواهند کرد.

۴ هفته پیش

بیشتر...