خبرگزاری ایسنا |
2 سال پیش

حقیقت پور: مجلس آینده به فکر افزایش هماهنگی میان قوا باشد

حقیقت پور: مجلس آینده به فکر افزایش هماهنگی میان قوا باشد

یک نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس یازدهم باید بکوشد هم افزایی و هماهنگی را میان سران قوا افزایش دهد و این موضوع را در همه زمینه‌های کشور از قبیل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی پیگیری کند.

منصور حقیقت پور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اولویت‌های مجلس یازدهم اظهار کرد: مسائل اقتصادی کشور باید اولویت مجلس آینده باشد. کمااین که رهبری نیز چند سالی است شعارهای اقتصادی را بیشتر مورد توجه قرار می‌دهند و به این موضوع می‌پردازند.

وی افزود: ما باید به نتیجه درستی برسیم که هم در مجلس و هم در دولت و سایر نهادها وضعیتی پیش آید تا بتوانیم راهکارهایی را برای خروج از وضعیت اقتصادی نامناسب کنونی پیدا کنیم که هم مردم اوضاع اقتصادی بهتری داشته باشند وهم دولت بتواند بیش از گذشته مردم را در انجام امورشان کمک کند و برای آنها زندگی و رفاه بیشتری را فراهم آورد.

حقیقت پور با بیان این که یکی دیگر از موضوعات در کار مجلس آینده فراهم کردن شرایطی را برای افزایش هم افزایی میان نهادهای مختلف کشور و قوای سه گانه است اظهار کرد: باید به سوی مسیری حرکت کنیم که در آن بیش از این که مسائل و مشکلات کشور در برابر افکار عمومی مطرح شود در جلسات خصوصی خود سران قوا مورد توجه قرار گیرد و آنها به یک فهم و جمع بندی و نقطه نظر مشترک درباره مسائل کشور برسند.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ما در موضوعات سیاسی و بین المللی و هم اجتماعی نیازمند هم افزایی و هماهنگی هستیم. سران سه قوا نیز باید تلاش کنند که کارشان در این جلسات ثمربخش باشد، نه این که صرفا دور هم جمع شوند چای بخورند و احوالپرسی کنند.

وی همچنین با بیان این که باید در ساختار آیین‌نامه داخلی مجلس مشخص شود حضور ریاست قوه مقننه در جلسات سران قوا به منزله داشتن نمایندگی مجلس از سوی وی در این جلسات است، اظهار کرد: ما باید این مشکل را هم حل کنیم که اگر رئیس مجلس در جلسات سران قوا حضور یابد و آن جا مسائلی را مطرح می‌کند اولا این مسائل به خود مجلس هم منتقل شوند و در ادامه معیین شده باشد که اگر رئیس مجلس در این جلسات حضور پیدا می‌کند رای و نظرش به نمایندگی همه است یا صرفا از جایگاه حقوقی خود صحبت می‌کند و نمایندگان می‌توانند با پیشنهادات وی در مجلس مخالفت کنند.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بازی Modern Warfare 2 هفته آینده منتشر خواهد شد اما پیش از آن نتایج بنچمارک این بازی با کارت گرافیک RTX 4090 منتشر شده است.

۲ هفته پیش

۲۳۱ نماینده مجلس شورای اسلامی با انتشار نامه ای خطاب به رییس جمهور از وزیر فرهنگ و همچنین اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری باشکوه جشنواره های فجر امسال تقدیر و تشکر کردند.

۳ هفته پیش

شرکت مایکروسافت سرانجام از بازی‌های سرویس گیم پس برای نیمه دوم ماه فوریه به صورت رسمی رونمایی کرد. در این لیست نام عناوینی مانند

۳ هفته پیش

وزیر خارجه ترکیه امروز تصریح کرد: از تحریم‌ ها علیه ایران حمایت نمی‌کنیم؛ مستقلیم و خود تصمیم می‌گیریم.

۳ هفته پیش

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ از مصوبه دولت مبنی بر ایجاد تسهیلات برای زائران حج و عتبات خبر داد و گفت: از امروز ثبت نام حج انجام می‌شود و دولت با نگاه حمایتی به دنبال این است که زائران با دغدغه کمتری در این سفرهای زیارتی حضور داشته باشند.

۳ هفته پیش

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: ما باید براساس مدل‌های بومی خود فضا را حکمرانی کنیم.

۳ هفته پیش

مفتی جعفری لبنان به شدت درباره وخامت اوضاع لبنان هشدار داد و خواستار اعلام وضعیت اضطراری ملی در این کشور شد.

۳ هفته پیش

ریزر طی همکاری با یکی از بازیکنان مسابقات الکترونیکی اقدام به عرضه موس‌های جدید از خانواده DeathAdder کرد.

۳ هفته پیش

شرکت ایسوس از جدیدترین نسل مانیتور گیمینگ ROG Strix XG27AQMR مخصوص ورزش‌های الکترونیک رونمایی کرد. این مدل از پنل 27 اینچ ...

۳ هفته پیش

بیشتر...