تیتر برتر |
۱ هفته پیش

نتایج مسابقات دختران ایرانی در وزنه برداری نوجوانان جهان 2021 سایت تیتربرتر TitreBartar com

نتایج مسابقات دختران ایرانی در وزنه برداری نوجوانان جهان 2021

به گزارشتیتربرتر؛رقابت دسته ۷۶ کیلوگرم وزنه برداری دخترانقهرمانی نوجوانان جهانبرگزار شد و نماینده ایران در رده هفتم قرار گرفت.

جزئیات مقام سوم نوجوانان وزنه برداری ایران در مسابقات 2021

رقابت دسته ۸۱ کیلوگرم وزنه برداری دختران قهرمانی نوجوانان جهان در عربستان برگزار شد و نماینده ایران موفق به کسب ۲ مدال نقره و یک برنز شد.

یکتا جمالی وزنه‌بردار ملی‌پوش ایران  با رکورد ۹۰ یک ضرب،۱۱۵ دوضرب  و مجموع ۲۰۵ کیلوگرم یک مدال برنز و دو مدال نقره گرفت و نایب قهرمان نوجوانان جهان شد.

عملکرد نماینده ایران به شرح زیر است:

*حرکت یک ضرب

جمالی در حرکت اول ۸۶ کیلوگرم را مهار کرد. او سپس در حرکت دوم ۹۰ کیلوگرم را بالای سر برد. دختر وزنه بردار ایران در حرکت سوم، وزنه ۹۳ کیلوگرم را در حالی انداخت که با مهار این وزنه تاریخ سازی می کرد و برای اولین بار در تاریخ وزنه برداری زنان ایران، مدال طلا می گرفت.

*حرکت دوضرب

جمالی در اولین حرکت دوضرب ۱۰۷ کیلوگرم را مهار کرد. در حرکت دوم ۱۱۵ کیلوگرم را بالای سر برد. نماینده ایران در سومین حرکت خود پشت وزنه ۱۱۹ کیلوگرم قرار گرفت و در حالی که می توانست مدال طلای مجموع را بگیرد، وزنه را انداخت.

جمالی در دوضرب و مجموع نقره گرفت و برای نخستین بار وزنه برداری زنان ایران به مقام نایب قهرمانی مجموع رسید.

*مدال آوران دسته ۸۱ کیلوگرم دختران:

۱- ناتیا گادلیا از گرجستان با رکورد ۹۱ یک ضرب، ۱۱۷ دوضرب  ومجموع ۲۰۸ کیلوگرم(۲ مدال طلای دوضرب و مجموع  و مدال نقره یک ضرب)

۲- یکتا جمالی از ایران با رکورد ۹۰ یک ضرب، ۱۱۵ دوضرب و مجموع ۲۰۵ کیلوگرم (۲ مدال نقره دوضرب و مجموع و مدال برنز یک ضرب)

۳- داریا مشچریکووا از روسیه با رکورد ۸۷ یک ضرب، ۱۱۴ دوضرب و مجموع ۲۰۱ کیلوگرم(برنز  دوضرب و مجموع)

۴- لیزارا هرناندز از مکزیک با رکورد ۹۲ یک ضرب، ۱۰۸ دوضرب و مجموع ۲۰۰ کیلوگرم (مدال طلای یک ضرب)

بررسی قهرمانی های وزنه برداران خانم در سال 1400

مشاور فنی وزنه‌برداری زنان ایران گفت:وزنه‌برداری زنان در ریل توسعه قرار گرفته و شکستن رکوردهای ملی در مسابقات بزرگ از مصداق‌های بارز این توسعه به شمار می‌رود.

مسابقات قهرمانی جوانان جهان از  یک خرداد ماه در شهر تاشکند ازبکستان آغاز شده و تیم ایران متشکل از ۲ دختر و چهار پسر به این رقابت‌ها اعزام شد.  در ترکیب تیم ایران «الناز باجلانی» و «یکتا جمالی» حضور دارند و به ترتیب در دسته‌های ۷۶ و ۸۷ کیلوگرم مسابقه می‌دهند.

«اکبر خورشیدی»  با اشاره به شرایط دختران ایران برای اعزام به مسابقات قهرمانی جوانان جهان اظهار داشت: در این سفر الناز باجلانی و یکتا جمالی در ترکیب تیم ایران حضور دارند. جمالی نخستین تجربه جهانی خود را پشت سر خواهد گذاشت و از رده سنی نوجوانان به رده سنی جوانان آمده است. باجلانی نیز ماه گذشته یک تورنمنت سخت را پشت سر گذاشت و اکنون این ۲ ورزشکار آماده هستند تا در تاشکند به روی تخته بروند.

او با اشاره به کنار گذاشتن فروغ یونسی از لیست اعزام گفت: یونسی دررقابت‌های قهرمانی آسیاحضور داشت و آن‌گونه که باید انتظارات من را از لحاظ فنی برآورده نکرد. ما به دنبال آن هستیم تا با برنامه‌های مستمر، وی را برای تورنمنت های بزرگ دیگر آماده کنیم. یونسی استعداد خوبی در رشته وزنه‌برداری است و نیاز به تمرینات بیشتر دارد.

مشاور فنی تیم ملی وزنه‌برداری زنان ایران افزود: ۲ ورزشکار ایرانی در گروه A رقابت ها حضور دارند و تلاش خواهیم کرد که آنان بتوانند رکورد ملی خود را ارتقا دهند و در جمع برترین‌ها باشند. البته این راحت نیست چون وزنه‌برداری ورزش لحظه‌ها به شمار می‌رود. اگر روز خوب ورزشکاران باشد ما نیم‌نگاهی نیز به سکو خواهیم داشت. تلاش‌هایی که کادر فنی و مربیان در بخش توسعه وزنه‌برداری زنان انجام داده بسیار موثر است و در هر تورنمنتی دختران ایرانی چند رکورد ملی را جابجا خواهند کرد.

وی با بیان اینکه شکستن رکورد ملی توسط دختران وزنه‌بردار یکی از  نشانه‌هایی توسعه این رشته در ایران است تصریح کرد: روند توسعه وزنه‌برداری زنان بازگشت به گذشته ندارد و اکنون در مسیری قرار دارد که با ادامه برنامه‌های فدراسیون و حمایت وزارت ورزش امید به کسب مدال در برخی از تورنمنت‌ها وجود دارد. در قهرمانی آسیا در یک قدمی مدال قرار داشتیم اما این مهم محقق نشد. امید است که بتوانیم در آینده در تورنمنت‌های بزرگ در مصاف با بزرگان این رشته موفق باشیم. روز جمعه باجلانی در مسابقات قهرمانی جوانان جهان به روی تخته خواهد رفت و امیدواریم وی بتواند عملکرد متفاوتی از خود به جای بگذارد.

الناز باجلانی در دسته ۷۶ کیلوگرم روز جمعه ساعت ۱۵:۳۰ دقیقه به وقت تهران به روی تخته خواهد رفت. رکورد مجموع ورودی وی برای این مسابقات ۲۰۵ کیلوگرم است.  وزنه بردار روسیه با رکورد ۲۴۰ کیلوگرم در جایگاه نخست این گروه قرار دارد.

همچنینیکتا جمالیدر گروه A دسته ۸۷ کیلوگرم حضور دارد. در این گروه هشت وزنه‌بردار حضور دارند و رکورد ورودی یکتا جمالی ۲۱۰ کیلوگرم است.   در این دسته وزنه‌برداری از کشور میزبان با ۲۴۰ کیلوگرم در جایگاه نخست قرار دارد.  رقابت جمالی ساعت ۱۵:۳۰ روز یکشنبه (نهم خرداد) شروع خواهد شد.

گردآورنده:علی اکبر رضایی#‌ورزش #‌اخبار_ورزشی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بازیکن جوان تیم فوتبال استقلال احتمالا قراردادش را آبی پوشان فسخ می‌کند.

یک ربع پیش

نمایندگان کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال اسیا از همه اعضای کاروان تیم ملی زیر 23 سال ایران در هتل محل اقامتشان تست پی سی آر گرفتند.

یک ربع پیش

مهاجم خارجی جدید در راه پرسپولیس در نقل و انتقالات لیگ بیست و یکم مشخص شد.

یک ربع پیش

سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی اسپانیا گفت: حیف است که ایران در آخرین رویداد‌ جام جهانی حضور نداشت؛ از این اتفاق واقعاً متأسف شدم.

7 ساعت پیش

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: در شرایط فعلی مهم کسب ۳ امتیاز و رسیدن به عنوان قهرمانی است؛ نه بازی زیبا.

7 ساعت پیش

رییس سازمان لیگ دوچرخه‌سواری ایران گفت: مسابقات لیگ جایزه و پاداش نقدی ندارد و به تیم‌ها و نفرات برتر کاپ قهرمانی اهدا خواهد شد.

8 ساعت پیش

محل برگزاری سوپرجام ایتالیا بین تیم‌های اینتر و یوونتوس مشخص شد.

14 ساعت پیش

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: نسبت به سال‌های گذشته کمی نگرانم و آینده خوبی در ادامه راه برای تیم نمی‌بینم که به مشکلات مدیریتی باشگاه برمی‌گردد.

15 ساعت پیش

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان گفت: برخی دوستان مدعی می‌شوند که بسکتبال ایران کیفیت برگزاری با ۱۶ تیم را ندارد، اما من مخالفم.

16 ساعت پیش

باشگاه فولادخوزستان نوشت: اخباری که پیرامون بکارگیری بازیکن بی‌کیفیت آسیایی و داخلی در فضای مجازی مطرح می‌شود کذب بوده و صحت ندارد.

17 ساعت پیش

قهرمان سنگین وزن کشتی آزاد کشورمان، نخستین مدال طلای جهانی خود را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد.

18 ساعت پیش

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: در دیدار مقابل آلومینیوم اراک محکوم به برد هستیم.

19 ساعت پیش

هنوز تکلیف بازیکن مازاد استقلال مشخص نیست.

21 ساعت پیش

تیم ملی لبنان- باتیم ملی فوتبال امید ایران ساعت ۱۶ به وقت محلی (۱۴:۳۰ به وقت تهران) - استادیوم دوشنبه به مصاف می روند.

21 ساعت پیش

آخرین تمرین تیم فوتبال پرسپولیس پیش از دیدار برابر نساجی مازندران عصر امروز (سه‌شنبه) برگزار شد.

21 ساعت پیش

بیشتر...