راهبرد معاصر |
۲ هفته پیش

تکاپوی تل آویو برای متقاعد کردن مغرب به نقش آفرینی در غزه راهبرد معاصر

یک رسانه عبری زبان فاش کرد، تل‌آویو به شدت در تکاپوی متقاعد کردن دولت مغرب برای نقش آفرینی به نفع این رژیم در غزه است.

به گزارش راهبرد معاصر؛ شبکه رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی کان در گزارشی که در پایگاه اطلاع رسانی این رسانه عبری زبان منتشر شد، فاش کرد، مسئولین اسرائیلی به شدت تلاش دارند تا مغرب را متقاعد کنند نقش پررنگی را در رابطه با نوار غزه ایفا کرده و به تل‌آویو برای آزادی اسرای صهیونیست موجود نزد حماس کمک کند، اما ظاهرا این تلاش‌ها با شکست مواجه شده است.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است، اسرائیل جایگاه مثبتی را برای مغرب در منطقه متصور است و با توجه به اینکه این پادشاهی حدود چهار سال پیش روابط خود را با تل‌آویو علنی کرده است، اکنون به عنوان یکی از کشور‌های اعتدال گرا محسوب و محمد ششم پادشاه آن هم روابط خوبی با یهودیان دارد، از اینرو می‌توان به این کشور برای ایفای این نقش اعتماد کرد.

با این حال این رسانه اعتراف می‌کند که دولت مغرب به خواسته اسرائیل پاسخ منفی داده است، چون این کشور از زمان آغاز جنگ علیه نوار غزه تا به امروز شاهد تظاهرات گسترده ضد اسرائیلی و در همبستگی با غزه بوده است از اینرو پادشاه مغرب معتقد است شرایط فعلی وقت مناسبی برای پاسخ مثبت رباط به تل‌آویو نیست. / تسنیم#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در این بازی که 5 هزار نفر از کارکنان شرکت در آن شرکت کردند، بسته‌های بزرگی از پول نقد روی میزها قرار گرفتند، و کارکنان آنها را جمع کردند. آنها می‌توانستند در صورت شمارش درست پول ها را به خانه ببرند.

نیم ساعت پیش

رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با نخست‌وزیر ایتالیا گفت: در روز‌های آینده، ما به دوستان خود در اردن و دیگران در تأمین مواد غذایی و ارسال کمک هوایی به اوکراین می‌پیوندیم و به‌دنبال بازکردن راه‌های دیگر به اوکراین از جمله امکان ایجاد یک کریدور دریایی برای ارسال مقادیر زیاد کمک‌های بشردوستانه هستیم.

5 دقیقه پیش

در این ویدئو نحوه ساخت سفره هفت سین به شکل فرشته را خواهیم دید.

12 دقیقه پیش

«محمد مصطفی» که انتظار می‌رود نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین شود، یکی از چهره‌های پیشرو اقتصادی فلسطین و متحد محمود عباس است.

نیم ساعت پیش

دستیار وزیر امور خارجه ایران گفت: همجواری ایران با افغانستان یک فرصت طلایی برای کشور ایران به شمار می رود.

نیم ساعت پیش

رم ایتالیا امشب در هفته بیست و هفتم سری‌آ به مصاف مونتسا خواهد رفت.

یک ربع پیش

پایگاه خبری ریانووستی در مصاحبه با گروهی از پزشکان به بررسی بیماری‌های جو بایدن پرداخت.

12 دقیقه پیش

کاله آمل و آورتای ساری در هفته بیستم لیگ برتر بسکتبال، فردا به مصاف حریفان می‌روند.

نیم ساعت پیش

بیشتر...