راهبرد معاصر |
5 روز پیش

تعیین تکلیف اصلاح قانون بانک مرکزی در مجلس راهبرد معاصر

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: طرح اصلاح قانون بانک مرکزی ۶۷ ماده دارد و ۳۰۰ پیشنهاد نیز از سوی نمایندگان در رابطه با این طرح به هیئت رئیسه ارائه شده لذا برای رسیدگی به آن ممکن است که جلسات علنی مجلس از هفته اتی در ۲ شیفت برگزار شود.

به گزارش راهبرد معاصر؛ حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح قانون بانک مرکزی در مجلس، گفت: عزم نمایندگان مجلس بر این است که طرح اصلاح قانون بانک مرکزی را تا قبل از روز 10 شهریورماه سال جاری که روز بانکداری اسلامی است به اتمام برساند.

 

وی افزود: طرح اصلاح قانون بانک مرکزی 67 ماده دارد و 300 پیشنهاد نیز از سوی نمایندگان در رابطه با این طرح به هیئت رئیسه ارائه شده لذا برای رسیدگی به طرح مذکور ممکن است که جلسات علنی مجلس از هفته آینده و از روز 23 مرداد ماه در 2 شیفت برگزار شود.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس درباره طرح اصلاح قانون بانک مرکزی، بیان کرد: طرح مذکور که در واقع طرح مسئولیت ، اهداف، ساختار و وظایف بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است موضوع استقلال بیشتر بانک مرکزی را دنبال می‌کند و این گام بلند مجلس در این راستا است.

 

حسینعلی حاجی‌دلیگانی بیان کرد: پس از آن هم طرح بانکداری اسلامی که گزارش آن هم آماده شده در دستورکار است و اگر در ادامه مجلس بتواند اصلاح ساختار بودجه را هم انجام دهد مجموع اینها جمع‌بندی و نتیجه بسیار خوبی را برای وضعیت مالی و اقتصادی و پولی کشور خواهد داشت و می‌تواند بسیاری از مشکلات در این حوزه‌ها را بر طرف کند./ تسنیم#‌اخبار منبع: راهبرد معاصر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ریاست هواشناسی افغانستان هشدار داد احتمال بارش باران همراه با جاری شدن سیل در 25 ولایت این کشور وجود دارد.

5 ساعت پیش

معاون اجرایی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: موکب آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) از 17 شهریور در مسیر نجف -کربلا برپا می شود، 120 خادم حرم مطهر بانوی کرامت از 14 شهریور به کشور عراق اعزام می شوند.

5 ساعت پیش

آبی‌پوشان پایتخت با فهرستی تهاجمی مهیای حضور در فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران هستند و همچنان امکان جذب بازیکن برای آن‌ها وجود دارد.

6 ساعت پیش

رتبه اول کنکور تجربی 1401 می گوید: معلم خصوصی نداشته ام و کسب رتبه اول برایم غیر منتظره نبود زیرا در آزمون های آزمایشی نیز رتبه اول را کسب می کردم.

5 ساعت پیش

فیفا نامه ای به باشگاه پرسپولیس در خصوص شکایت سرخپوشان از شجاع خلیل زاده ارسال کرده است.

5 ساعت پیش

استاندار سمنان  با بیان اینکه پسته دامغان را همه می شناسند گفت: فرآوری پسته دامغان مورد توجه قرار گیرد.

5 ساعت پیش

دادستان عمومی و انقلاب بندر امام خمینی(ره) گفت: قاتل فراری که در حمله مسلحانه به علت اختلاف با مالک ساختمان، پدر و کودک همسایه را به قتل رسانده بود، دستگیر شد.

5 ساعت پیش

وزیر جهاد کشاورزی خبر داد، در سال گذشته به واسطه اقدامات صورت گرفته 4.5 میلیون تن انواع محصولات سبزی و صیفی صادر شده که این موضوع ارزآوری 1.3 میلیارد دلاری را نیز به دنبال داشته است.

5 ساعت پیش

رئیس کل دیوان محاسبات کشور خبر داد، اولویت کاری دیوان محاسبات در سال 1401 هوشمندسازی نظارت و ورود به بررسی عملکرد شرکت های دولتی است.

5 ساعت پیش

بیشتر...