خبرگزاری ایسنا |
2 ماه پیش

کسب رتبه برتر توسط دانش آموز شاهرودی معلمان مهدی شهری در برنامه معلم پژوهنده ایسنا

کسب رتبه برتر توسط دانش‌آموز شاهرودی و معلمان مهدی‌شهری در برنامه «معلم‌ پژوهنده»

ایسنا/سمنانرئیس گروه تحقیق و پژوهش اداره‌ کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: دانش‌آموز شاهرودی و معلمان مهدی‌شهری در بیست‌وششمین برنامه ملی «معلم‌ پژوهنده» عنوان پژوهشگر برتر و رتبه دوم کشوری را کسب کردند.

مهدی عاشوری امروز (چهارشنبه، هشتم آذر ماه) اعلام کرد:اثر اقدام‌پژوهی طلعت معافی و فاطمه‌زهرا عزیزیان، آموزگاران ابتدایی مدرسه پسرانه هادی‌ پورخسروی مهدی‌شهر در بیست‌وششمین برنامه‌ی ملی «معلم‌ پژوهنده» از مجموع ۵۰۰ اثر راه‌یافته به مرحله‌ کشوری، موفق به کسب رتبه دوم شد. حانیه آجدانی دانش‌آموز پایه هشتم دبیرستان بشارت شاهرود نیز در این دوره‌، عنوان پژوهشگر برتر کشوری را کسب کرد.


وی ادامه داد: معافی و عزیزیان با ارائه اثر پژوهشی خود با عنوان «اثربخشی بازی‌درمانی شناختی - رفتاری بر نشانه‌های کودک مبتلا به لالی انتخابی» در این اثر پژوهشی به بررسی شناختی - رفتاری کاهش نشانگان کودکان مبتلا به لالی انتخابی (ناتوانی مستمر در صحبت‌ کردن در مدرسه) و شیوه‌های کاهش اضطراب اجتماعی دانش‌آموز پرداختند.


او ازرشد ۲۳ درصدی فرهنگیان استان سمنان در زمینه اقدام‌پژوهی خبر داد و گفت: در این دوره، یک هزار و ۱۰۰ اثر اقدام‌پژوهی به‌ همت معلمان و کارکنان آموزش و پرورش استان انجام شد. با پایش اولیه، ۱۰۰ اثر از شهرستان‌ها و مناطق مختلف استان انتخاب شدند که پس از داوری نهایی، ۱۰ اثر به مرحله کشوری راه یافتند.


عاشوری بیان کرد: یکی از اساسی‌ترین اهداف این برنامه، گسترش فرهنگ پژوهش در میان معلمان و همکاران آموزش و پرورش در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و رویکرد اساسی برنامه «معلم پژوهنده» است.

رئیس گروه تحقیق و پژوهش اداره‌ کل آموزش و پرورش استان بر ضرورت بهبود فضاهای آموزشی و تربیتی با بهره‌گیری از ابزار تحقیقاتی تاکید و اضافه کرد: یکی از اهداف این رویداد ملی، شناسایی مشکلات محیط آموزش، تبیین فعالیت‌های کلاس درس و بررسی حل مسائل با استفاده از پژوهش است.

انتهای پیام#‌اخبار منبع: خبرگزاری ایسنا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

سقف هزینه‌های تبلیغاتی داوطلبان انتخابات مجلس در حوزه‌های انتخابیه خوزستان اعلام شد.

نیم ساعت پیش

در آستانه آغاز سفرهای نوروزی به قشم، از امروز بهای بلیت شناورهای مسافری قشم و هرمز در سکوت کامل 450 هزار ریال افزایش یافت که این افزایش برای دومین بار در سال جاری اعمال شده است.

نیم ساعت پیش

دستیار ویژه استاندار سیستان و بلوچستان در امر مردم‌سازی دولت، گفت: ایده‌ها باید به صورت بومی مطرح شود و متناسب با بوم هر منطقه باید تصمیمات درست برای بیرون رفتن از مسائل آن باشد.

نیم ساعت پیش

ویدیویی دیدنی از چندین بالستیک‌های سپاه پاسداران‌ از نمایی متفاوت را ببینید. منبع: جام‌جم

یک ربع پیش

ملی پوش اسکواش ایران به مقام قهرمانی مسابقات جایزه بزرگ در کیش رسید.

نیم ساعت پیش

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از صادرات 400 میلیون یورو محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان این استان در 10 ماه امسال به کشورهای مختلف خبر داد.

نیم ساعت پیش

انجمن خبرنگاران و عکاسان ورزشی در پی درگیری مدافع تیم فوتبال تراکتور تبریز با خبرنگاران نامه‌ای به رئیس فدراسیون فوتبال ارسال کرد.

نیم ساعت پیش

کارشناس مسائل راهبردی گفت: انتخابات با مشارکت بالا بدون شک موجب افزایش انسجام ملی می‌شود و متعاقب آن به‌طور طبیعی امنیت ملی افزایش می‌یابد و دندان طمع دشمن شکسته خواهد شد.

نیم ساعت پیش

مراسم تشییع پیکر آیت‌الله عبدالقائم شوشتری، استاد پیشین حوزه‌های علمیه قم و اصفهان و یکی از مجتهدان و عرفای معاصر شیعی با حضور عموم مردم و علمای اصفهانی برگزار شد.

نیم ساعت پیش

بیشتر...