پتروشیمی شیراز موفق به تولید میلیون ۹۷۱ هزارتن محصولات شد all tv logo

پتروشیمی شیراز موفق به تولید ۲ میلیون و ۹۷۱ هزارتن محصولات شد
فارسشیراز

حیدرنیا با ارائه گزارشی از عملکرد شرکت پتروشیمی شیراز طی ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۲، گفت: این گزارش به منظور اطلاع‌رسانی دقیق به سهامداران و ذینفعان در خصوص عملکرد شرکت پتروشیمی شیراز در ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۲ تهیه شده است.

او ادامه داد: در بخش فروش نیز شرکت با فروش ۷۸ هزار میلیارد ریال انواع محصولات داخلی و ۹۹ هزار میلیارد ریال محصولات صادراتی، جمعا ۱۷۷هزار میلیارد ریال درامد عملیاتی کسب کرد.

حیدرنیا تاکید کرد: کسب درآمد عملیاتی مذکور علی رغم افت محسوس قیمت‌های جهانی محصولات بوده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز با اشاره به سودآوری شرکت پتروشیمی شیراز، گفت: برمبنای صورت‌های مالی حسابرسی نشده منتهی به ۳۰ آذر ۱۴۰۲ حاشیه سود ناخالص شرکت ۴۹ درصد، حاشیه سود عملیاتی ۴۶ درصد و حاشیه سود خالص ۴۸ درصد تعیین شده است.

حیدرنیا با اشاره به اینکه عملکرد مذکور علی رغم افزایش هزینه‌های تولید و عمدتا نرخ گاز بوده است، تصریح کرد: مدیریت بهینه در کنترل هزینه‌ها و موجودی محصولات این نشان دهنده عملکرد بهتر این شرکت نسبت به سایر شرکت‌های اوره ساز است.

او خاطرنشان کرد: بر همین مبنا شرکت پتروشیمی شیراز در میان شرکت‌های اوره ساز عملکرد مطلوبی داشته و پیش بینی می‌شود با توجه به تناژ موجودی محصولات و با در نظر گرفتن فروش آن طی دوماهه پایانی سال ۱۴۰۲ بتواند سود سازی مطلوبی جهت سهامداران خود به همراه داشته باشد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز به اقدامات مثبت شرکت پتروشیمی شیراز اشاره داشت و گفت: تبدیل وضعیت پرسنل شرکت در راستای حمایت از نیروی انسانی و افزایش تعهد و انگیزه کارکنان، انجام مسئولیت‌های اجتماعی همانند فعالیت‌های چشمگیر در زمینه‌های مختلفی مانند آموزش، بهداشت و درمان، عمران و آبادانی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، تامین قطعات تا چند سال آینده به منظور تضمین تداوم تولید و جلوگیری از وابستگی به خارج از کشور، حفظ و صیانت از محیط زیست و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زیست‌محیطی، کاهش تولید پساب به منظور بازیافت و مدیریت بر صنایع فرآیندی و غیر فرآیندی، دریافت گواهینامه‌های بین‌المللی مدیریت زیست‌محیطی، احداث و نگهداری فضای سبز از جمله این اقدامات است.

حیدرنیا به برنامه‌های طرح‌های توسعه‌ای شرکت پتروشیمی شیراز هم گذری داشت و ادامه داد: طرح احداث واحد‌های جدید، افزایش ظرفیت تولید محصولات فعلی و تنوع‌بخشی به سبد محصولات از جمله این طرح‌ها در شرکت پتروشیمی شیراز است.

او تصریح کرد: با وجود چالش‌های موجود، شرکت پتروشیمی شیراز با اتکا به توانمندی‌های خود و برنامه‌های توسعه‌ای در نظر گرفته شده، عملکردی مثبت در ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۲ داشته است و پیش‌بینی می‌شود این شرکت در پایان سال ۱۴۰۲ نیز کارنامه درخشانی داشته باشد.

باشگاه خبرنگاران جوانفارسشیراز#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

امسال انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان قم به صورت تمام الکترونیکی در حال برگزاری است.

نیم ساعت پیش

طرز درست کردن حلوا انگشت خوشمزه وعالی این آموزش خوشمزه را از دست ندهید.

14 دقیقه پیش

رئیس ستاد انتخابات شوشتر و گتوند گفت: مردم دارالمومنین شوشتر از ابتدای ساعات رای‌گیری در شعب اخذ رای حضور یافته‌اند و تا این لحظه مشارکت قابل ملاحظه‌ای دیده شده است.

نیم ساعت پیش

سردار آزمون گفت: هواداران رمی باورنکردنی هستند. آن‌ها برای هر بازی ورزشگاه را پر می‌کنند و از آن‌ها تشکر می‌کنم.

نیم ساعت پیش

شبکه آی‌فیلم با پایان پخش مجموعه تلویزیونی «فرمان»، سریال طنز «زعفرانی» به کارگردانی حامد محمدی را از امروز روی آنتن می‌برد.

10 دقیقه پیش

استاندار همدان گفت:در مجموع ۲۷ هزار و ۶۴۹ نفر در برگزاری انتخابات فعالیت دارند.

نیم ساعت پیش

در حمله بامداد امروز رژیم صهیونیستی به ساختمانی در بندر بانیاس سوریه «سرهنگ رضا زارعی» به شهادت رسید.

نیم ساعت پیش

رئیس لالیگا از میسون گرین‌وود برای ماندن در اسپانیا حمایت می‌کند.

نیم ساعت پیش

شوخی مهران مدیری با نیما شعبان نژاد در برنامه اسکار درباره عمه ی نیما است و باعث خنده همگی شد را ببینید.

یک ربع پیش

بیشتر...