5 روز پیش
2 بازدید

جدال گوآردیولا و مورینیو از نگاه مجید جلالی

محاکمه ای در کار نیست؛

جدال گوآردیولا و مورینیو از نگاه مجید جلالی

مجید جلالی معتقد است نباید به صدرنشینی تیم هایی مثل تاتنهام خرده گرفت. چون همیشه در فوتبال تقابل سبک وجود دارد و حالا فوتبال دنیا به سمت و سوی تعریف جدیدی پیش رفته است؛ فوتبال صرفا برای برنده شدن.

به گزارش "ورزش سه"، مجید جلالی در گفت و گو با سایت فردا درباره شکست گواردیولا برابر مورینیو در بازی حیثیتی تاتنهام _ من سیتی می گوید: فوتبال همیشه شیوه های جدیدی را با خود همراه می آورد. در فوتبال دنیا همیشه شاهد تقابل شیوه های مبتکرانه با شیوه های مخرب بوده ایم. به نظرم فوتبال حالا به سمتی می رود که تعریف جدیدی را به مخاطب ارائه کند و آن این است؛ فقط برنده شدن مهم است نه زیبایی و ظرافت بازی.


جلالی ادامه می دهد: تاتنهام با مربیگری مورینیو که به ارائه شیوه های مخرب در فوتبال معروف است حالا صدرنشین لیگ جزیره شده است. آیا باید مورینیو و تاتنهام را به این دلیل محکوم کنیم؟ پاسخ من منفی است. چون فوتبال راه خودش را پیدا خواهد کرد. حالا نوبت به تیم هایی رسیده که قابلیت های فنی محدودی دارند اما از همین قابلیت های محدود نهایت استفاده را می برند تا برنده شوند و برای برنده شدن راهی جز تخریب فوتبال حریف ندارند.

 

 


از مجید جلالی می پرسیم صدرنشینی و موفقیت تیم هایی که با اندیشه های تخریبی مورینیو بازی می کنند، اتفاق خوبی برای فوتبال است که او اینگونه پاسخ می دهد: به طور حتم این تعریف که ما فوتبال را صرفا برای برنده شدن می خواهیم به مذاق خیلی ها خوش نمی آید. به خصوص آن دسته از هوادارانی که علاقه مندند تیم شان فوتبال زیبایی ارائه دهد. اما همان طور که گفتم نمی توانیم به صدرنشینی تاتنهام و تیم هایی مثل تاتنهام خرده بگیریم. اندیشه ای که این تیم ها را هدایت می کند به طور حتم به دنبال این نیست که به فوتبال دنیا چیزی اضافه کند اما لااقل برای خود آن مربی و هواداران تیمی که مورینیو آن را هدایت می کند صدرنشینی یا قهرمانی اتفاق بسیار خوشایندی است.


جلالی به بازی فیزیکی تیم مورینیو در دیدار با من سیتی اشاره می کند. او می گوید: در فوتبالی که امروز برنده شدن آن را شاهد هستیم بازی ظریف و فانتزی نباید به مساله اول و آخر یک مربی تبدیل شود. اتفاقی که برای گواردیولا رخ داده و می بینید که با تاکید بر این موضوع چقدر راحت به تاتنهام می بازد. من از دیدن عملکرد دو مدافع کناری تاتنهام واقعا متعجب شدم. حتی یک بار هم اجازه ندادند تا بازیکنی از من سیتی آنها را دور بزند و کار خاصی انجام دهد. بسیار فیزیکی و مستحکم کار کردند.

 

 


این مربی فوتبال با اشاره به این موضوع که ممکن است در آینده مربیانی مثل گواردیولا هم در شیوه مربیگری شان تجدید نظر کنند، تاکید می کند: گواردیولا و همراهان فلسفه ای که این مربی به فوتبال دنیا ارائه کرده است شاید به زودی به این نتیجه برسند که باید در کنار تیکی تاکا بازی فیزیکی را هم به تیم شان تزریق کنند و این همان چیزی است که ما در بازی اتلتیکو مادرید برابر بارسا دیدیم. تیم سیمئونه صرفا مخرب نبود بلکه در نمایش قابل توجهی که ارائه داد اتفاقا سعی داشت با تعداد پاس های زیاد مالکیت توپ را هم از بارسا بگیرد.


جلالی خاطرنشان می کند: تیم هایی که صرفا با اندیشه تخریبی بازی می کنند طراوت و لذت فوتبال را از مخاطبان دریغ می کنند اما به نظرم طی دو سال آینده این سبک از بازی با شیوه ها و ایده های نوآورانه به پایان خواهد رسید و مربیانی در فوتبال ماندگار خواهند بود که به زیبایی و ظرافت فوتبال اهمیت می دهند و فوتبال را صرفا برای برنده شدن نمی خواهند.#‌اخبار_ورزشی
منبع: ورزش سه‌


مطالب پیشنهادی

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

وزیر دولت اصلاحات می گوید: پیش بینی ما این است که اگر اجازه دهند کاندیدای مورد نظرمان را وارد صحنه انتخابات ۱۴۰۰ کنیم اوضاع تغییر خواهد کرد. اما مردم دیگر با کاندیداهای دست دوم، اجاره ای و ... پای صندوق نمی آیند.

طلایی: در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدای اصولگراها ۲۵ میلیون رای دارد

مرتضی طلایی می‌گوید: اصولگرایان هر کاری می‌خواهند بکنند از الان انجام دهند که سال ۱۴۰۰ با یک چهره پا به عرصه انتخابات بگذارند. اگر این اتفاق رقم بخورد من تضمین می کنم که کاندیدای اصولگرایان ۲۵ میلیون رای خواهد داشت.

رهبر انقلاب آمار ارائه ‌شده در سخنرانی خود را اصلاح کردند

رهبر انقلاب اسلامی فرمایشات امروز خویش درباره آمار تلفات ناشی از شیوع بیماری کرونا در سطح جهان را تصحیح کردند.

خداحافظی با مردِ «شماره یک» مجلس / روزگار پساپارلمانی لاریجانی

روزگار پسا پارلمانی علی لاریجانی چگونه خواهد گذشت؟ آیا او رخت سیاست را از تن بدر خواهد کرد و به گوشه دنج سیاست می رود یا استراحتی کوتاه کرده و برای ۱۴۰۰ آماده می شود یا...

اشتباهات رایج آشپزی | اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند

اشتباهات رایج آشپزی و اشتباهات رایج آشپزی که هر آشپزی باید بداند و نکات آشپزی و ترفندهای مهم آشپزی و نکات ماهرانه اشپزی را در پرشین وی بخوانید

پخت خورش خوشمزه | نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن آن

پخت خورش خوشمزه و نکات پخت خورش خوشمزه و ترفندهای خوشمزه شدن خورش و روش های خوشمزه کردن غذا و چگونه خورشت خوشمزه درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

از بین بردن چربی خورشت | راه کاری موثر برای از بین بردن چربی خورشت

از بین بردن چربی خورشت و راه از بین بردن چربی خورشت و چگونه چربی خورشت را از بین ببریم و چرب شدن زیاد خورشت را در پرشین وی بخوانید

تاسیس جمهوری اسلامی در ایران، آرمان‌ها و دغدغه‌ها

ضمن عرض تبریک چهل و یکمین سالروز تأسیس جمهوری اسلامی در ایران به محضر هموطنان عزیز، لازم می دانم به همین مناسبت مطالبی را در خصوص نحوه تحقق آرمانهای نظام و نگرانیها و دغدغه های پیش رو باستحضار برسانم:

پخت کیک و شیرینی | نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن

پخت کیک و شیرینی و نکات مهم پیرامون پخت کیک و شیرینی و پف کردن آن و نکات لازم برای پف کردن کیک و شیرینی و روش پخت کیک را در پرشین وی بخوانید

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

چگونه مرغ را آبپز کنیم | چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد

چگونه مرغ را آبپز کنیم و چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد و روش مزه دار کردن مرغ و چگونه مرغ خوشمزه طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

پیوند سیاسی-فراکسیونی احمدی‌نژادی‌ها و پایداری‌ها در مجلس یازدهم؟

قبضه مجلس یازدهم در دست اصولگرایان اما و اگرها را درباره آرایش سیاسی و فراکسیونی این مجلس بیشتر کرد و این سوال مطرح می‌شود که آیا قرار است تنها یک فراکسیون سیاسی و اکثریت میدان‌دار باشد؟!

روش نرم شدن خلال بادام | روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها

روش نرم شدن خلال بادام و روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها و نکات درست کردن خلال بادام و خلال پسته درمنزل را در پرشین وی بخوانید

وا نرفتن کوفته تبریزی | نکات مهم وا نرفتن کوفته تبریزی که باید بدانید

وا نرفتن کوفته تبریزی و نکات مهم وا نرفتن کوفته تبریزی که باید بدانید و طرز تهیه کوفته تبریزی و چگونه کوفته خوشمزه ای درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

رویارویی‌ پارلمانی احمدی‌نژادی‌ها با روحانی /قالیباف ضربه‌گیر می‌شود؟

نوع کنشگری اصولگرایان مجلس یازدهم در قبال دولت حسن روحانی به پرسش اصلی این روزهای محافل سیاسی تبدیل شده است.

لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در دستور کار پارلمان

ایسنا نوشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسات علنی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده لوایح مالیات بر ارزش افزوده، اصلاح قانون پولی و بانکی کشور (حذف چهار صفر از پول ملی) و اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار دارند.

نامه نماینده اصولگرا به آیت الله جنتی

تسنیم نوشت: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از آیت الله جنتی خواست نماینده شورای نگهبان در نشست آتی این کمیسیون حاضر شده تا استفساریه استخدام معلمان حق التدریس بررسی شود.

جهش تولید را در روزهای کرونایی فراموش نکنیم

سال ۹۸ بسیار سخت و با اتفاقات غیرقابل پیش بینی تمام شد. نه بلاهای طبیعی مانند سیل و زلزله قابل پیش بینی بودند و نه بیماری کرونا که ناگهان آمد و گریبان همه را گرفت.

معین: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان پایگاه اجتماعی‌شان را از دست داده‌اند

مصطفی معین می گوید: از نظر جامعه بویژه جوانان، موضوع رقابت اصلاح طلب و اصولگرا در عرصه های سیاسی و انتخاباتی در این مقطع زمانی، ماجرای تمام شده ای است.

میرسلیم: چرا برخی هنوز شاهنشاهی فکر می‌کنند و فخر می‌فروشند

رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه و نماینده منتخب تهران در مجلس یازدهم با تاکید براینکه بازسازی اعتماد عمومی نیازمند تعامل بین عقلای سیاست است، می‌گوید:«وای به حال جامعه ای که عقلا و علما و نخبگان سیاسی آن به جای تعامل برای کشف مسائل و چاره جویی مشکلات و کوشش برای دستیابی به کمال، هرکدام به انزوا بخزند»

مطالب مرتبط