شهرآرانیوز |
۱ هفته پیش

چیپس کیان، دور از خانه به دنبال امتیاز شهرآرانیوز

چیپس و کیان، دور از خانه به‌دنبال امتیاز
هفته پنجم و سوم لیگ‌های برتر فوتبال و فوتسال بانوان فردا پیگیری می‌شو‌د

مژده رنگیان | شهرآرانیوز؛تیم‌های فوتبال و فوتسال بانوان خراسان رضوی جمعه پنجم آذر دور از خانه باید به‌مصاف حریفان خود بروند؛ هر ۲ تیم به‌دنبال امتیاز هستند و باید برای جدا شدن از انتهای جدول پیروزی یا تساوی‌های بیشتری کسب کنند. کیان نیشابور در لیگ برتر فوتبال در اصفهان به میدان می‌رود و چیپس‌کامل در لیگ برتر فوتسال راهی جنوب ایران می‌شود.
مشکلات تیم لیگ‌برتری فوتبال مردان مشهد این‌روز‌ها در صدر اخبار ورزشی استان است و همه مدیران ورزشی و غیرورزشی توجهشان به این تیم جلب شده است. اما در همین سطح از فوتبال کشور، در لیگ برتر بانوان اولین نماینده تاریخ خراسان رضوی در فوتبال راهی یک میدان سخت و مأموریت دشوار با دستان خالی شده است. کیان نیشابور توانست دختران فوتبالیست خراسانی را لیگ‌برتری کند و حالا در آستانه سومین هفته از لیگ برتر قرار دارد. همه بازی‌ها برای یک تیم تازه‌وارد سخت است و تا‌به‌اینجای کار هنوز سهمی از امتیاز‌های لیگ نداشته است.
روز جمعه پنجم آذرماه دختران کیان باید برابر تیم ذوب‌آهن اصفهان در زمین حریف به میدان بروند. در ۲ بازی گذشته کیان برابر خاتون بم و پالایش گاز ایلام شکست خورده و فقط یک گل در لیگ برتر به ثمر رسانده است. این هفته دیدار شهرداری سیرجان و سپاهان اصفهان مهم‌ترین و جذاب‌ترین دیدار خواهد بود. اکنون خاتون بم با ۶‌امتیاز صدرنشین است و در این هفته به‌مصاف سارگل بوشهر می‌رود.

جعفری: به آینده می‌توان امیدوار بود

سهیلا جعفری، سرمربی تیم کیان نیشابور، درباره وضعیت تیمش می‌گوید: پیش‌بینی شرایط و بازی‌های دشوار در لیگ برتر را داشتیم، تیم‌ها بسیار قدرتمند هستند و برای تیم‌های تازه‌وارد با تجربه کم، چالش بزرگی شده‌اند. کیان تیمی است که می‌توان به آینده آن امیدوار بود، اما نیاز به زمان دارد. تیم دیر بسته شده است و تجربه تیم با بازیکنانی که جذب کرده‌ایم، هنوز کم است؛ اما خبر خوب این است که رو‌به‌رشد هستیم. مشکل دیگر ما نبود تیم در شرق کشور برای برگزاری بازی‌های تدارکاتی بود و ما بدون انجام بازی راهی لیگ شدیم. در‌واقع دیدار با خاتون بم برای ما دیدار تدارکاتی محسوب می‌شد تا بتوانیم به هماهنگی برسیم.
او با اشاره به بازی فردای خود تصریح می‌کند: حریف این هفته ما نیز دشوار و سخت است. ذوب‌آهن یکی از قدیمی‌های لیگ است و بازی در زمین آن‌ها کار را برای ما سخت می‌کند؛ اما ما نیز با تمام ظرفیت و توان خود راهی این بازی می‌شویم تا دیداری با‌کیفیت را به نمایش بگذاریم.

شکیبا: کیان به اسپانسر نیاز دارد

علی‌اکبر شکیبا، مالک باشگاه کیان نیشابور، درباره بحث مالی تیمش و علت دیربسته‌شدن تیم و از دست‌دادن فرصت جذب بازیکنان باتجربه‌تر گفت: در مقطعی ما منتظر عملی‌شدن قول‌های داده‌شده بودیم. بخشی از کمک‌ها رسید، ولی کمی دیر بود تا بتوانیم تیمی قدرتمند را راهی لیگ کنیم. بسیاری از بازیکنان استان و حتی بازیکنان باشگاه کیان راهی تیم‌های دیگر شده بودند. خوشبختانه نماینده مردم نیشابور که خودشان نیز از بانوان هستند، از ابتدا در کنار تیم بودند و توانستند کمک‌هایی برای کیان نیشابور مهیا کنند.
او تصریح کرد: کمک‌هایی که جذب شده است تا هفته چهارم و پنجم لیگ می‌تواند برای حضور در مسابقات از ما حمایت کند، اما بعد از آن باید دوباره به‌دنبال حامی مالی یا کمک باشیم. به‌تن‌هایی یک باشگاه خصوصی از پسِ لیگ برتر برنمی‌آید. در بخش بانوان هزینه‌ها نسبت به بخش آقایان بسیار کمتر است و با هزینه فقط یک بازیکن از تیم فوتبال مردان، می‌توان هزینه یک تیم کامل در لیگ برتر بانوان را برآورده کرد. اکنون ورزش بانوان و به‌ویژه فوتبال بهتر دیده می‌شود و قطعا برای بنگاه‌های اقتصادی که به ورزش بانوان ورود می‌کنند، خبر خوبی است.
شکیبا خاطرنشان کرد: از کسانی که می‌توانند به‌عنوان حامی مالی ورود کمک کنند، استقبال می‌کنیم؛ زیرا این تیم به استان خراسان رضوی تعلق دارد و قطعا برای آینده دختران استان، وجود این تیم ارزشمند خواهد بود. امیدواریم شرایط به‌گونه‌ای پیش برود که کیان نیشابور در پایان فصل با جایگاهی مناسب در لیگ باقی بماند.

فوتسال در دورترین نقطه از خانه

در کنار لیگ برتر فوتبال، لیگ فوتسال بانوان که به ایستگاه پنجم خود رسیده است، روز جمعه از ساعت‌۱۱ در ۶ شهر مختلف پیگیری می‌شود. نماینده مشهد در هفته پنجم بازی خارج‌از‌خانه در پیش دارد و راهی دورترین نقطه برای مشهدی‌ها، یعنی شهرستان رودان در استان بوشهر می‌شود که ۱۳۳۰‌کیلومتر به‌اندازه ۱۵ ساعت و ۳۰‌دقیقه فاصله دارد. این دیدار نیز بین ۲ تیم انتهای جدول برگزار می‌شود. چیپس که هفته پیش بالاخره توانست اولین امتیاز لیگ را کسب کند، با ۳ شکست و یک مساوی و یک امتیاز در رده ششم جدول گروه هفت‌تیمی خود قرار دارد. رودان نیز بدون پیروزی هفتم جدول است. چیپس در صورت باخت به انتهای جدول برمی‌گردد و باید برای بهبود جایگاه خود به یک پیروزی خارج‌ازخانه دست یابد. در صورت تساوی، چیپس در همین رده ششم باقی می‌ماند.
این هفته تیم‌های صدرنشین و مدعی، همگی بازی‌های راحتی در پیش دارند و بیشترین رقابت بین تیم‌های انتهای‌جدولی خواهد بود.
صدرنشین گروه اول، پالایش نفت آبادان، به‌مصاف پویندگان شیراز می‌رود و مس کرمان نیز با بوتاپارس بازی می‌کند. در گروه دوم دیدار ملی‌حفاری با مس رفسنجان، هیئت اصفهان با نصر فردیس و پارس‌آرای شیراز با پیکان پیگیری خواهد شد. فرهان ملارد و کیمیا اسفراین در این هفته استراحت خواهند داشت.

عضو شوید:آخرین اخبار کشور را در این صفحه اینستاگرام دنبال کنید#‌اخبار #‌مشهد منبع: شهرآرانیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...