3 روز پیش
2 بازدید

استاد دانشگاه کلمبیا: ترامپ قادر به انجام هیچ اقدامی علیه ایران نیست/آمریکا حمایت اروپا را از دست داده است

استاد دانشگاه کلمبیا: ترامپ قادر به انجام هیچ اقدامی علیه ایران نیست/آمریکا حمایت اروپا را از دست داده است

ایلنا نوشت: استاد علوم سیاسی دانشگاه کلمبیا تاکید کرد: ترامپ تنها به تهدید ایران می‌پردازد بدون آن که بتواند دست به اقدامی بزند. او از امارات، بحرین و اسرائیل فقط در ائتلاف سست خود برای مخالفت با ایران پشتیبانی می‌کند.

رابرت وای شاپیرو، استاد علوم سیاسی دانشگاه کلمبیا و رئیس اسبق دانشکده علوم سیاسی این دانشگاه است، از کتاب‌های او در حوزه علوم سیاسی می‌توان به «قدرت ریاست‌جمهوری؛ ایجاد ریاست‌جمهوری برای قرن بیست و یکم»، « دخالت‌های سیاسی؛ سیاستمداران سرگردان نشوید» و «عدم حضور نمایندگان دموکرات» اشاره کرد.

وی هم چنین تاکنون موفق شده است جایزه کتاب «گلد اسمیت» را از آن خود کند.

این استاد دانشگاه در گفت‌وگو با ایلنا نظرات خود در مورد تنش‌ها میان ایران و آمریکا را بیان کرد.
 

به نظر می‌رسد ترامپ بازنده انتخابات باشد/ ترامپ با کارزار انتخاباتی دشواری روبرو شده است

رابرت وای شاپیرو در ابتدا در مورد پیش‌بینی خود از انتخابات آمریکا گفت: بر اساس نظرسنجی‌های فعلی در ایالت‌ها و در سطح ملی و با توجه به عملکرد ضعیف ترامپ در مدیریت کرونا، اکنون به نظر می‌رسد او بازنده انتخابات است. اما در انتخابات گذشته هم او شانس کمی برای پیروزی داشت و رئیس‌جمهور شد. اکنون هم احتمال اینکه او به کاخ سفید راه پیدا کند، کم نیست. ترامپ اکنون به دلیل همه گیر شدن کرونا و بحران اقتصادی با یک کارزار انتخاباتی بسیار دشوار روبرو شده است.

استاد علوم سیاسی دانشگاه کلمبیا گفت: ترامپ به احتمال زیاد بخشی از حمایت خود را نسبت به سال ۲۰۱۶ از دست خواهد داد و دموکرات‌ها پایگاه هواداران خود را بهتر از سال ۲۰۱۶  تقویت می‌کنند، اما خیلی زود است که از نتیجه کار مطمئن شویم. در این دوره انتخابات هیجان‌انگیزتر شده است.

سیاست خارجه ترامپ فاقد اصول و نامنظم است/ ترامپ به اعتبار آمریکا به عنوان مدعی اتحاد و حامی دیپلماسی لطمه زده است

وی در ادامه با انتقاد از سیاست خارجه ترامپ گفت: سیاست خارجه ترامپ فاقد اصول  و بسیار نامنظم بوده و به اعتبار ایالات متحده به عنوان مدعی اتحاد و حامی دیپلماسی لطمه زده است.

شاپیرو در مورد تاکید ترامپ مبنی بر فشار بر ایران گفت: این سیاست برای این است که او قول داده است در مورد ایران سخت‌گیر خواهد بود و فکر می‌کند که باید به وعده خود به طرفدارانش عمل کند، برای همین هم این سیاست را تحت هر شرایطی ادامه می‌دهد.

ترامپ فقط تهدید می‌کند/او هیچ اقدامی علیه ایران نمی‌کند/آمریکا در دوره ترامپ حمایت اروپا را از دست داد

این استاد دانشگاه هم‌چنین در مورد تهدید اخیر ترامپ علیه ایران در پی طرح ادعای کذب طراحی ترور سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی گفت: صحبت در مورد حمله هسته‌ای فقط یک رفتار تهدیدآمیز است. ترامپ دوست دارد تنش را حفظ کند و به بیان تهدید علیه ایران بپردازد، همچنین ترامپ از امارات، بحرین و اسرائیل در ائتلاف سست خود برای مخالفت با ایران پشتیبانی می‌کند.

وی گفت: ترامپ فقط صحبت می‌کند و نمی‌تواند هیچ عملی انجام دهد این در حالی است، او اکنون هیچ تاثیری روی اقدامات اروپا در قبال ایران ندارد و حمایت اروپا را نیز از دست داده است.

23311#‌اخبار_بین‌الملل
منبع: خبرآنلاین


مطالب پیشنهادی

موارد مصرف سس سویا | موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا

موارد مصرف سس سویا و موارد مصرف سس سویا برای مزه دار کردن غذا و سس سویا چیست و فواید سس سویا چیست و خواص سس سویا را در پرشین وی بخوانید

سرنوشت نامعلوم ۲ خواسته سیاسی روحانی؛ افزایش اختیارات و همه‌پرسی

بارها از اختیاراتی ویژه برای ریاست جمهور حرف زده، اختیاراتی که معتقد است اصل ۱۱۳ قانون اساسی به آن اشاره دارد اما تفسیرها اشتباه است، حتی معتقد به رفراندوم و رجوع به آراء مردمی در آن مسائلی که بن بست ایجاد می شود، است اما هیچکدام از دو خواسته سیاسی روحانی طی ۶ سال گذشته راه به جایی نبرده است.

سرنوشت دخل و خرج کشور در سال ۹۹ چه می‌شود؟

لایحه بودجه ۹۹ پس از ماه‌ها بررسی، امروز از سوی نمایندگان رد شد، اما باید دید که قوای مجریه و مقننه چه تصمیمی برای آن خواهند گرفت.

۳ اولویت مهم پارلمان یازدهم و یک نگرانی

این روزها با اعلام نتایج انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، این پرسش در اذهان عمومی مطرح است که نمایندگان این دوره می‌بایست بر چه موضوعاتی متمرکز باشند و چه اولویت‌هایی را برای تصمیم‌گیری مدنظر داشته باشند.

وقتی پیام رهبر انقلاب مانع هجمه به یک شهید شد

تسنیم نوشت: اکبر نبوی به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد شهادت سیدمرتضی آوینی می‌گوید: «به شکل مشخص نوع کنش رهبری نسبت به شهادت مرتضی، کنش معناداری بود. حضور ایشان بر سر پیکر شهید و شرکت در تشییع ایشان و پیامی که دادند، به نظر من بسیار مهم و معنادار بود. »

پیشنهاد عضو شورای عالی اصلاح‌طلبان: ناطق‌نوری و امامی کاشانی بین ما و حاکمیت واسطه شوند

حسن رسولی، عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان و چهره نزدیک به عارف می‌گوید:با کمال تاسف مرز اجرا و نظارت اصلا وجود خارجی ندارد و روز به روز میزان دخالت حوزه نظارت در بخش اجرایی تحت تاثیر قانون نظارت استصوابی که انتظار داشتیم مجلس دهم این قانون را لغو بکند، بیشتر توسعه پیدا کرده است. 

تقدیر دستیار ویژه لاریجانی از کمک های چین به ایران در روزهای نشر کرونا

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل کمک‌های ⁧چین⁩ به ایران در مبارزه با ⁧کرونا را⁩ قابل تقدیر دانست.

یک توصیه به عقلای مجلس آینده

بیماری کرونا این روزها بر حوزه های سیاست، اقتصاد، جامعه و ...سایه انداخته و همه چیز را تحت الشعاع خود قرار داده است.

پیوند سیاسی-فراکسیونی احمدی‌نژادی‌ها و پایداری‌ها در مجلس یازدهم؟

قبضه مجلس یازدهم در دست اصولگرایان اما و اگرها را درباره آرایش سیاسی و فراکسیونی این مجلس بیشتر کرد و این سوال مطرح می‌شود که آیا قرار است تنها یک فراکسیون سیاسی و اکثریت میدان‌دار باشد؟!

نمایندگانی که با پارلمان خداحافظی کردند/بازگشت قدیمی‌ها به بهارستان

پرونده انتخابات مجلس یازدهم در مرحله اول بسته شد و اکثریت پارلمان آینده برای ۴ سال در اختیار اصولگرایان قرار گرفت.

روحانی به مردم: از روز شنبه مرحله سخت مبارزه با کرونا شروع می‌شود /آن روز که فهمیدیم کرونا در قم نشر یافته، همان روز از قم هم خارج شده بود - خبرآنلای

روحانی گفت: آن روزی که به ما اعلام شد اول فقط در قم بود و روز بعد اراک را هم اعلام کردند که متوجه شدیم. آن روز که ما فهمیدیم هم در قم شیوع یافته و هم از قم عبور یافته است.

چگونه مرغ را آبپز کنیم | چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد

چگونه مرغ را آبپز کنیم و چگونه مرغ را آبپز کنیم تا بوی زهم مرغ ندهد و روش مزه دار کردن مرغ و چگونه مرغ خوشمزه طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

گرفتن بوی گوشت | روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و گوشت قرمز

گرفتن بوی گوشت و روش های کاربردی برای گرفتن بوی گوشت مرغ و رفع بوی گوشت قرمز و نکات مزه دار کردن انواع گوشت قرمز و سفید را در پرشین وی بخوانید

معین: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان پایگاه اجتماعی‌شان را از دست داده‌اند

مصطفی معین می گوید: از نظر جامعه بویژه جوانان، موضوع رقابت اصلاح طلب و اصولگرا در عرصه های سیاسی و انتخاباتی در این مقطع زمانی، ماجرای تمام شده ای است.

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز | طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل

طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و طرز تهیه ذرت مکزیکی بخارپز و ذرت مکزیکی اصل و طرز تهیه ذرت به سبک مکزیکی را در پرشین وی بخوانید

سلیمی‌نمین:هوچی‌گری،هم در جریان اصولگرا هست هم اصلاح‌طلب

عباس سلیمی‌نمین می‌گوید: آن چیزی که امروز جامعه را نسبت به عملکردها سرخورده و بی اعتماد کرده سیاست‌ورزی بیمار است. در سیاست ورزی بیمار، افراد و گروه‌ها به جای اینکه خودشان را اثبات کنند، نیروی مقابل را تخریب می‌کنند، هوچی‌گری می‌کنند و تهمت می‌زنند.

علت تیره شدن خورش قیمه | علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد

علت تیره شدن خورش قیمه و علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد و خوشرنگ شدن خورشت و چگونه خورشت قیمه خوشرنگ طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

لطفا کرونا را بهانه تسویه حساب سیاسی نکنید

این روزها شاهد برخی تسویه حساب‌های سیاسی با بهره‌گیری از فضای ملتهب ناشی از گسترش ویروس کرونا هستیم.

صادق خرازی: رهبری نمی‌گذارند دولت سقوط کند /سردار سلیمانی میلی به ریاست جمهوری ندارد

صادق خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان می گوید: رهبری انقلاب نمی‌گذارند که دولت سقوط کند. من احتمال این موضوع را یک در هزار هم نمی‌بینم که رهبری اجازه دهند مجلس وارد استیضاح رئیس‌جمهوری شود مگر این‌که شرایط کشور به گونه‌ای شود که آقای روحانی بخواهد در مقابل همه‌چیز بایستد.

رییس مجلس ترکیه جویای حال علی لاریجانی بعد از ابتلا به کرونا

ایسنا نوشت: مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ملی ترکیه طی تماس تلفنی با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن آرزوی بهبودی برای وی درباره اقدامات مشترک دو کشور برای مهار کرونا گفت وگو کرد.

مطالب مرتبط