3 روز پیش
2 بازدید

توهین‌های اخیر به مقدسات اسلام ریشه در تعصب‌های جاهلانه دارد | آستان نیوز - پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی - حرم مطهر امام رضا علیه السلام

مؤسس مركز اسلامي لبيك يا زهرا(س) لندن با اشاره به ريشه‌ توهين‌هاي اخير به وجود مقدس پيامبر اكرم(ص) و قرآن كريم، گفت: مهم‌ترين عامل اين اقدامات ناپسند ناداني و تعصب‌هاي جاهلانه است.

به گزارش آستان‌نیوز؛ ام فروه نقوي در نشست بين‌المللي «راهبردهاي تجلي فرهنگ و معارف حسيني در باورهاي آخرالزماني اديان و ملل» كه به همت دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) و با همكاري مجمع جهاني اهل‌بیت(ع) به‌صورت وبينار برگزار شد؛ به علل و ريشه‌هاي توهين و همچنین هتك حرمت به ساحت مقدس حضرت رسول اكرم(ص) در فضاي جوامع غربي اشاره کرد.
وی عنوان كرد: چنين دشمني‌ها و اتفاقاتي نه‌تنها در عصر معاصر، بلكه درگذشته نيز اتفاق افتاده است؛ كه مهم‌ترین عامل اين اقدام ناپسند ناداني و تعصب‌هاي جاهلانه است. ازاین‌رو ضرورت دارد تا شخصيت، منزلت و جايگاه پيامبر اكرم(ص) را در تمامي ابعاد به بشريت معرفي كنيم.
مؤسس مركز اسلامي لبيك يا زهرا(س) لندن در ادامه اظهار كرد: خداوند متعال عشق امام حسين (ع) را در قلب همه مؤمنان قرار داده است و اين عشق و محبت مانند نوري است كه بر اساس توحيد، نبوت و امامت شکل‌گرفته و با قلب ما ارتباط دارد.
به گفته اين بانوي مسلمان همان‌گونه كه در زمان پيامبر اكرم(ص) مباهله به‌عنوان مظهر قدرت ايمان محوري در سال 10 هجري عليه مسيحيان نجران اتفاق افتاد و اين موضع‌گیری مواجهه حقيقت در برابر باطل بود، محرم نيز تجلي همان حقيقت است.

عزاداري حضرت اباعبدالله الحسين (ع)؛ انقلابی خاموش براي جوانان
زينب تيلور مؤسس مركز امام مهدي(عج) از استراليا نیز در اين نشست بین‌المللی با اشاره به بازتاب‌های برگزاري عزاداري امام حسين(ع)، گفت: گزارشات رسانه‌ها از برخي كشورها حاكي از آن است كه در هفته‌هاي اخير به دليل خواندن زيارت عاشورا، قرائت كنندگان و يك كودك سه‌ساله به جرم برگزاري مجالس دستگیرشده‌اند. درواقع یزیدی‌های زمان هنوز هم كمين می‌کنند و مسائلي را براي شيعه مطرح و مشكلاتي را ايجاد می‌کنند.
وي با تأكيد بر اين مطلب كه پيام كربلا امروزه به دست ميليون‌ها انسان در اقصي نقاط اين كره خاكي رسيده است، گفت: اين نداي نمادين همبستگي با امام حسين(ع)، ارزش‌ها و مأموريت تاريخي ايشان است كه امروزه به سرودي براي مبارزه ابدي عليه ظالمان جهان تبدیل‌شده است.
تیلور، انقلاب را سرنگوني مؤثر و شديد يك حكومت يا نظم اجتماعي، به نفع يك نظام جديد معرفي كرد و گفت: انقلاب امام حسين (ع) بازگشت به اسلام ناب محمدي (ص) به‌عنوان نظام اصلي بود، نه ايجاد يك نظام جديد.
وي خاطرنشان كرد: عزاداري حضرت اباعبدالله الحسين(ع) را می‌توان به‌عنوان نوعي انقلاب خاموش براي جوانان تعبير كرد تا مظهر فرهنگ حسيني را تا آخرالزمان زنده نگه دارد.
مؤسس مركز امام مهدي(عج) از استراليا در ادامه گفت: تاريخ به ما نشان می‌دهد كه متاسفانه، فقط 50 سال پس از رحلت پيامبر اكرم(ص)، اسلام توسط منافقين با يك برنامه روشن به دست گرفته شد كه براي آگاهي مردم نياز به انقلاب حسيني بود؛ اكنون بيش از هزار سال از گذشت زمان حادثه عاشورا، همين احساس از انقلاب هنوز وجود دارد، چه تعداد از افراد در طول زمان كسل می‌شوند. بااین‌حال، با نزديك شدن به محرم آن سوختگي انقلابي به‌آرامی براي يك سال ديگر دوباره حاكم می‌شود.

جهاد اكبر حضرت زينب(س) براي حفاظت از اسلام
سندس الاسعد روزنامه‌نگار مستقل بحريني لبناني نیز از دیگر سخنرانان این نشست بین‌المللی با تبيين نقش جهاد اكبر حضرت زينب(س) براي حفاظت از اسلام، خاطرنشان كرد: مقصود ما از جهاد بزرگ زنان، تعهد آنان براي خدمت به اسلام است كه به‌صورت آمادگي در برابر انواع چالش‌ها و تجاوزات خصمانه‌ی جبهه باطل و نفاق آغاز می‌شود كه در اين مسير پيروي كامل و دقيق از امام زمان (عج) ضروري است.
وي در ادامه بابیان اينكه حضور و نقش‌آفرینی بانوان در جبهه‌های نبرد با اسلام ضد محمدي در عصر معاصر همان استمرار راه حضرت زينب(س) است، گفت: براي ادامه كار تک‌تک جنبش‌های صالح، ضروري است كه زنان از راه حضرت زينب(س) به‌عنوان نمونه بی‌سابقه از آگاهي و استقامت، پيروي كنند. آن‌ها بايد کاملاً از تعهدات و وظايف اساسي خودآگاه باشند تا بتوانند به زيبايي نقش‌آفرینی نمايند وگرنه در حد بازيچه‌هاي امروز دنيا نسبت به زنان باقي خواهند ماند.
اين روزنامه‌نگار مستقل بحريني لبناني خاطرنشان كرد: با توجه به تهاجمي بودن جنگ عليه امت اسلام، ما هم بايد مثل زنان در سراسر جهان پتانسيل‌ها را براي مبارزه با استعمارگران آماده و براي مبارزه با كل توطئه‌هاي خصمانه عليه دين آمادگي كامل داشته باشيم زيرا پيمودن اين مسير راه گسترش ارزش‌هاي حضرت مهدي (عج) و برقراري جهاني عادلانه براي همه را هموار خواهد كرد.#‌اخبار
منبع: آستان نیوز


مطالب پیشنهادی

نماز جمعه تهران همچنان برگزار نخواهد شد

فارس نوشت:مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران، از لغو نماز جمعه بیست و دوم فروردین‌ماه سال ۹۹ در تمام شهرهای استان تهران خبر داد.

سیاسی کردن کرونا به نفع هیچ‌کس نیست

بیش از یک ماه از ورود و شیوع فراگیر ویروس منحوس کرونا در کشور می گذرد، علاوه بر به خطر افتادن سلامت جسمی و روانی مردم، مشکلات معیشتی، تعطیلی همه مشاغل، به صفر نزدیک شدن درآمد نفتی و افزایش تورم؛ هزینه و خسارت های اقتصادی، فراوانی را به مردم و کشور وارد کرده است. 

کرونا و رفتارهایی نامتعارف به بهانه دین‌دار بودن

هر روز که می گذرد دامنه شیوع ویروس کرونا گسترده‌تر می‌شود، تفاوتی هم بین فقیر و غنی، چپ و راست و ...نمی‌گذارد و همه را درگیر کرده است.

طلایی: در انتخابات ۱۴۰۰ کاندیدای اصولگراها ۲۵ میلیون رای دارد

مرتضی طلایی می‌گوید: اصولگرایان هر کاری می‌خواهند بکنند از الان انجام دهند که سال ۱۴۰۰ با یک چهره پا به عرصه انتخابات بگذارند. اگر این اتفاق رقم بخورد من تضمین می کنم که کاندیدای اصولگرایان ۲۵ میلیون رای خواهد داشت.

از بین بردن چربی خورشت | راه کاری موثر برای از بین بردن چربی خورشت

از بین بردن چربی خورشت و راه از بین بردن چربی خورشت و چگونه چربی خورشت را از بین ببریم و چرب شدن زیاد خورشت را در پرشین وی بخوانید

روش نرم شدن خلال بادام | روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها

روش نرم شدن خلال بادام و روش نرم شدن خلال بادام و خلال پسته در غذاها و نکات درست کردن خلال بادام و خلال پسته درمنزل را در پرشین وی بخوانید

ساختار شورای نگهبان قابل بازنگری و اصلاح است؟ / پاسخ دو حقوقدان

آیا قانون اساسی بعد از ۳ دهه از آخرین بازنگری نیازمند اصلاحی دیگر است؟ آیا با وجود انتقادات به عملکرد شورای نگهبان به مرحله بازنگری در ساختار این شورا رسیده‌ایم؟ چرا به اصل رفراندوم نگاه منفی وجود دارد؟ و ...سوالاتی که در میزگردی که به مناسب سالگرد تصویب قانون اساسی در کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین برگزار شد به آن ها پاسخ داده شد.

توئیت دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با هشتگ اجتماع قلب‌ها

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در توییتر نوشت: نیمه شعبان نماد انتظار امیدآفرین و پیش‌برنده برای نسل ما بوده است.

از قدیمی‌ترین نماینده مجلس تا بازگشت پارلمانتاریست‌ها به بهارستان

۱۰۴ نماینده منتخب مجلس آینده پیشتر هم بر صندلی های نمایندگی مجلس تکیه زده اند، سیدرضا تقوی قدیمی ترین آنهاست و محمد مهدی مفتح بیشترین تعداد حضور در ادوار مختلف مجلس را در کارنامه پارلمانی اش به ثبت رسانده است.

پایداری‌ها همچنان بلای جان قالیباف /شورای ائتلاف حکمیت خواهد کرد؟

نشانه ها از این حکایت دارد که پایداری ها برای مانع تراشی بر سر راه ریاست قالیباف، از همین حالا و حتی پیش از این به تخریب شهردار پیشین روی آورده اند و در کنار آن درحال لابی با نمایندگان شهرهای کوچک برای جمع کردن رأی به نفع آقاتهرانی هستند.

تاکید وزیر دفاع بر وحدت، برادری و تعامل میان ارتش و سپاه/نقش شهید صیادشیرازی در فرماندهی عملیات‌های بزرگ جنگ بی‌بدیل است

تسنیم نوشت: وزیر دفاع در پیامی عنوان کرد: حماسه‌آفرینی‌ها و نقش بی‌بدیل و بارز شهید پرافتخار صیادشیرازی در طراحی و فرماندهی عملیات‌های بزرگ در دوران هشت سال دفاع مقدس و خلق پیروزی‌های بی‌شمار از او خورشیدی بی‌بدیل ساخت.

نامه نماینده اصولگرا به آیت الله جنتی

تسنیم نوشت: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از آیت الله جنتی خواست نماینده شورای نگهبان در نشست آتی این کمیسیون حاضر شده تا استفساریه استخدام معلمان حق التدریس بررسی شود.

علت تیره شدن خورش قیمه | علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد

علت تیره شدن خورش قیمه و علت تیره شدن خورش قیمه چه می تواند باشد و خوشرنگ شدن خورشت و چگونه خورشت قیمه خوشرنگ طبخ کنیم را در پرشین وی بخوانید

پختن غذا در فویل | نکات و کاربرد پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل

پختن غذا در فویل و و روش پختن غذا در فویل و کاربردهای مختلف فویل و کاربرد فویل در اشپزی و کاربرد فویل در اشپزخانه را در پرشین وی بخوانید

پاسخ‌های کرونایی عباس عبدی به چند سوال اصلاح‌طلبانه و انتخاباتی

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب می گوید: کنشگری در فرایندهای سیاسی موجود را حتی پیش از کرونا ناممکن و نامفید می‌دانستم.

صوفی: در ۱۴۰۰ اگر کاندیدای اصلاح‌طلب داشتیم، شرکت می‌کنیم

وزیر دولت اصلاحات می گوید: پیش بینی ما این است که اگر اجازه دهند کاندیدای مورد نظرمان را وارد صحنه انتخابات ۱۴۰۰ کنیم اوضاع تغییر خواهد کرد. اما مردم دیگر با کاندیداهای دست دوم، اجاره ای و ... پای صندوق نمی آیند.

برگ برنده اصلاح‌طلبان در ۱۴۰۰؛ ظریف،عارف، مطهری، جهانگیری یا...؟

۱۴۰۰ برای اصلاح طلبان سرنوشت ساز است، یا سورپرایز انتخابات می شوند و در روزهای سرخوشی اصولگرایان کاندیدایی رو می کنند که برگ برنده شان در انتخابات شود یا باید سنگری دیگر را هم به رقیب واگذار کنند.

وا نرفتن کوفته تبریزی | نکات مهم وا نرفتن کوفته تبریزی که باید بدانید

وا نرفتن کوفته تبریزی و نکات مهم وا نرفتن کوفته تبریزی که باید بدانید و طرز تهیه کوفته تبریزی و چگونه کوفته خوشمزه ای درست کنیم را در پرشین وی بخوانید

ویدیو - روایتی دیده نشده از امام خمینی(ره) از برداشت‌های مختلف درباره انتظار فرج

در روز نیمه شعبان و ولادت حضرت ولیعصر(ع)، روایتی از امام خمینی(س) از برداشت های مختلف درباره انتظار فرج که برای اولین بار منتشر می شود را مشاهده می کنید.

گپ و گفت خواندنی با یکی از کارگزاران رژیم پهلوی در مورد امام خمینی: یک پاپاسی از وجوهات را جابجا نمی کرد/امام خمینی در حد پاپ است

جماران نوشت: یکی از مسئولین رده بالای دولت شاه در مصاحبه ای گفت: تمام چیزی که به «سهم امام» معروف است پولی مال آنها است و طبق موازین شرعی از شیر مادر هم برای آنها حلال تر است. ولی تمام این پول از یک طرف می آید و از یک طرف دیگر می رود. آدمی که در حد پاپ است، زندگی او در حد ارزان ترین زندگی است.

مطالب مرتبط