خبر 24 |
1 ماه پیش

توقف کشف منابع جدید نفتی و گازی خبر24

توقف کشف منابع جدید نفتی و گازی
به گزارشخبر24، به نقل از رویترز، آمارهای موجود حاکی از آن است که به خاطر کاهش قابل توجه قیمت نفت در بازار جهانی در سایه شیوع ویروس کرونا شرکت‌های بزرگ نفتی و گازی فعالیت‌های اکتشافی خود برای پیدا کردن منابع جدید سوخت‌های فسیلی را به میزان قابل توجهی کاهش دادند.

آمارهای مؤسسه ریستاد انرژی حاکی از آن است که دریافت مجوز برای انجام فعالیت‌های اکتشافی ساحلی و فراساحلی توسط 5 شرکت نفتی و گازی اصلی در غرب به کمترین میزان در 5 سال گذشته رسیده است.

پالزور شنوا، کارشناس ریستاد انرژی می‌‌گوید: در سال گذشته شرکت‌هایی نظیر اگزون موبیل آمریکا ، توتال فرانسه و رویال دات‌شل هلندی انگلیسی دست به کاهش قابل توجه هزینه‌های خود به خاطر بحران کرونا زده و این مسأله به کاهش اقدام آنها برای دریافت مجوز اکتشاف میادین جدید منجر شده است.

از 5 شرکت نفتی و گازی بزرگ غربی شرکت بریتیش پترولیوم انگلیس با فاصله زیادی بیشترین کاهش فعالیت‌های اکتشافی را نسبت به دیگر شرکت‌ها در سال 2020 داشته است.

برنارد لونی که در ماه فوریه گذشته مدیریت بریتیش پترولیوم را به عهده گرفت از برنامه خود برای کاهش 40 درصدی مقابل یک میلیون بشکه‌ای روزانه تولید نفت این شرکت تا سال 2030 خبر داد.

طی ماه‌های گذشته شرکت بریتیش پترولیوم تیم اکتشاف میادین نفتی خود را کوچک کرده است. روند اکتشاف میادین نفتی و گازی جدید توسط شرکت‌ها به اینگونه است که آنها نخست اقدام به دریافت مجوز برای اکتشاف می‌کنند و پس از پیدا کردن یک میدان نفتی یا گازی نسبتاً بزرگ درباره اینکه استخراج از آن را آغاز کنند یا خیر، تصمیم‌گیری می‌کنند.این فرآیند پر هزینه بوده و ممکن است سال‌ها به طول بینجامد.

کارشناسان بر این باورند که کاهش قابل توجه فعالیت‌های اکتشافی می‌تواند به کمبود عرضه نفت به بازار جهانی در سال‌های 2025 تا 2030 منجر شود.


منبع: خبر 24

بیشتر...

تبلیغات


تبلیغات

مطالب مرتبط

انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال به دور دوم کشیده شد و شهاب‌الدین عزیزی خادم و کیومرث هاشمی به دور دوم رسیدند.

7 ساعت پیش

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به شبکه الجزیره قطر گفت که «حمله ها به عراق مشکوک است و دست های رژیم صهیونیستی در آن مشاهده می شود.».

7 ساعت پیش

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان دوره فعالیت دولت دوازدهم، طول بزرگراه‌های کشور به ۲۰ هزار کیلومتر افزایش می‌یابد.

7 ساعت پیش

طرح حذف دفترچه‌های کاغذی، طرح بزرگی است که در ابتدای اجرا به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها مشکلاتی را برای بیمه شدگان به وجود آورده است.

7 ساعت پیش

انتخابات فدراسیون فوتبال برای تعیین رئیس و اعضای هیات رئیسه روز یکشنبه در شرایطی برگزار خواهد شد که چهار گزینه برای نشستن بر روی صندلی داغ ریاست با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

7 ساعت پیش

کرمانشاه- مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه گفت: برای توسعه جامعه خود نیازمند این هستیم در موضوعات مختلف نگرشی جدید داشته باشیم

7 ساعت پیش

پیروز قربانی مربی تیم فوتبال سایپا در این تیم ماندنی شد.

7 ساعت پیش

نماینده آمریکا در نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با تکرار ادعای نخ‌نمای آمادگی واشنگتن برای بازگشت به برجام ادعا کرد که حل مسائل پادمانی از برجام مجزاست اما برای اعتمادسازی درخصوص تضمین ایران در قبال برنامه هسته‌ای ضروری است.

8 ساعت پیش

بندر اقیانوسی چابهار دارای کمبود در حوزه بهداشت و درمان است به طوری که مردم منطقه برای درمان بیماری به استانهای همجوار یا دورتر مسافرت می کنند.

8 ساعت پیش

بعد از رای نیاوردن علی کریمی در انتخابات فدراسیون فوتبال شاهد حمایت پرسپولیسی‌ها از او بودیم.

8 ساعت پیش

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هر واحد واکسنی که وارد می‌شود بلافاصله توسط سازمان غذا و دارو برچسب گذاری شده و در سامانه ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت کالاهای سلامت محور که به اختصار «تیتک» (TTAC) نامیده می‌شود، کدگذاری می‌شود.

8 ساعت پیش

تهران- توزیع داروی ایرانی آیورمِکتین که در پیش‌گیری و درمان بیماری کرونای مؤثر است، توسط شرکت پخش البرز در سراسر کشور آغاز شد.

8 ساعت پیش

آیگپی‌هایی که مشترک همراه اول هستند قبض بهمن ماه خود را با 15 درصد تخفیف پرداخت می کنند.

8 ساعت پیش

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که این آژانس قصد دارد اوایل ماه آوریل در ایران نشست فنی برگزار کند.

8 ساعت پیش

مانی خوشبین یک تاجر میلیونر و موفق است که تمایل

8 ساعت پیش

بیشتر...