انجمن خیرین میراث فرهنگی در البرز شروع به کار کرد all tv logo

انجمن خیرین میراث فرهنگی در البرز آغاز به کار کرد
البرزکرج

رحیم خاکی در حاشیه آغاز فعالیت انجمن خیرین میراث فرهنگی البرز افزود: انتظار می رود خیرین دغدغه‌مند میراث فرهنگی استان با پیوستن به این انجمن در راه حفظ هویت تاریخی این استان اثراتی ماندگار از خود بر جای بگذارند.

وی گفت : تشکیل انجمن خیرین میراث‌فرهنگی اقدامی مبارک و مبتکرانه برای حفظ میراث‌فرهنگی و هویت و تاریخ ایرانی اسلامی است که با اهتمام وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی آغاز به کار کرده است .

خاکی ادامه داد: این اقدام با در پی داشتن اثرات بسیار مثبت و جذب حمایت‌های خیرین، نیکوکاران و سرمایه‌گذاران علاقمند به حوزه میراث فرهنگی می‌تواند حرکت عظیمی در جهت نگاهداشت و حفظ میراث فرهنگی کشور عزیزمان ایران باشد.

وی افزود: استان البرز نیز مانند سراسر کشور دارای تپه‌ها، محوطه‌ها، بناها و آثار تاریخی ارزشمندی است که نیازمند اعتبارات برای ساماندهی، مرمت و بهره‌برداری هستند و حمایت‌های خیرین و نیکوکاران می‌تواند بسیاری از موانع و مشکلات را برای ساماندهی به میراث فرهنگی استان بر طرف کند.

این مسوول تشکیل انجمن خیرین میراث فرهنگی در استان البرز را موجب گشایش گره‌های بزرگی در حوزه میراث فرهنگی استان دانست که بخش دولتی به تنهایی قادر به انجام آن نیست.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز خیرین میراث‌فرهنگی را به عنوان بازوی توانمند وزارت میراث فرهنگی و ظرفیتی بزرگ برای به تحقق رساندن اهداف توسعه گردشگری فرهنگی‌تاریخی، ایجاد اشتغال برای جوانان و همچنین حفظ هویت ایرانی اسلامی دانسته و افزود: همانگونه که خیرین در طول سال‌های گذشته در ساخت مدرسه، مسجد، کتابخانه، بیمارستان و امثال آن نقش کلیدی و اساسی ایفا کرده‌اند اکنون نیز برای مرمت و بهره‌برداری از آثار تاریخی و فرهنگی به میدان آمده و منشأ اثرات خیر خواهند بود.

باشگاه خبرنگاران جوانالبرزکرج#‌اخبار منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

باشگاه استقلال به دنبال شایعه مذاکره علی خطیر با فرهاد مجیدی با انتشار بیانیه‌ای حمایت خود از نکونام را اعلام کرد.

نیم ساعت پیش

اگر خودروسازان هم در سال آینده ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته باشند. با این افزایش قیمت ناخودآگاه توان خرید مردم هم کاهش پیدا می کند و همراه آن تقاضا برای آن هم کاهش پیدا می کند و این می تواند کمک کند تا تفاوت قیمت بازار و کارخانه مقداری کم شود.

نیم ساعت پیش

مرجع تقلید شیعیان در عراق با صدور بیانیه‌ای پیش‌بینی کرد که روز سه‌شنبه، ۱۲ مارس (۲۲ اسفندماه) نخستین روز ماه رمضان باشد.

نیم ساعت پیش

انتظار می‌رود که لالیگا با توجه به گزارش داور محرومیت دو جلسه‌ای برای جود بلینگام، ستاره رئال مادرید، در نظر بگیرد.

نیم ساعت پیش

رئیس سازمان پزشکی قانونی با بیان اینکه در نظر داریم ژنتیک افراد با مشاغل پرخطر را جمع‌آوری کنیم، گفت: افراد دارای مشاغل پرخطر مانند خبرنگاران، آتش‌نشانان، کادر پرواز، نیروهای مسلح، جنگل‌بانان، کارگران معادن و ... از گروه‌های هدف این طرح هستند.

1 ساعت پیش

براساس شمارش آرای حدود ۸۰ درصد صندوق‌های تهران، اگر این روند ادامه یابد، ۱۰ نفر از این لیست به مجلس راه می‌یابند و احتمالا از نفر ۱۱ الی ۵۰ راهی دور دوم خواهند شد.

نیم ساعت پیش

جنبش حماس با تعیین سقف زمانی برای پایان مذاکرات تاکید کرد که مقاومت هرگز امتیازی به اشغالگران و آمریکا نخواهد داد.

نیم ساعت پیش

مردم اینبار هم به وظیفه خود عمل کردند و یکبار دیگر پای شهدا، رهبری و آرمان‌های انقلاب ایستادند.

یک ربع پیش

از ابتدای امسال ۱۷۹ هزار میلیارد تومان شامل ۱۲۲ هزار میلیارد تومان به صورت فروش نقدی و ۵۷ هزار میلیارد تومان در قالب اسناد خزانه اسلامی توسط وزارت اقتصاد با استفاده از روش‌های مختلف از جمله انتشار اسناد خزانه اسلامی تأمین مالی انجام شده است.

نیم ساعت پیش

بیشتر...