خبرآنلاین |
۱ هفته پیش

آسیاتایمز: بایدن در عمل برنامه اتمی ایران را تسهیل می کند چون اتمی شدن تهران اجتناب ناپذیر است خبرآنلاین

آسیاتایمز: بایدن در عمل برنامه اتمی ایران را تسهیل می‌کند؛ چون اتمی شدن تهران اجتناب‌ناپذیر است

به نظر می رسد دولت بایدن اطلاعات مربوط به برنامه هسته ای ایران را متفاوت از اسرائیل درک کرده و به احتمال زیاد، به این نتیجه رسیده است که ایران هسته ای اجتناب ناپذیر است و نمی توان آن را جز با اقدام نظامی متوقف کرد که به شدت با آن مخالف است.

به گزارشخبرآنلاین،روزنامه آسیاتایمز  در مقاله ای نوشت: افشاگری نیویورک تایمز مبنی بر اینکه دولت بایدن اسرائیل را در صورت ادامه تلاش برای توقف برنامه هسته‌ای ایران تهدید می‌کرد، دلیل روشنی است که نشان می‌ دهد بایدن بیشتر در تلاش است تا اسرائیل را از توقف برنامه هسته ای ایران باز دارد.

مشخص شده است که  شتاب دولت بایدن برای دستیابی به توافق جدید با ایران به هیچ وجه برای متوقف کردن این کشور طراحی نشده، بلکه هدف آن متوقف کردن اسرائیل است که یک جنگ پنهانی را علیه برنامه هسته‌ای ایران انجام می دهد.

بزرگترین اقدام دولت آمریکا خارج کردن سامانه های دفاع موشکی آمریکا از عربستان، امارات، عراق و اردن بوده است.

دولت بایدن همچنین با عدم تحویل سامانه‌های دفاع هوایی به نیروهای آمریکایی، دفاع آمریکا در عراق و سوریه را تضعیف کرده است.

 بخشی از این بی اعتمادی ناشی از رفتار آمریکا در کنار گذاشتن متحدان افغان خود به نفع طالبان است، اقدامی که هم پیامدهای ژئواستراتژیک و سیاسی دارد.

دولت بایدن علل  واقعی تغییر سیاست اصلی خود به نفع ایران را، پنهان می کند، زیرا همچنان وانمود می کند که با عربستان، امارات، اردن و اسرائیل دوست است.

به نظر می رسد دولت بایدن اطلاعات مربوط به برنامه هسته ای ایران را متفاوت از اسرائیل درک کرده و به احتمال زیاد، به این نتیجه رسیده است که ایران هسته ای اجتناب ناپذیر است و نمی توان آن را جز با اقدام نظامی متوقف کرد که به شدت با آن مخالف است.

دولت بایدن نمی‌خواهد در موقعیتی قرار گیرد که تضمین‌های امنیتی برای هیچ‌کس در خاورمیانه، از جمله اسرائیل، ارائه دهد. دولت وی احتمالاً فکر می کند که بهبود روابط  با ایران پوششی برای عقب نشینی آمریکا از منطقه خواهد بود.

 بایدن فکر می‌کند می‌تواند سعودی‌ها، امارات، اردن و اسرائیل را برای یافتن راه‌حل دیپلماتیک به جای درگیری با ایران تحت فشار بگذارد و شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد حداقل سعودی‌ها با ایرانی‌ها صحبت می‌کنند.

 دولت بایدن معتقد است برای دستیابی به اهداف فوری خود، باید اسرائیل را کنترل کند. اکنون نتانیاهو کنار گذاشته شده و دولت ائتلافی ضعیف در اسرائیل روی کار است، دولت بایدن فکر می‌کند می‌توان اسرائیل را متزلزل و ظهور ایران هسته‌ای را تسهیل کرد.

۳۱۱۳۱۱#‌اخبار_بین‌الملل منبع: خبرآنلاین

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

وی معتقد است که گرچه «قتل زنان» کمترین میزان خشونت را در کل به خود اختصاص داده است اما در واقع آخرین مرحله خشونت علیه زنان محسوب می شود.

5 روز پیش

در پی اعلام شیوع سویه جدید ویروس کرونا، بورس‌های اروپایی با سقوط شدید مواجه شدند.

5 روز پیش

هوشنگ شجری، کارشناس مسائل اقتصادی کاهش نرخ تورم را یکی از اولویت‌های دولت و از مطالبات اصلی مردم دانست و با تاکید بر ضرورت اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور، برنامه‌ریزی برای کاهش هزینه‌های تولید و عدم قیمت گذاری دستوری را دو مولفه اصلی کاهش نرخ تورم عنوان کرد.

5 روز پیش

وزیر اقتصاد در حالی از حل و فصل اتصال سامانه گمرک و سامانه جامع تجارت پس از هشت سال و در آینده نزدیک خبر داده که طبق گزارش تحقیق و تفحص مجلس، ۹۵ درصد قاچاق از مبادی رسمی انجام می‌شود!

5 روز پیش

پس از چندین بار خلف وعده دولت قبل در راه‌اندازی کامل سامانه جامع تجارت، اکنون دولت سیزدهم یک گام بزرگ در این زمینه برداشته و زمینه اتصال گمرک را به سامانه مذکور فراهم کرده است.

5 روز پیش

وزیر راه‌وشهرسازی از مذاکره با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت سیمان و فولاد تا پایان اجرای نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به‌دنبال وارد کردن مواد، مصالح، کارگر و مهندس به کشور نیستیم، اما قصد داریم توسعه فناوری در صنعت ساختمان ایران را ارتقاء بدهیم.

5 روز پیش

جلسه هم‌اندیشی اعضای کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی انبوه‌سازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد.

5 روز پیش

هرچند تاکنون وعده‌های قبلی سایپا برای عرضه خودرو نیم‌شاسی اطلس محقق نشده است، اما آخرین گمانه‌زنی‌ها حاکی از رونمایی این خودرو در بهمن ماه امسال است. احتمالا پس از آن فروش این خودرو آغاز خواهد شد.

5 روز پیش

پیش از شروع مذاکرات وین در تاریخ ۲۹ نوامبر، به نظر می‌رسد ایران و ایالات متحده همچنان در دو موضع متناقض قرار دارند. ایران با قاطعیت می‌گوید تنها با هدف رفع تحریم‌های غیر قانونی به مذاکرات باز می‌گردد و قصد دارد به ضمانت‌های قانونی دست یابد که براساس آن، هیچ دولتی در آمریکا نتواند از توافق هسته‌ای خارج شود.

5 روز پیش

وزیر راه و شهرسازی ضمن موافقت با ورود فناوری نوین ساخت مسکن به کشور توسط بخش خصوصی، گفت: برای نهضت ملی مسکن زمین رایگان واگذار می‌کنیم.

5 روز پیش

یک اقتصاددان عرضه بدون نظارت و بی حساب کتاب ارز سهمیه‌ای به عامه مردم، با استفاده از کارت ملی را اقدامی در جهت تباهی منابع ارزی کشور دانست.

5 روز پیش

در روز ششم آذر ماه ارزش هر بیت کوین در بازار جهانی به ۵۴ هزار دلار و ارز هر اتریوم به ۴۱۵۰ دلار رسید.

5 روز پیش

محققان در ابتدا توانستند مدل‌های سلولی آزمایشگاهی را در شرایط آزمایشگاهی تولید کنند که عفونت را در گوش داخلی نشان می‌دهد تا مکانیسمی را ایجاد کنند که توسط آن کووید-۱۹ برای گوش و مجرای شنوایی مسری و مضر است.

5 روز پیش

سیاستمداران گمان کردند «عدالت» یعنی مصرف رایگان یا ارزان دولتی. این راهبرد غلط که منجر به عرضه مجانی یا بسیار ارزان آب شده، در کنار سیاست‌هایی که مصرف بالای انرژی را به دنبال دارد، «ابرچالش آب و محیط زیست» را به وجود آورد.

5 روز پیش

در حال حاضر در ۲۲۴ پایگاه اورژانس ۱۷۸۰ نیرو فعالیت می کنند؛ یعنی هر پایگاه حدودا دو نفر تکنسین اورژانس کم دارد که با این شرایط در حال حاضر حدود ۵۰۰ نیرو کم داریم و فقط سعی می کنیم که پایگاه ها را سرپا نگه داریم.

5 روز پیش

بیشتر...