خبرگزاری رضوی |
1 ماه پیش

ارائه 30 عنوان کتاب مستند از زندگی شهدای طلبه استان سمنان در کنگره ملی 4000 شهید روحانی رضوی

ارائه 30 عنوان کتاب و مستند از زندگی شهدای طلبه استان سمنان در کنگره ملی 4000 شهید روحانی
به گزارشخبرگزاری رضویسمنان، حجت الاسلام سیدمحسن حسینی دیباجی با اشاره به حضور روحانیون در دوران دفاع مقدس گفت: روحانیون در زمان جنگ حرکت را آغاز و دیگر رزمنده‌ها را به ایستادگی دعوت می کردند و به تعبیر سردار دلها حاج قاسم سلیمانی پرچمدار بودند. 
وی افزود: در استان سمنان 61 گروه جهادی داریم که همزمان با شیوع ویروس کرونا و درگیر شدن بخش‌های مختلف جامعه، طلاب همگام با جهادگران سلامت وارد میدان شدند و با درخشش طلاب موفقیت‌های زیادی در این عرصه ایجاد شد.
جسینی دیباجی با اشاره به مسئولیت‌های خطیر شهدای روحانی در زمان جنگ بیان کرد: روحانیون در زمان دفاع مقدس و جنگ مسئولیت‌هایی از جمله رئیس تبلیغات و معاون فرهنگی، فرمانده گردان و برای نمونه شهید سید ابوالقاسم داودالموسوی نماینده مجلس و شهید عبدوس در جنگ رئیس تبلیغات بودند و با حضور خود در جنگ ضمن بیان معارف الهی رزمنده ها را به صبر و مقاومت تشویق می کردند.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان سمنان با اشاره به کنگره ملی 4000 شهید روحانی گفت: در استان سمنان سه هزار و 900 شهید داریم و از این تعداد 113 نفر شهدای روحانی هستند که 10 نفر مفقودالاثر می باشند.
حسینی دیباجی افزود: کنگره 113 شهيد روحانی استان سمنان ششم  خرداد همزمان با شهادت امام جعفر صادق (ع) در شهرستان شاهرود برگزار می شود.
وی گفت:  کنگره ملی 4000 شهید روحانی کشور چهارم خرداد در مصلی شهر قم با سخنرانی آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری، حضور خانواده‌ های شهدای روحانی و برپایی نمایشگاهی از آثار شهدای طلبه برگزار می شود.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان گفت: 25 کتاب و 5 مستند پیرامون زندگی 113 شهید طلبه استان در نمایشگاه کنگره ملی 4000 شهید روحانی در محل مصلای قم به نمایش گذاشته می شود.
حسینی دیباجی دیدار با خانواده‌ شهدای روحانی را یکی از اقدامات قبل از برگزاری کنگره بیان کرد و گفت: برگزاری نشست‌های هم اندیشی در راستای برگزاری اجلاسیه استانی و ملی، برپایی نمایشگاه پیرامون زندگی شهدای روحانی استان در مصلی شهر قم، پخش مستندها از سازمان صدا و سیما، فضا سازی میادین شهرها، فعالیت در فضای مجازی، فضا سازی رسانه‌ای و ... از دیگر اقدامات برگزاری کنگره است.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قائم (عج) استان سمنان با تأکید بر ترویج سبک زندگی شهدای روحانی تصریح کرد: برگزاری نکوداشت و یادواره شهدای روحانی، تألیف کتاب، تهیه مستند، دیدار با خانواده شهدا، فعالیت‌های رسانه ای و... از راهکارهای مؤثر در بازگویی سبک زندگی ساده شهدای روحانی می باشد و باید به این امر در جامعه بیشتر توجه شود.


#‌اخبار_روز منبع: خبرگزاری رضوی

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مصرف روزانه خربزه در روزهای گرم تابستانی می‌تواند به رفع تشنگی و تامین بخشی از آب مورد نیاز بدن کمک کند.

4 ساعت پیش

فارس نوشت:سردار تنگسیری گفت : همه قایق ها و موشک انداز سپاه تولید داخل هستند

4 ساعت پیش

متخصص مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه هنگام سکته مغزی بسیاری از سلول‌های مغز بدون داشتن شانس بازسازی، می میرند، گفت: بعد از دیدن علائم سکته مغزی، فرد را باید هر چه سریعتر به مراکز درمانی برسانید تا آسیب‌های مغزی به حداقل برسد.

4 ساعت پیش

وضعیت اقتصادی بسیار بهتر از یک سال گذشته به نظر می‌رسد. تولید ناخالص داخلی ۳ تا ۴ درصد رشد داشته و به سطح سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ میلادی نزدیک شده است.

4 ساعت پیش

هافبک ملی‌پوش تیم فوتبال استقلال با انتشار عکسی خبر از تمدید قراردادش با آبی‌ها داد.

4 ساعت پیش

برخی به جای همراهی با مدیریت شهری برای رفع مشکلات پیش‌آمده از پی اختلالات عمدی ماه پیش، به زیر سؤال بردن خدمات و تلاش‌های انجام شده می‌پردازند؛ به‌گونه‌ای که انگار شهر دچار مشکلات جدی شده و کارها خوابیده است؛ درحالی‌که می‌توانستند راهکاری برای مشکلات به‌وجود آمده ارائه کنند.

4 ساعت پیش

تصاویر منتشر شده در فضای مجازی از مرز میلک زابل، شیوه جدید قاچاق بنزین با بطری برای انتقال از بالای دیوار مرزی را نشان میدهد

3 ساعت پیش

قیمت اوراق مسکن در ماه‌های ابتدایی سال گذشته افزایش و در سال جاری کاهش داشته است. به طوریکه هر برگ این اوراق در فروردین سال ۱۴۰۰، ۱۴۳ هزار و ۶۰۰ و تسه سال ۱۴۰۱، ۱۳۳ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت دارد.

3 ساعت پیش

بیشتر...